Skocz do zawartości

Ułożona kompozycja ze skał - jak nasypać piasek?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Akwarium 112l., skały ułożone na takiej białej piance, porobione groty i wszystko ładnie, pięknie, tylko jak teraz tam w te czeluście na dół wsypać (wsypać to złe słowo), mokry piasek?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to wkładanie go tam jakąś małą łyżeczką, a potem rozprowadzanie piasku wodą pod ciśnieniem, aby się jakoś tam mniej więcej ułożył, chociaż to też nie gwarantuje, że dotrze w zakamarki, hmmm...

Macie jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, portaga napisał:

Znaczy się, i tak dokopią się do białej sztucznej pianki, którą dałem pod kamienie?

Wolą piankę od piasku? Serio pytam.

Tak...jak dorosną to zobaczysz  jak mieszają piachem..jak w kopalni odkrywkowej. Taka ich natura. Nie to , że wolą..one między innym kopiąc piasek przygotowują sobie miejsce do tarła. Kopanie to charakterystyczne zachowanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy dobrze się zrozumieli - ja mam cienką piankę na 90% powierzchni dna, a na niej ułożoną kompozycję ze skał. W tej kompozycji jest dużo grot (tzw. garaży) na przestrzał i tam chcę podsypać piasek. 

Naprawdę nie ma sensu tego robić?

A jak ktoś ma styropian pod kamieniami, to w tych grotach Saulosi potrafią wywalić cały piasek i będą siedzieć na styropianie?

Hmmm... dziwne to, ale skoro dwóch doświadczonych malawistów tak pisze, to ja wierzę, aczkolwiek jestem zdumiony.

I co te ryby robią na tym styropianie/piance? Normalne tarło odbywają?

Nie chcą tam mieć piasku? Hmm...

 

Edytowane przez portaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, portaga napisał:

Naprawdę nie ma sensu tego robić?

Jest sens...wsyp łyżką..jak wykopią to trudno. To jest czasami walka z wiatrakami.

3 minuty temu, portaga napisał:

A jak ktoś ma styropian pod kamieniami, to w tych grotach Saulosi potrafią wywalić cały piasek i będą siedzieć na styropianie?

:) Nie kwestia siedzenia na nim. One po prostu gryzą go i potem kulki styropianu pływają na wierzchu.

4 minuty temu, portaga napisał:

Hmmm... dziwne to, ale skoro dwóch doświadczonych malawistów tak pisze, to ja wierzę, aczkolwiek jestem zdumiony.

Po prostu zaufaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam, ufam! I nawet "mi w to graj", ponieważ nie spędzę paru godzin z łyżeczką, podsypując piasek. No może tylko troszkę podsypię z brzegu, "w razie czego".

Ja tam się z Saulosi kłócił nie będę - pasuje pianka, to będą miały piankę. Nic na siłę 😉

Wielkie dzięki za uświadomienie!!

Edytowane przez portaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.