Jump to content

Wielki prefiltr

slawek gorol

Recommended Posts

Witam

Kupiłem dziś w SM prefiltr do kubełka o wym.10x10x16 cm :D

Mniejszych nie było.

I teraz moje pytanie..mogę ten prefiltr obciąć do wym.np,5x5x5 cm ?

Będzie mi go łatwiej schować za skałami, czy może wielkość prefiltra ma jakieś znaczenie?

Akwa 240 l

Filtr Fluval 403

Wew Fan3

Pozdrawiam :)

Mozesz go spokojnie pociac, ja polecam gabki o bardzo malych "dziurkach" zeby syf nie przelatywal przez gabke brudzac media filtracyjne w kubelku.

5x5 trroszke za maly daj wiekszy , taki, zeby spelnial swoje zadanie a jednoczesnie nie zablaganial Ci zbiornika

:D moje takie skromne pytanko...po co kupowałeś jakieś specjalne gąbki na prefiltr i teraz kombinujesz???

ja w JBL Cristal profi 500 mam od dołu tak:

-poza koszami na dnie biobale

-pierwszy kosz (od dołu): ceramika do filtracji mech.(2,5 litra) a na niej najdrobniejsza gąbka jaka była w zestawie w koszu na samej górze (nie flizelina tylko gąbka)-zamknięcie filtracji mechanicznej

-drugi kosz: cały bioceramiki (weszło prawie 3 litry za 34zł)

-trzeci kosz(pierwszy z góry): ceramika sera siporax prawie 3litry po 44zł za litr

:arrow: i jako prefiltr spokojnie kupiłem sobie gąbki kąpielowe z atestem PZH tylko takie po 1,5zł do cellulitu (wszędzie dostępne) nie zapchają się tak szybko i nie zmniejszą przepływu...wycinasz w środku nożyczkami, boki możesz dociąć jak masz mało miejsca wciskasz koszyczek od wężą zasysającego i ogień...gąbka ma identyczną strukturę jak moje dwie dolne gąbki w Blumodulatorze-3...

:D moje takie skromne pytanko...po co kupowałeś jakieś specjalne gąbki na prefiltr i teraz kombinujesz???

ja w JBL Cristal profi 500 mam od dołu tak:

-poza koszami na dnie biobale

-pierwszy kosz (od dołu): ceramika do filtracji mech.(2,5 litra) a na niej najdrobniejsza gąbka jaka była w zestawie w koszu na samej górze (nie flizelina tylko gąbka)-zamknięcie filtracji mechanicznej

-drugi kosz: cały bioceramiki (weszło prawie 3 litry za 34zł)

-trzeci kosz(pierwszy z góry): ceramika sera siporax prawie 3litry po 44zł za litr

:arrow: i jako prefiltr spokojnie kupiłem sobie gąbki kąpielowe z atestem PZH tylko takie po 1,5zł do cellulitu (wszędzie dostępne) nie zapchają się tak szybko i nie zmniejszą przepływu...wycinasz w środku nożyczkami, boki możesz dociąć jak masz mało miejsca wciskasz koszyczek od wężą zasysającego i ogień...gąbka ma identyczną strukturę jak moje dwie dolne gąbki w Blumodulatorze-3...

szczycisz się tu ile to nie zapłaciłeś za wkłady dodatkowe, a jako prefiltr masz gąbeczkę "do naczyń DIY" :Protfl.gif

IMHO im gąbka wyłapuje więcej zanieczyszczeń mechanicznych tym szybciej się zapycha i bardziej ogranicza przepływ, niema cudownej gąbki wyłapującej wszystko przy czym nie zapychającej się szybko i nie ograniczającej przepływu. Gąbkę do cellulitu zostawił bym jednak kobietom. :wink:

Meth, czym drobnieszja, tym mniej syfu na mediach, druga strona medalu, częstsze czyszczenie, ale.. :wink: Lepiej zamoczyc lapska raz w tygodniu niz syfic sobie droga (1rumun1)ceramike :twisted:

Jasne, co tydzień i tak porządki to wyczyszczenie tej gąbki nie robi różnicy. Tyle, że ja tego nie rozsądzałem która lepsza. :wink: Sam stosuje drobniutką i po pół roku media były czyściutkie.

Dokłądnie tak jak mówi meth, 2 tyg temu czyściłem kubła po 7 miesiącach i w sumie to tam nie było czego czyścic. Troche syfu ale ogólnie w porównaniu do tego co było wcześniej z gąbkami w środku rożnica ogromna na plus.