yaro Opublikowano 17 Marca 2008 #21 Opublikowano 17 Marca 2008 5 w 1 to szajs, co do szyb to nie aż tak często, ale też trzeba to robić, nie wiem czy i u Ciebie trzeba to robić co dwa dni ? czy musisz mieć krystalicznie czystą szybę ?
sabotage Opublikowano 17 Marca 2008 #22 Opublikowano 17 Marca 2008 Ręce opadają, nie wiem czy mam sinice czy zielenice zamieściłem fotki tego czegoś na początku mojego tematu. Na fotkach widać dokładnie jak to wygląda, jest to ładnie zielone soczyście zielone, obrasta wszystko kamienie rosliny szyby wszystko wygląda to jak trawa na łące i to równo przystrzyżona są to około 4-5 mm coś jak włoski taki sterczący jeżyk ryby sobie to podskubują. Akwarium stoi w tym samym miejscu od 1,5 roku i nawet latem nic takiego nie miałem, raz w tygodniu podczas podmianki przetarłem szyby i grało a teraz inwazja!!! Pomóżcie macie większe doświadczenie i nie odsyłajcie mnie do przeszukiwania forum bo już przeszukałem i nic konkretnego nie znalazłem nawet jasnego konkretnie sprecyzowanego opisu jak wyglądają zielenice czy sinice. eszku, Ty skrobiesz na pewno z zielenic - nie z sinic. Roznica taka, ze wlasnie sinic nei trzeba skrobac, odpadaja same przy lekkim dotknieciu. Nie mniej jednak, kiedy porost glonow zaczyna przeszkadzac, moze to swiadczyc o: 1)Akwa stoi w najsonecznionym punkcie mieszkania(np na przeciwko okna) 2)Poziom NO3 jest wysoki - co wspomaga porost glona. Sedno sprawy - to NIE SA SINICE ! Mierz NO3, podaj wynik, nie 5in1 tylko dobry testem na NO3, moze akwa stoi w naslonecznionym miejscu ??
_Leszek_O Opublikowano 17 Marca 2008 Autor #23 Opublikowano 17 Marca 2008 Już sie przekonałem na własnej skórze że te paskowe to szajs i nie mogę się doczekać tych kropelkowych jbl-a aby skonfrontować wyniki. Skoro tak mówicie, żebym polubił tę trawę to polubię ja to jestem ugodowy i słucham bardziej doświadczonych. I jeśli to są zielenice to troszkę sie uspokoiłem. Dzieki
sabotage Opublikowano 17 Marca 2008 #24 Opublikowano 17 Marca 2008 Ręce opadają, nie wiem czy mam sinice czy zielenice zamieściłem fotki tego czegoś na początku mojego tematu. Na fotkach widać dokładnie jak to wygląda, jest to ładnie zielone soczyście zielone, obrasta wszystko kamienie rosliny szyby wszystko wygląda to jak trawa na łące i to równo przystrzyżona są to około 4-5 mm coś jak włoski taki sterczący jeżyk ryby sobie to podskubują. Akwarium stoi w tym samym miejscu od 1,5 roku i nawet latem nic takiego nie miałem, raz w tygodniu podczas podmianki przetarłem szyby i grało a teraz inwazja!!! Pomóżcie macie większe doświadczenie i nie odsyłajcie mnie do przeszukiwania forum bo już przeszukałem i nic konkretnego nie znalazłem nawet jasnego konkretnie sprecyzowanego opisu jak wyglądają zielenice czy sinice. Moj post wyjasnil wiele, jednak jesli chcesz wiedziec wiecej: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sinice&btnG=Szukaj+w+Google&lr= Poza tym Makok, w jednym z tematow o sinicach zamiescil link do swietnego artikla w ktorym madrzy ludzie wyjasniaja co to sinice, jak wygaladaja i jak z nimi walczyc, PEACE eszku, Ty skrobiesz na pewno z zielenic - nie z sinic. Roznica taka, ze wlasnie sinic nei trzeba skrobac, odpadaja same przy lekkim dotknieciu. Nie mniej jednak, kiedy porost glonow zaczyna przeszkadzac, moze to swiadczyc o: 1)Akwa stoi w najsonecznionym punkcie mieszkania(np na przeciwko okna) 2)Poziom NO3 jest wysoki - co wspomaga porost glona. Sedno sprawy - to NIE SA SINICE ! Mierz NO3, podaj wynik, nie 5in1 tylko dobry testem na NO3, moze akwa stoi w nasłonecznionym miejscu?
czester_ Opublikowano 17 Marca 2008 #25 Opublikowano 17 Marca 2008 Ja szyby czyszcze co dwa-trzy dni zeby miec przeźroczystko:) Także szybko zarastają ale bardzo się z tego ciesze... akwa z tygodnia na tydzien pięknieje. Tobie także radze pokochac te zielone śliskie trawska:)
_Leszek_O Opublikowano 17 Marca 2008 Autor #26 Opublikowano 17 Marca 2008 Tak sobie myślę, że skoro nie są to sinice to już je lubię, pokazał bym wam foto tego trawnika, ale boje się, że objedziecie mnie za tło.
sabotage Opublikowano 17 Marca 2008 #27 Opublikowano 17 Marca 2008 Leszku tło ma sie podobac Tobie i tylko Tobie, zdanie innych moze pomoc zmienic cos w wykladzie. Tylko po co cos zmienac skoro to Ci sie podoba? Poza tym to topic o Twoich glonach nie o tle, wiec smialo chwal sie glonkami Ja podobnie, jak czest czyszcze co 2-3 dni, taki juzurok tego biotopu. Z glonow mozesz byc dumny, ja mialem piekne zielone na wapieniach, po zamianie wystroju, znopwu czekam na piekny dywan, czy sie doczekam.. zobaczymy..?!
_Leszek_O Opublikowano 17 Marca 2008 Autor #29 Opublikowano 17 Marca 2008 Jutro oskrobie szyby i zrobię foto. A w tło na razie nie inwestowałem wysiłku ponieważ jestem na etapie " urabianie"mojej kochanej na większe akqua, mam na myśli takie 120 cm
sabotage Opublikowano 17 Marca 2008 #30 Opublikowano 17 Marca 2008 No i prawidlowo, lepiej kupic wieksze akwa, niz wydac XX zł, na tło.. Zalezy jeszcze w jakim charakterze trzymamy ryby - czy ma to byc ozdoba - hobby itp.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się