twardaWodaW150/50/60 Opublikowano 21 Lutego 2019 #1 Opublikowano 21 Lutego 2019 Witam, startuję ze zbiornikiem, obecnie stoi i czeka - woda RO/lubelska kranówka 50/50, pracuje kubełek z e701 przeniesiony z działającego akwa. W akwa są dwa korzenie które zaczęły pleśnieć, nie mam wystarczającej wanny żeby je porządnie spreparować - wrzątek + sól. Pytanie czy obsada planowanej mbuny będzie z tego powodu cierpieć ? Jest to pierwsze malawi i tego oraz tego czy mbuna żre sinice po prostu nigdzie nie znalazłem. O sinice pytam nie dlatego że mam ale w innym akwa tymczasowym rzuciło mi się na anubiasy więc z ciekawości pytam.
Piotr775 Opublikowano 21 Lutego 2019 #2 Opublikowano 21 Lutego 2019 A potrzebujesz te korzenie w Malawi?
twardaWodaW150/50/60 Opublikowano 21 Lutego 2019 Autor #3 Opublikowano 21 Lutego 2019 no cóż domyślałem się że taka będzie pierwsza odpowiedź, tak potrzebuje i zależy mi ... mają być
Andrzej Głuszyca Opublikowano 21 Lutego 2019 #4 Opublikowano 21 Lutego 2019 Godzinę temu, twardaWodaW150/50/60 napisał: Pytanie czy obsada planowanej mbuny będzie z tego powodu cierpieć ? Nie będzie cierpieć. Z biegiem czasu samo zniknie. Podczas podmian odsysaj wężem .Jest to normalne zjawisko. 1
Bartek_De Opublikowano 21 Lutego 2019 #5 Opublikowano 21 Lutego 2019 Korzeń może zakwaszać wodę, a pyszczaki tego nie tolerująWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
twardaWodaW150/50/60 Opublikowano 21 Lutego 2019 Autor #6 Opublikowano 21 Lutego 2019 no no 20 lat słyszę jak to korzenie zakwaszają wodę... nie na lubelskiej kranówie GH 25, jak woda ma KH nawet po zmieszaniu z RO 50/50 15-16 to nie tak łatwo ją zakwasić, całe życie w akwariach mam PH 7,8 - 8 - w akwa z szyszkami i gruzowiskiem z korzeni 2
Andrzej Głuszyca Opublikowano 21 Lutego 2019 #7 Opublikowano 21 Lutego 2019 (edytowane) 49 minut temu, twardaWodaW150/50/60 napisał: nie na lubelskiej kranówie GH 25, jak woda ma KH nawet po zmieszaniu z RO 50/50 15-16 to nie tak łatwo ją zakwasić Właśnie miałem pytać skąd pomysł w naszym biotopie na RO . Ale teraz rozumiem. Trochę zabawy z tym będzie. Jeżeli chodzi o korzenie to pewnie nieznacznie zakwaszą wodę o ile w ogóle będą miały na to wpływ. A teraz mam prośbę...zaczynaj zdania z dużych liter i kończ kropkami. Po prostu na forum staramy się stosować do tych podstawowych zasad pisowni:) Edytowane 21 Lutego 2019 przez AndrzejGłuszyca
Falcowski Opublikowano 21 Lutego 2019 #8 Opublikowano 21 Lutego 2019 Gdzieś czytałem, że biały nalot na korzeniach to normalne po jego zanurzeniu w wodzie i że samo mija.
egon44 Opublikowano 22 Lutego 2019 #9 Opublikowano 22 Lutego 2019 (edytowane) Biały nalot to śluzowce. Po jakimś czasie samoczynnie zniknie. Jak masz ślimaki w akwarium to ogarną to w mig Co do korzeni to nawet jeśli nie zakwaszą wody,to mogą wydzielać humus(efekt herbacianej wody),więc jeśli już to wybieraj korzenie które nie barwią wody. Ps.Tak z czystej ciekawości zapytam,czemu korzenie chcesz dodać do zbiornika Malawi? Nie przyjmuję do wiadomości,że muszą być i już Proszę o konkretną odpowiedź Edytowane 22 Lutego 2019 przez egon44
twardaWodaW150/50/60 Opublikowano 22 Lutego 2019 Autor #10 Opublikowano 22 Lutego 2019 Słyszałem że gdzieś nad brzegiem jeziora rosło kiedyś jedno drzewo - i to są właśnie korzenie tego drzewa. Tak na poważnie to były od początku w koncepcji wyglądu zbiornika i tak ma pozostać. Zbiornik ma 60cm wody i szukałem sposobu na zagęszczenie krajobrazu w górnej części.Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się