Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Twój projekt jest taki sam jak mój pracujący już dwa lata narurowiec z wyjątkiem grzałki, moja jest standardowa w akwarium. Zawór spustowy daj za pompą, jeśli pompę dajesz w pionie to pamiętaj aby pchała wodę w górę.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak na moje to tak jak na rysunku jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem. Zawory zostaw na mechanikach tak jak masz. Możesz w ten sposób czyścić filtry bez wyłączania pompy - po kolei. Zawory na grzałkę bym założył. Nigdy nie wiesz co się stanie z elementem grzewczym i czy nie będziesz musiał zmienić, wymienić, reklamować. A taki sposób odcinasz układ który chodzi dalej a Ty sobie grzebiesz przy ogrzewaniu. Zawory na biologie zostaw ogólnie tak jak narysowałem. Jak raz na rok będziesz chciał złoża przepłukać to układ zamykasz i woda leci przez bajpas a Ty sobie grzebiesz na spokojnie przy biologii. Ja mam swój układ właśnie tak zaprojektowany i od prawie dwóch lat nie wyłączam w ogóle pomp. Chyba tylko raz zostały wyłączone jak zmieniałem pompy na inne.

 

Untitled.jpg

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano (edytowane)

Temat odświeżam po sporym czasie ale niestety zdrowie mnie załatwiło 😞 

Części w dniu dzisiejszym zamówiłem i teraz zastanawiam się nad pompą . Co polecacie ?

W planach jest jedna z poniższych .

Obydwie to  Grudnfos Alpha 2  25-40

http://hurtowniapomp.pl/katalog/produkt/pompa-obiegowa-alpha2/960

lub

http://hurtowniapomp.pl/katalog/produkt/pompa-obiegowa-alpha2/961

 

 

Edytowane przez mazilo
Opublikowano

ja mam IBO beta 25-60 chyba najdłużej, jeszcze tutaj wtedy nikt o niej nie wspominał. Będzie ze 3 lata. Ostatnio zaczęła coś dziwnie głośno chodzić, ale za tą cenę polecam.

Opublikowano (edytowane)

A gdyby to całkowicie zautomatyzować ? 

We wskazane miejsce podłączyć kolejny zawór na osmozę .

Wstawić trójnik i zawór , wówczas chemia byłaby dostarczana do wylotu przefiltrowanej wody .

Nie jestem pewny czy ciśnienie z wylotu byłoby zbyt duże żeby spowodowało cofkę do filtra na chemię, może wówczas zawór zwrotny by rozwiązał prawidłowe działanie ?

428AC4B4-1464-47F0-BE72-BF0AD409C599.jpeg.27088c92373a4b37358c94d3073f64b1.jpeg

Edytowane przez mazilo

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mało prawdopodobne żeby rura spustowa i rewizja się zapchała przy prawidłowej konstrukcij komina.😀
    • To jest dokładnie ten sposób przez Ciebie opisany, tyle że dodałem celem wzmocnienia wielki płat gazy wykąpany w ,,zalewie z betonu,,  Odlewy są wielkie i będą miały po 2-3 wloty.  Będą pomalowane śnieżką i zabezpieczone żywicą epoksydową. Następne konstrukcje będą wykonane z siatki rabatowej - też opisany sposób na tym forum   Tyle że będą to już typowe głazy. No i ostatnie odlewy będą ze styropianu na tło, przyklejone do szkła za pomocą silikonu.
    • Elegancko, to bedą skorupy żeby ryby mogły wpływać do środka? Robiłem takie tylko prostszą metoda   
    • Produkcja modułów ceresit cr 65 plus duża gaza - to wszystko smarowane na folię zgodnie z techniką już podawaną na tym forum:
    • Witajcie.  jak rozwiązać taki przypadek.  gdy zatkają się rurą spustowa i rewizja spadająca woda do sumpa nie poleci. Mam w ostatniej komorze sumpa pompę i dolewkę z kranu na elektrozaworze. W takim przypadku woda z ostatniej komory cała poleci do Akwa i przeleje zbiornik a dodatkowo czujnik z dolewki będzie cały czas dolewać wodę do komory a pompa dalej będzie przelewać Akwa.  macie jakiś pomysł jak taki przypadek rozwiązać ?
    • Zestaw jest ok, dorzuciłbym do tego yellow i kilka maingano. Oprócz fire fish można też dorzucić te aulonocary łaciate OB i scieanochromis fryeri. Biorąc Twoje i moje propozycje razem to by wyszło 9 gatunków, ilości sztuk w poszczególnych gatunkach zależą od Twoich preferencji kolorystycznych, przykładowo jeśli ma być więcej jasnych jaskrawych kolorów to więcej sztuk brać yellow, red red, fire fish i OB a reszta w mniejszych ilościach jako dodatek innych barw lub odwrotnie jeśli preferujesz inne barwy w przewadze lub ma być wszystkiego po trochę.
    • A taki zestaw: po 10 sztuk młodych ryb: Acei, Red Red, Złocisty, Mpanga no i bardzo chciałem Fire Fish - popilnuje mi zarybienie 
    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.