Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja ciągne 112 na kuble do 200l (fl205) Daje rade bez wewnętrznego, ale sądze, że ten przepływ który jest teraz to absolutne minimum żeby utrzymać przejrzystą wodę

Opublikowano

wcale nie musisz mieć wewnętrznego,ale jak sie zdecydujesz to najlepiej jakis nieduży bez bio.sama gąbka bedzie robić za filtr mechaniczny.



Nie do końca... albo dwa kubły albo wewnętrzny+kubeł, filtracja na samym kuble jeszcze takim pod to akwarium nie będzie za dobra. W malawi przepływ także ma znaczenie i raczej staramy sie by był duży. Miałem różne filtry i obserwowałem parametry, wnioskując na samym bio pokazał bym ci jak wyglada baniak ale juz go nie ma...




chyba troszeczkę pszesadzasz z tymi dwoma kubłami. to akwarium nie ma 300l,ale filtr wewnętrzny nie zaszkodzi tyle tylko że psuje widok i zabiera sporo miejsca w tym akwarium.troszkę mało wolnej przestrzeni zostanie.zgodzę sie z tobą jednak że przy samym kubełku woda kryształ nie będzie.

Opublikowano

Dlaczego przesadzam? Są dwie szkoły. Dwa kubły lub tandem wew + kubeł. Dlaczego mówisz więc przeciwko tym 2 kubłom? dwa można wymieniać na zmiane i nie zachwiejemy równowagi, a wiadomo że szybciej będą sie brudzić.

Proszę powiedz dlaczego nie dwa kubły?

Opublikowano
chyba troszeczkę pszesadzasz z tymi dwoma kubłami. to akwarium nie ma 300l,ale filtr wewnętrzny nie zaszkodzi tyle tylko że psuje widok i zabiera sporo miejsca w tym akwarium.troszkę mało wolnej przestrzeni zostanie.zgodzę sie z tobą jednak że przy samym kubełku woda kryształ nie będzie.


No właśnie - Jurek napisz proszę coś więcej. Najwyraźniej musisz mieć duże doświadczenie. A ja z chęcią się uczę. Tak mnie tylko zastanawia jak by to było z tym kubełkiem bez wewnętrznego - często trzeba by rozbierać filtr żeby wyczyścić media mechaniczne albo - jeżeli prefiltr na wejścią - jako że ten prefiltr duży by raczej nie był, niemal codzienne czyszczenie prefiltra. Nie czaję dlaczego tak nie chcesz wewnętrznego - wiele spraw to rozwiązuje, a niektórzy mają nawet dwa...

Opublikowano

bo jest paskudny?

Mysle ze kwestie estetyczne eliminuja wewnetrzny


To jakbys wlozyl tam starego buta, albo taki zamek plastikowy z napowietrzaniem kupiony w przydroznym sklepie akwarystycznym.


Ja osobiscie oprocz wygladu rybek patrze na otoczenie - chyba po to robimy ladny wystroj? Aczkolwiek widzalem malawi na zdjeciach gdzie w akwa byl zwirek i 4 cegly :-)

Opublikowano

Więc jeśli jest pskudny to kupujesz drugiego kubła... to nie jest wytłumaczenie tezy. Więc ja powiem w takim razie że nie będe wogóle stosował filtrów i grzałki bo paskudzą mi akwa... bardzo błędne koło.

SAm kubeł = częstsze czyszczenie, skoki parametrów, gorsza zazwyczaj niewydolna filtracja, pełno syfy na podłożu.

Tak więc albo dwa kubły albo tandem. I estetyczność kosztem zdrowia to pomyłka.. Odrazu kojażą mi się dziewczyny które na -15*C mróz potrafią wyjść z kurteczka i brzuchem na wierzchu. Kij że zimno, ważne jak wyglada...

Wg. mnie błędne rozumowanie, są alternatywy.

Opublikowano

a ja uważam że radykalizujecie argumenty za i przeciw z dnia na dzień coraz gorzej... :wink:


każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy i każde można zastosować w takich czy innych warunkach z powodzeniem... dla jednych wystarczy kubeł, dla innych dwa, a większość i tak dołoży wewnętrzny... każdy zbiornik ma szereg innych zmiennych...


a dla przykładu:

9704.jpg

wewnętrzny mechaniczny nie musi być wogóle paskudny!!! może być zwyczajną skałą 8)

Opublikowano

czyli reasumując....akwa 126l.(ponieważ akwa będzie w zabudowie, wolalem sam wewn., zeby mi bezwladnie gdzies tam rury i przewody po scianie do kubla nie schodzily)...

...sam wewnętrzny nie uciagnie chocby byl to np.: turbofilter 1100 z duza gabka i jakims tam wkładem bio, po drugie sam zewn. jak chocby jbl pro 250 tez nie uciagnie i czeka mnie dowalenie jeszcze jakiegos mechanika, po trzecie na samym wewn. i samym zewn. ujade gora z pol roku i pozniej bedzie klapa, ale z dwojga zlego jak mam postawic na jeden filtr to zdecydowanie zewn., ktory i tak bedzie sie zapychal. Czy cos przegapilem. Czyli tak, z racji ze akwa jest male szczególnie filtracji nie moge zaniedbac, a wiec jakie rozwiazanie proponujecie, bo juz sie chyba pogodzilem z tymi kablami, tylko teraz jeszcze wychodzi na to, ze mimo wszystko zeszpece srodek. To moze jakis wiekszy kubel kupic, czy to tez nie daje rozwiazania problemu....

p.s.w obsadzie beda suoluski 2+6 albo chisumulae w podobnej

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.