Jump to content

Silikonon and styropian.


pepe
 Share

Recommended Posts

Witam. Klubowicze mam pytanko i prosze o w miarę szybką odpowiedź. Szukałem na forum ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a mianowicie jaki silikon można użwyać w akwarium. Facet w sklepie powiedział mi że jest akwarystyczny ale on nie sklei mi skał anie innych rzeczy bo jest typowo do gładkich powieszchni. Jak to jest?

Drugie pytano dotyczy styropianu. Wiem już ze przedł włożeniem kamieni należy na spód położyć styropian, zeby kopiące pyszczaki nie spowodowały że skała spadnie i szyba pęknie. Czy taki styropiwan nie ma właściwości szkodliwych? I czy on po jakimś czasie nie zacznie gnić? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Co do sylikonu, to powiem Ci, że kleiłem już chyba wszystko. Naprawiałem filtr, kleiłem kamienie, styropian, szkło itd. Wszystko działało jak należy. Tylko nie zapomnij, że te 3 dni musi schnąć :wink:


O styropian się nie obawiaj, nic złego się nie stanie. A po jakimś czasie styropian nasiąka wodą i nie jest już tak wyporny, więc nawet o jakieś wypłynięcie się nie martw :wink:

Link to comment
Share on other sites

- jeżeli klej to tylko silikon akwarystyczny...inne kleje niby bezpieczne- stosowane są z róznym powodzeniem

- nie tyle co kopiące pysie (chociaż jak porobisz jakieś bloki to rówież) ale abyś sam przy ewentualnych "pracach", zmianach nie upuścił klamota...nie jest szkodliwy, spokojnie dawaj.

Link to comment
Share on other sites

nalezy jednak dodac, ze na rynku istnieja odmiany styropianu z srodkiem grzybobojczym i tego nalezaloby sie wystrzegac

Link to comment
Share on other sites

nalezy jednak dodac, ze na rynku istnieja odmiany styropianu z srodkiem grzybobojczym i tego nalezaloby sie wystrzegac

Słusznie, zapomniałem napisać :oops: a jak już przy tej kwestii jesteśmy, to pepe gdybyś kiedyś tam chciał użyć pianki poliuretanowej, to one też są ze środkiem grzybobójczym. Musiał być wtedy poszukać takiej bez :wink:

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Dałem zwykły styropian 2 cm pod piach i nic się nie dzieje :)

Co do silikonu- osobiście używam silikonu akwarystyczego SOUDAl ( to nie reklama) chwyta dosłownie wszystko...gładkie nie gładkie....Polecam :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Wystarczy łamanie lustra wody.  Nigdy nie używałem żadnego "  bulbulatora" ani " człap czapa". Możesz go schować  do szuflady i zapomnieć o nim.
  • łakuś
   A jeszcze jedno pytanie podczas używania protocaps wystarczy ruch tafli wody czy muszę mieć jakiś bulbulator? Pytam bo akwarium stoi w sypialni i nie wyobrażam sobie dzwięku napowietrzacza w nocy.
  • Robson79
   Jeśli na być żółto i niebiesko to na ten litraż proponował bym jednogatunkiwo Chindongo Saulosi. Zakupiłbym 20 sztuk maluchów i później zredukował nadmiar samców.  
  • pulpet
   Gotowej recepty nie ma. Zależy jakie ryby trafisz. Naczytałem się o Maingano wyrzynających w pień wszystko co się rusza, a u mnie asertywne, nie powiem, ale żadnych dramatów nie ma. Ryby mam ponad dwa lata i nie broją jakoś ponad normę. Baniak nie duży. Jak koniecznie chcesz dwa gatunki, to najlepiej klasycznie Saulisi i rdzawe, ale ja bym zrobił Saulosi jednogatunkowo z większa ilością samców. Będzie żółto -niebiesko jak chcesz. Taki baniaczek w układzie 3/10 i masz pięknie.
  • E0nNIk
   Kamienie są na pcv, piasku to na tym zdjęciu praktycznie nie było, tylko tyle co mi spadło jak sypałem trochę na silikon, aby nie rzucał się tak w oczy
  • ziemniak
   Dla mnie najlepszym rozwiązaniem to Saulosi oraz rdzawe. Maingano lubi być najbardziej charakterny z tej trójki. Rdzawe natomiast będą wolniej rosły niż Saulosi dzięki temu możesz uzyskać naprawdę ładne samce. Pamiętaj aby poszukać ładne i dobre jakościowo Saulosi.
  • matejk
   Ch. Saulosi + I. sprengerae ,  Ps. Interruptus  jednogatunkowo (roślinożerca) Ch. saulosi + Ps. cyaneorhabdos  Ch. saulosi jednogatunkowe  Ps. cyaneorhabdos  + I. sprengerae  Socolofi oraz demosoni nie do tego baniaka  
  • novi
  • Jacek_LDZ
   Witam wszystkich serdecznie. Wracam tu po kilku latach przerwy. Przeprowadzka i te sprawy spowodowały, że byłem zmuszony zlikwidować moje poprzednie akwarium. Obecne warunki pozwoliły mi wrócić do hobby i tak od 1,5 tygodnia dojrzewa sobie te niewielkie 240 l. Na prezentację przyjdzie pora w osobnym temacie. Tutaj jednak, chcąc uniknąć błędów, jakie niewątpliwie popełniłem te kilka lat temu chciałbym się zwrócić do Was o pomoc w wyborze obsady. Czasu jeszcze jest trochę, więc chciałbym wybrać gatunki z rozwagą. Tak jak pisałem akwarium to 240 zbiornik o standardowych wymiarach 120x40x50 cm, w środku polne otoczaki ~ 50-60 kg. Na czym mi zależy? Oczywiście chciałbym dobrać obsadę tak, aby poszczególne gatunki jak najlepiej do siebie pasowały zarówno temperamentem jak i wymaganiami pokarmowymi. Drugą kwestią, może nie najważniejszą ale jednak jest kolorystyka - tutaj chciałbym aby mył to taki mix koloru żółtego i niebieskiego/granatowego. Myślę o max 2 gatunkach. I teraz tak: Z żółto-niebieskich gatunków zastanawiam się nad: Chindongo saulosi, Pseudotropheus interruptus, Metriaclima msobo Magunga (ten chyba odpadł w przedbiegach po przeczytaniu co dzieje się wśród samic po kilku latach) Do któregoś z ww. chciałbym dobrać coś niebieskich gatunków, i tutaj myślę nad: Chindongo demasoni, Chindongo socolofi, Pseudotropheus cyaneorhabdos Z tych dwóch, nazwijmy to grup wyszły mi takie propozycje obsady: P. interruptus + C. demasoni; P. interruptus + C. socolofi, C. saulosi + P. cyaneorhabdos.  Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę połączenie P. saulosi lub P. interruptus z którymś gatunkiem z rodzaju Cynotilapia ewentualnie Iodotropheus sprengerae. Jak to wychodzi żywieniowo i kolorystycznie? Zależy mi na tym niebieskim kolorze, a takim zestawieniu chyba będzie go mało? Podpowiedzcie coś proszę, bo im więcej przeglądam tematów dotyczących obsady, tym nie ukrywam trochę większy mam mętlik w kwestii co do czego będzie pasowało Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam.
  • Bezprym
   Po kuracji protocapsem węgla nie stosowałem, lek i tak z czasem usunie się podmianami a kuracja będzie skuteczniejsza. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.