Skocz do zawartości

Małe Malawi 80x35x45 - 126 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary będą takie jakie sobie wymyślisz. Tutaj nie ma sztywnych reguł. Policz ile chcesz dać ceramiki jaką pompę ( ja bym dała co najmniej 1500 l/h ) . Gąbka wystarczy o grubości 3 cm i gęstości 45 ppi. Jeżeli akwarium jest puste to możesz się też zastanowić nad panelem filtracyjnym. https://www.google.com/search?q=drei+kammer+filter+aquarium&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDgMHGu-DeAhUPZVAKHX0BCZcQ_AUIDigB&biw=1252&bih=579&dpr=1.09

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, suricade napisał:

Jeżeli akwarium jest puste to możesz się też zastanowić nad panelem filtracyjnym.

Tak, akwarium jest puste. Aktualnie mam samo szkło i nic więcej. 
Ten panel filtracyjny wygląda całkiem interesująco. Muszę o nim poczytać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapodam Ci, moim zdaniem, ciekawą propozycję co do obsady. Z racji tego, że zbiornik jest niewielki, załóż córci biotop z muszlowcami, będzie miała mnóstwo radości z obserwacji ich zachowań

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek_De napisał:

Z racji tego, że zbiornik jest niewielki, załóż córci biotop z muszlowcami

@Bartek_De nie ukrywam, że rozważam to (Alto w wersji shell albo multiki), ale .. to nie ten biotop .. ;) Na razie w tym wątku konsultuję filtrację i rozważę w kolejnym kroku, czy ma sens uruchomić Malawi w tym litrażu.. , jeśli nie.. to .. wiesz co  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głowica Atman AT 306 będzie dobra do kaseciaka dla mojego litrażu? 

38 minut temu, Bartek_De napisał:

Dziewczynce na pewno bardziej spodobają się muszelki na dnie niż sterta kamoli ;)

Póki co koncentruję się na Malawi :) taki był pierwszy zamysł co do tego szkiełka mniejszego.Tangę zrobię za jakiś czas w pracy ;)

Kwestia poboczna: czy używaliście tego piasku? https://allegro.pl/ebi-piasek-plazowy-10kg-naturalne-podloze-i7370461642.html 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie rozrysowałem... 

Patrząc od lewej: kratka zasysowa, komora śmieciowa 1cm, gąbka ppi 45 gr. 4cm, dalej komora na dnie której jest ruszt lub gąbka 10ppi, na niej ceramika, na ceramice gąbka 10ppi lub ruszt, na tym pompa atman at306, na pompie purolite w tzw skarpecie-rajstopie, no i oczywiście z atmana wylot do akwarium. 
W tej samej komorze co pompa będzie schowana grzałka. 

197908092_kaseciakbyluck.jpg.2c380ad4f7919525c5b6d2d87a3fbe59.jpg

Cała kaseta będzie miała wymiar 10-11cm szerokości , 20-22 cm długości i 33cm wysokości.
Wysokość bierze mi się stąd, że akwarium ma 45cm wysokości, minus grubość szyby dna 0,6cm, minus piasek 5cm, minus odstęp dna kasety od dna (3cm), minus odległość lustra wody od krawędzi akwarium 2cm , daje mi wysokość kasety 34,4cm, w zaokrągleniu 34cm. 

Dobrze kombinuję?

Zastanawiam się też nad tym purolite, planuję go położyć na atmanie w pończosze. Ma to sens? 

55 minut temu, suricade napisał:

Atman będzie Ok. Albo coś o podobnym przepływie.

A jak z kulturą jego pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kultury pracy się nie wypowiem nie posiadam .

W kwestii projektu. Za gąbką dajesz kratkę zamiast pełnej ściany , w efekcie odpadają niepotrzebne ruszty, które mogą rezonować i wydawać niepotrzebne dźwięki. Purolite jeżeli ma działać musiało by być raczej pod pompom pomiędzy gąbkami , przy położeniu takim jak na Twoim rysunku praktycznie nie będzie przepływu.

Grzałkę i ile jest potrzebna raczej należy umieścić przed gąbką w komorze śmieciowej , dogrzewanie ceramiki i pompy nie jest wskazane.

12 godzin temu, luck83 napisał:

Cała kaseta będzie miała wymiar 10-11cm szerokości , 20-22 cm długości i 33cm wysokości.

Wysokość bierze mi się stąd, że akwarium ma 45cm wysokości, minus grubość szyby dna 0,6cm, minus piasek 5cm, minus odstęp dna kasety od dna (3cm), minus odległość lustra wody od krawędzi akwarium 2cm , daje mi wysokość kasety 34,4cm, w zaokrągleniu 34cm. 

Dobrze kombinuję?

Za bardzo kombinujesz . Po pierwsze taka ilość piasku w małym akwarium to strata miejsca 1-3 cm w zupełności wystarczy. Wysokość kaseciaka zależy od tego jak chcesz go zamontować. Myślę , że w tym akwarium wysokość 40 cm będzie akurat. Zasys możesz dać kilka cm od dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.