Skocz do zawartości

pleśń na korzeniach


twardaWodaW150/50/60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, startuję ze zbiornikiem, obecnie stoi i czeka - woda RO/lubelska kranówka 50/50, pracuje kubełek z e701 przeniesiony z działającego akwa. W akwa są dwa korzenie które zaczęły pleśnieć, nie mam wystarczającej wanny żeby je porządnie spreparować - wrzątek + sól. Pytanie czy obsada planowanej mbuny będzie z tego powodu cierpieć ? Jest to pierwsze malawi i tego oraz tego czy mbuna żre sinice po prostu nigdzie nie znalazłem. O sinice pytam nie dlatego że mam ale w innym akwa tymczasowym rzuciło mi się na anubiasy więc z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no 20 lat słyszę jak to korzenie zakwaszają wodę... :) nie na lubelskiej kranówie GH 25, jak woda ma KH nawet po zmieszaniu z RO 50/50 15-16 to nie tak łatwo ją zakwasić, całe życie w akwariach mam PH 7,8 - 8 -  w akwa z szyszkami i gruzowiskiem z korzeni

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, twardaWodaW150/50/60 napisał:

nie na lubelskiej kranówie GH 25, jak woda ma KH nawet po zmieszaniu z RO 50/50 15-16 to nie tak łatwo ją zakwasić

Właśnie miałem pytać skąd pomysł w naszym biotopie na RO . Ale teraz rozumiem. Trochę zabawy z tym będzie. Jeżeli chodzi o korzenie to pewnie nieznacznie zakwaszą wodę o ile w ogóle będą miały na to wpływ.

A teraz mam prośbę...zaczynaj zdania z dużych liter i kończ kropkami. Po prostu na forum staramy się stosować do tych podstawowych zasad pisowni:)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot to śluzowce. Po jakimś czasie samoczynnie zniknie. 

Jak masz ślimaki w akwarium to ogarną to w mig :)

Co do korzeni to nawet jeśli nie zakwaszą wody,to mogą  wydzielać humus(efekt herbacianej wody),więc jeśli już to wybieraj korzenie które nie barwią wody.

Ps.Tak z czystej ciekawości zapytam,czemu korzenie chcesz dodać do zbiornika Malawi?

Nie przyjmuję do wiadomości,że muszą być i już :D 

Proszę o konkretną odpowiedź ;) 

 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że gdzieś nad brzegiem jeziora rosło kiedyś jedno drzewo - i to są właśnie korzenie tego drzewa. Tak na poważnie to były od początku w koncepcji wyglądu zbiornika i tak ma pozostać. Zbiornik ma 60cm wody i szukałem sposobu na zagęszczenie krajobrazu w górnej części.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.