Skocz do zawartości

Wielki prefiltr


slawek gorol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem dziś w SM prefiltr do kubełka o wym.10x10x16 cm :D

Mniejszych nie było.

I teraz moje pytanie..mogę ten prefiltr obciąć do wym.np,5x5x5 cm ?

Będzie mi go łatwiej schować za skałami, czy może wielkość prefiltra ma jakieś znaczenie?


Akwa 240 l

Filtr Fluval 403

Wew Fan3


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D moje takie skromne pytanko...po co kupowałeś jakieś specjalne gąbki na prefiltr i teraz kombinujesz???

ja w JBL Cristal profi 500 mam od dołu tak:

-poza koszami na dnie biobale

-pierwszy kosz (od dołu): ceramika do filtracji mech.(2,5 litra) a na niej najdrobniejsza gąbka jaka była w zestawie w koszu na samej górze (nie flizelina tylko gąbka)-zamknięcie filtracji mechanicznej

-drugi kosz: cały bioceramiki (weszło prawie 3 litry za 34zł)

-trzeci kosz(pierwszy z góry): ceramika sera siporax prawie 3litry po 44zł za litr

:arrow: i jako prefiltr spokojnie kupiłem sobie gąbki kąpielowe z atestem PZH tylko takie po 1,5zł do cellulitu (wszędzie dostępne) nie zapchają się tak szybko i nie zmniejszą przepływu...wycinasz w środku nożyczkami, boki możesz dociąć jak masz mało miejsca wciskasz koszyczek od wężą zasysającego i ogień...gąbka ma identyczną strukturę jak moje dwie dolne gąbki w Blumodulatorze-3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D moje takie skromne pytanko...po co kupowałeś jakieś specjalne gąbki na prefiltr i teraz kombinujesz???

ja w JBL Cristal profi 500 mam od dołu tak:

-poza koszami na dnie biobale

-pierwszy kosz (od dołu): ceramika do filtracji mech.(2,5 litra) a na niej najdrobniejsza gąbka jaka była w zestawie w koszu na samej górze (nie flizelina tylko gąbka)-zamknięcie filtracji mechanicznej

-drugi kosz: cały bioceramiki (weszło prawie 3 litry za 34zł)

-trzeci kosz(pierwszy z góry): ceramika sera siporax prawie 3litry po 44zł za litr

:arrow: i jako prefiltr spokojnie kupiłem sobie gąbki kąpielowe z atestem PZH tylko takie po 1,5zł do cellulitu (wszędzie dostępne) nie zapchają się tak szybko i nie zmniejszą przepływu...wycinasz w środku nożyczkami, boki możesz dociąć jak masz mało miejsca wciskasz koszyczek od wężą zasysającego i ogień...gąbka ma identyczną strukturę jak moje dwie dolne gąbki w Blumodulatorze-3...



szczycisz się tu ile to nie zapłaciłeś za wkłady dodatkowe, a jako prefiltr masz gąbeczkę "do naczyń DIY" :Protfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO im gąbka wyłapuje więcej zanieczyszczeń mechanicznych tym szybciej się zapycha i bardziej ogranicza przepływ, niema cudownej gąbki wyłapującej wszystko przy czym nie zapychającej się szybko i nie ograniczającej przepływu. Gąbkę do cellulitu zostawił bym jednak kobietom. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meth, czym drobnieszja, tym mniej syfu na mediach, druga strona medalu, częstsze czyszczenie, ale.. :wink: Lepiej zamoczyc lapska raz w tygodniu niz syfic sobie droga (1rumun1)ceramike :twisted:

Jasne, co tydzień i tak porządki to wyczyszczenie tej gąbki nie robi różnicy. Tyle, że ja tego nie rozsądzałem która lepsza. :wink: Sam stosuje drobniutką i po pół roku media były czyściutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.