palcente Opublikowano 4 Marca 2008 #11 Opublikowano 4 Marca 2008 ok teraz ja http://www.voila.pl/377/o2rz3/?1 ... co to ? przepraszam , że zdjęcie nie wyraźne ale głońska po drugiej stronie tła wew sie osadzily na złość aha i uprzedzam pytanie.. komar zjedzony!
makok Opublikowano 4 Marca 2008 #12 Opublikowano 4 Marca 2008 dla mnie za jasne na sinice, ale to może być flash... nie raczej ok...
lechos Opublikowano 9 Marca 2008 #13 Opublikowano 9 Marca 2008 to moze i mi ktos doradzi co sie rzucilo na piaskowcach? oprocz zielonkawych glonkow poroslo cos ciemnego, brunatnego, co to moze byc?
czester_ Opublikowano 9 Marca 2008 #14 Opublikowano 9 Marca 2008 Pierwsze glonki, także takie plamy miałem na początku;)
_Leszek_O Opublikowano 17 Marca 2008 Autor #15 Opublikowano 17 Marca 2008 Ludziska czy ktoś mi może opisać lub pokazać na foto jak wyglądają zielenice!!?? Wspominacie, że powinienem się z nich cieszyć a ja muszę skrobać szyby co dwa dni, proszę o pomoc!!
sabotage Opublikowano 17 Marca 2008 #16 Opublikowano 17 Marca 2008 Leszku, Ty skrobiesz na pewno z zielenic - nie z sinic. Roznica taka, ze wlasnie sinic nei trzeba skrobac, odpadaja same przy lekkim dotknieciu. Nie mniej jednak, kiedy porost glonow zaczyna przeszkadzac, moze to swiadczyc o: 1)Akwa stoi w najsonecznionym punkcie mieszkania(np na przeciwko okna) 2)Poziom NO3 jest wysoki - co wspomaga porost glona.
_Leszek_O Opublikowano 17 Marca 2008 Autor #17 Opublikowano 17 Marca 2008 Ręce opadają, nie wiem czy mam sinice czy zielenice zamieściłem fotki tego czegoś na początku mojego tematu. Na fotkach widać dokładnie jak to wygląda, jest to ładnie zielone soczyście zielone, obrasta wszystko kamienie rosliny szyby wszystko wygląda to jak trawa na łące i to równo przystrzyżona są to około 4-5 mm coś jak włoski taki sterczący jeżyk ryby sobie to podskubują. Akwarium stoi w tym samym miejscu od 1,5 roku i nawet latem nic takiego nie miałem, raz w tygodniu podczas podmianki przetarłem szyby i grało a teraz inwazja!!! Pomóżcie macie większe doświadczenie i nie odsyłajcie mnie do przeszukiwania forum bo już przeszukałem i nic konkretnego nie znalazłem nawet jasnego konkretnie sprecyzowanego opisu jak wyglądają zielenice czy sinice.
czester_ Opublikowano 17 Marca 2008 #18 Opublikowano 17 Marca 2008 To napewno nie sinice.. sam mam takie glonki w akwa. CZyli przystrzyżony trawniczek:) Ciesz sie chłopie bo ja czekałem na nie ponad półtora roku:)
yaro Opublikowano 17 Marca 2008 #19 Opublikowano 17 Marca 2008 Ręce opadają, My tym bardziej już nie wiemy czego Ty oczekujesz ? Każdy albo prawie każdy czeka z utęsknieniem na takie glony, a ty załamujesz ręce, niestety musisz się z nimi pogodzić albo zmienić biotop, na taki gdzie glony mają mniejsze szanse na rozwój. Wg mnie to masz śliczny ten trawniczek
_Leszek_O Opublikowano 17 Marca 2008 Autor #20 Opublikowano 17 Marca 2008 To znaczy, że też czyścicie szyby co dwa dni???Jeszcze jedno co do NO3 zamówiłem testy kropelkowe JBL (nauczony doświadczeniem forumowiczów) bo te moje paskowe tetry 5 w 1 to chyba totalna ściema.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się