Skocz do zawartości

czas na narurowiec


KarolM

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, KarolM said:

Czy może mi ktoś powiedzieć jeśli użyje korpusów z wejściem/wyjściem 3/4' i korpus od purigenu wyjście REDUKCJA  3/4' X 1/2' i potem REDUKCJA 1/2' X 3/8' no o co dalej? 

Dalej podłączasz wężyk 3/8 i z powrotem do baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, miron.dmt napisał:

Przepraszam a w systemie KISAN nie ma kolanek?

Zostawmy kolanka kisan, chodzi mi o przepływ przez takie kolanka o identycznej średnicy. Wiadomo że kolanka łukowe mają mniejsze opory przepływu. Pytałem czy są jakieś tabele które podają w litrach przepływ przez takie kolanka.

Kolanko].jpg

x,cbgg,a,gaa[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, piotriola napisał:

Mierzył przepływy ale w swojej instalacji , czyli korpusy.   Mi chodzi o prosty pomiar przepływu przez kolanko, kolano łukowe jest lepsze tylko o ile.

Z zamieszczonej przez @deccorativotabelki wynika, że współczynnik oporu dla kolanka 90 jest przynajmniej 4 razy większy niż dla zaokrąglonego - może ktoś przeliczy przy jakimś założeniu przepływu dla kolana 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale doktoryzujecie się Panowie.

W KISAN jak zrobisz wszystko z KO to możesz sam wygiąć wszystkie łuki, które będą miały większą średnice niż 1,5D czy nawt 1D (D-średnica rury). Przy łukach 5D będziesz miał dużo mniejsze opory a poza tym łuki nie muszą mieć przecież 90 st. jak nie potrzeba.

To są zbyt małe instalacje by przejmować się doborem takiego czy innego kolanka.

Takie jest moje zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 12:29, KarolM napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć jeśli użyje korpusów z wejściem/wyjściem 3/4' i korpus od purigenu wyjście REDUKCJA  3/4' X 1/2' i potem REDUKCJA 1/2' X 3/8' no o co dalej? 

Kolega @rekawiczkajuż Ci odpowiedział, ale to nie jest tak jak napisałeś. Za redukcją 3/4x1/2 dajesz redukcję 1/2x1/4 bo zaworek owszem, ma wyjście na przewód 3/8, ale gwint ma 1/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam prace nad narurowcem kolego @KarolMMój pracuje już od tygodnia i jestem mega zadowolony😁 Z grzałki jednak zrezygnowałem. Gdy akwarium chodziło na samym kubełku, bez grzałki (czas klejenia narurowca) temperatura nie spadła poniżej 24,5 stopni, uznałem więc, że pracująca pompa c.o. dodatkowo odda ciepło do wody i nie pomyliłem się, obecnie temperatura utrzymuje się na poziomie 25,3 - 25,6 stopni. Zrezygnowałem również z cyrkulatora, pompa pracująca na 2 biegu w zupełności wystarczy. Na dnie nie zalega absolutnie nic, piasek jest czyściutki jak nigdy. W ten sposób wyprowadziłem z akwarium cały sprzęt, jest tylko rura zasysowa.

20190217_123914.thumb.jpg.4fd3d03684c4363ca802b47d2fc4b635.jpg

20190217_115658.thumb.jpg.0b9bb564ada3e4b3a331d8313db7a1d3.jpg

20190217_123710.thumb.jpg.aa39de6082c8bef7347a54e3809bf7fd.jpg

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.