Skocz do zawartości

podstawka pod akwarium


policeman

Rekomendowane odpowiedzi

karimatka może być... sam dam do nowego, bo może być czarna i nie widać a jakoś nie udało mi się do dzisiaj okleić białego styropianu który mam :lol:


tej podstawki bym nie dał... nie ważne czy by mi nawet dopłaciła firma wromak... jakoś tak nie ufam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Makokiem i MateuszemT . co styro to styro.. Tym bardziej , że tak jak już pisałem koszt 2 cm styropianiu to ok 1,5 zl za płyte 1x0,5m :D

IMO najlepiej będzie zakupić :lol:

Nie warto ryzykować za tak maleńkie pieniądze :P

A co do wymiaru...ja też mam akwa 120 cm wiec 20 cm się docina i łączy oryginalnymi krawędziami, ew. możesz kupić listwę maskującą do paneli ściennych tj. ok 6 zł za sztukę 2.6mb długości 8) i ładnie zabudować styropian 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy musze wam powiedzieć że pleciecie głupoty .

Sam posiadam taką podstawkę i muszę powiedzieć że jest o niebo

lepsza od styropianu a to z dwóch względów :

1. już wspomniany to to że skroplona para z pokrywy która ścieka po szybie nie leje się na szafkę .

2. drugi może mniej ważny powód ale zawsze, to to że podstawka się nie kruszy tak jak styropian .

Co do wytrzymałości mam ją pod akwa 240l w tym ok. 40kg piachu i 50kg łupka no i woda

Jak na razie akwa stoi 2 lata i nic mu nie jest . Posiadam też drugie akwa co prawda nie w domu, ale stoi ono na styropianie 1cm uwarzam że to rozwiązanie jest gorsze bo woda spływa mi na szafkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akwa sklepowych, o których wspominał Mateusz, to ja osobiście nie widziałem, żeby pełne kamieni i piasku akwa stało na stelażu bez blatu np. Owszem, widziałem na gołym stelażu, ale tak, jak wspomniał Sławek, samą wodę.


Może i taka podstawka wystarczy (zależy, ile tych pktów podparcia jest), nie wiem, nie miałem, mówię tylko, że ja osobiście bym nie dał i dalej nie jestem do niej przekonany. A już w ogóle dać akwa na stojak/stelaż bez blatu... :shock: ja bym nie spał :wink:


A już tak na marginesie, to co z tą pokrywą?mi jakoś woda nie cieknie spod pokrywy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy musze wam powiedzieć że pleciecie głupoty .

Sam posiadam taką podstawkę i muszę powiedzieć że jest o niebo

lepsza od styropianu a to z dwóch względów :

1. już wspomniany to to że skroplona para z pokrywy która ścieka po szybie nie leje się na szafkę .

2. drugi może mniej ważny powód ale zawsze, to to że podstawka się nie kruszy tak jak styropian .

Co do wytrzymałości mam ją pod akwa 240l w tym ok. 40kg piachu i 50kg łupka no i woda

Jak na razie akwa stoi 2 lata i nic mu nie jest . Posiadam też drugie akwa co prawda nie w domu, ale stoi ono na styropianie 1cm uwa<font color=red>ż</font>am że to rozwiązanie jest gorsze bo woda spływa mi na szafkę .



Wybacz, ale nie "plotę głupot" :!:

poprostu bym nie dał i tyle...

a te dwa względy wymienione przez Ciebie, to sorry, ale to nie są "normalne przypadki użytkowania" - bo mam styropian i nic mi się nie kruszy, a jakbym miał pokrywę z której by mi coś kapało to bym ją w*** przez okno :P bo szlag by mnie trafiał jakbym nie miał nieskazitelnie przejrzystej szyby i to przez 2 lata :twisted:


i przynajmniej nie krytykuję nikogo nigdzie za używanie takich podstam stwierdzając jednoznacznie, że to ja bym sobie nie wsadził :P


... pod akwa, żeby nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się makok :wink: co to za pokrywa.... zrobiłbym dokładnie to samo, tzn wywalił pokrywę i kupił/zrobił taką, żeby nic nie ciekło. A nie kupował jakieś podstawki, żeby mi woda nie leciała na meble :? W takim przypadku problem tkwi w pokrywie, a nie w braku podstawki zbierającej wodę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tak, z Pyszczakami żyły. Wcześniej w żadnym innym akwarium nie miałem helmetow. 
    • To były też pyszczaki? Ja mam helmety już chyba ze 4 lata ale w akwariach z innymi biotopami. Nie sądziłem że ślimak tak długo może żyć 
    • @lukBB , @TomekT dzięki , pomyślę o okleinie ale moja Druga Połówka mówi że Jej to nie przeszkadza a ja też się trochę przyzwyczaiłem.  @darianus Miałem helmety kilka lat, jakieś 11 sztuk. Ale jak zmieniłem akwarium i tło to tak im się spodobało że na zawsze przeniosły się na tylną szybę. Absolutnie nie chciało im się zwiedzać boków ani przodu. Z tyłu było tyle żarcia, że po co się przesuwać? Rosły jak prosiaki. Ale usunąłem je bo szukałem przyczyny chorób u ryb. Jakieś nicienie/wiciowce. Te ślimaki mogą być nosicielami. Ryby były dziesiątkowane. Coś się popsuło w akwarium i szukałem przyczyny. 
    • Na okrzemki znakomite są ślimaki helmet. U mnie kilka sztuk załatwiło temat w parę dni w 540 litrach.
    • @lukBB a gdzie kupowałeś kształtki K1?  
    • Dobra opcja, polecam. Np. Fabertec wytnie Ci na wymiar paski z twardego PCV - ale o szerokości nie mniejszej, niż 50 mm - idealnie się to nadaje na takie maskowanie. Mam tak u siebie, oklejałem te paski okleiną w kolorze szafki. 👍
    • Dwa tygodnie mnie nie było w domu, zostawiłem lampę żeby świeciła do oporu 16 godzin dziennie i całkiem ładnie zarosło. Głównie okrzemki, ale zielenice też sobie nitkują. Było trochę sinic - do przewidzenia, bo niskie NO3 ale już je zmiotłem. Dodałem kolejną porcję płatków, żeby glony i bakterie w filtrze miały co jeść i teraz tylko się zastanawiam czy dać nawozu - mam resztki ferropolu od JBL, który w żadnym innym baniaku mi się nie przyda. Niby na opakowaniu jest napisane, że powstrzymuje porost glonów bo wspiera żytko roślin, ale roślin tam nie mam a glon też człowiek i może też chciałby czasem pojeść żelaza, potasu, siarki, kobaltu czy boronu?   EDIT: Duży kamień z prawej strony jest uwalony czymś czarnym. Nie schodziło toto ani pod myjką ani paznokciami, nie śmierdzi, nie barwi wody a kamień pasuje optycznie do wystroju, więc zostawiłem. Jak się przyjrzeć z bliska to zarasta okrzemkami ale dość wolno. Z drugiej strony dostaje mniej światła, na tym z lewej też wolniej się glony pojawiają. Myślę że zejdzie jeszcze minimum dwa tygodnie zanim wpuszczę pierwsze rybki, więc na razie niech sobie zarasta spokojnie, jeśli wyjdzie że glonom nie leży to go wywalę żeby nie ryzykować wprowadzania niepotrzebnego syfu do wody.     
    • @PikczerJest jeszcze druga opcja. Jeżeli widok Ci przeszkadza,  możesz to po prostu zasłonić naklejając pasek okleiny/taśmy na szybę. 
    • Niezły patent, widzę, że nic się zmarnuje👍 Może na zdjęciu nie widać ale kratka miała oczka 2x2 więc musiałem i tak dołożyć do niej siatkę rabatową żeby K1 nie pływało po całym sumpie. W późniejszym czasie gdy złoża będą już zasiedlone, miałem w planie wsadzić w przegrody też kratkę rabatową uformowaną w "ceownik" 
    • Widzę, że kratki masz już te z nóżkami, ale jakby co to dla uzyskania odpowiedniego dystansu pod kratką, idealnie nadają się resztki rur pvc no i oczywiście niezastąpione trytytki😁 Dla dodatkowego zabezpieczenia włóż sobie pod przegrody rurki z wkładów sznurkowych.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.