Skocz do zawartości

Przykra sprawa // Podejrzenia ewentualna choroba,


Ertos

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja tematu.

Rybka nadal apatyczna często przesiaduje za filtrem pyszczkiem skierowanym ku tafli wody i szybciej oddycha w stosunku do innych rybek, czasami przepływa w inne szpary i tam przesiaduje przy samym dnie natomiast za filtrem opiera się typowo na przyssawkach i jest skierowana do góry. Sprawą która zaczyna mnie martwić to również zauważyłem że inny mniejszy egzemplarz zaczyna być mniej ruchliwy w stosunku do pozostałego stada natomiast dziś i wczoraj podpływał normalnie do karmienia.  Wieczorem jak mi się uda dodam jakiś filmik do spraw poglądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ertos napisał:

Aktualizacja tematu.

Rybka nadal apatyczna często przesiaduje za filtrem pyszczkiem skierowanym ku tafli wody i szybciej oddycha w stosunku do innych rybek, czasami przepływa w inne szpary i tam przesiaduje przy samym dnie natomiast za filtrem opiera się typowo na przyssawkach i jest skierowana do góry. Sprawą która zaczyna mnie martwić to również zauważyłem że inny mniejszy egzemplarz zaczyna być mniej ruchliwy w stosunku do pozostałego stada natomiast dziś i wczoraj podpływał normalnie do karmienia.  Wieczorem jak mi się uda dodam jakiś filmik do spraw poglądowych.

Podaj proszę wyniki parametrów wody z akwarium - pH,NO2,NO3,NH3/4 .

Wstaw też filmik jak od góry wygląda u Ciebie poruszanie taflą wody.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę wyniki parametrów wody z akwarium - pH,NO2,NO3,NH3/4 .
Wstaw też filmik jak od góry wygląda u Ciebie poruszanie taflą wody.
 
Po Twoim wpisie Andrzeju dopiero zwróciłem na to uwagę, nie widać w ogóle jakichkolwiek blików w całym akwarium. Myślisz Andrzeju, że może to być problem z niedotlenieniem? Ale wtedy chyba wszystkie ryby wisiały by pod powierzchnią

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartek_De napisał:

Po Twoim wpisie Andrzeju dopiero zwróciłem na to uwagę, nie widać w ogóle jakichkolwiek blików w całym akwarium. Myślisz Andrzeju, że może to być problem z niedotlenieniem? Ale wtedy chyba wszystkie ryby wisiały by pod powierzchnią

Mam podejrzenia ,stąd mój wpis.

Wiesz kolega ryby ma krótki okres czasu,a dopiero teraz one zaczynają wykazywać objawy o których piszemy.Mocniejsze osobniki dają radę,ale słabsze jak widać nie.Lepiej dmuchać na zimne,i dlatego też zwróciłem na to uwagę,bo na filmiku kolegi nie zauważyłem żadnego ruchu wody.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już wszystko piszę moi drodzy, niestety przykra wiadomość z mojego małego akwenu chora sztuka padła :( ehh czas pomyśleć o reszcie wrzucę za chwilę wszystkie informację co do parametrów wody oraz parę filmików by pokazać jak to wygląda u mnie.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmach widać chorą sztukę w pierwszym filmiku ona właśnie padła.

Drugi filmik to kolejna podejrzana sztuka tak się kryje od wczoraj nie przeyjmuje pokarmu,

Ostatni filmik pokazuje ruch tafli wody wytworzony za pomocą cyrkulatora aquael 2000,

 

Parametry wody wyglądają tak.

DZIEŃ PH 7,4-9,0 GH NO3 NO2 NH4 KH
03-01-2019 7,8 10 1 0,01 1 7
07-01-2019 - - - 0,5 - -
12-01-2019 7,6-7,8 - 10 1< 0,1 -
14-01-2019 - - - 1,2 - -
16-01-2019 7,6-7,8 - 1 0,1 - -
24-01-2019 7,6 9 1-5 0,01 <0,1 8-9

 

17-01-2019 - wpuszczenie rybek
23-01-2019 - zauważenie chorej sztuki
24-01-2019 - podmiana wody 5 litrów + 5 litrów dodane roztwory z sody oczyszczonej w celu zwiększenia PH (1 torebka) dodawana za pomocą szklanki co 5 minut . Nie podmieniałem więcej ze względu na dobre parametry wody.
26-01-2019 - śmierć rybki, podejrzenie tych samych objawów u innej sztuki.

Karmienie :

Rano około 3/4 łyżeczki podawane w małych porcjach przez 5-6 minut pokarm : Naturefood Premium Cichlid - S
Wieczór około 1/2 łyżeczki podawane w małych porcjach przez 5-6 minut pokarm : Naturefood Premium Cichlid Plant - S oraz trochę płatków Spirulina FLAKES z O.S.I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.