Skocz do zawartości

Tanie oświetlenie oparte na modułach led białych zimnych 9000K


egon44

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tomaszzt napisał:

jak ustawiacie moduły led, żeby stworzyć wrażenie głębi przy tle z czarnego pcv ? Chodzi mi o efekt, gdy tła tak naprawdę nie widać.

Możesz zastosować jakieś przesłony, które ograniczą padanie światła na tło. Ja tak to zrobiłem. Tył ginie w całkowitych ciemnościach.

IMG_20171113_155325.thumb.jpg.dccc1e2e61521369876cd34e1211610d.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 07:36, marcin73m napisał:

Możesz zastosować jakieś przesłony, które ograniczą padanie światła na tło. Ja tak to zrobiłem. Tył ginie w całkowitych ciemnościach.

IMG_20171113_155325.thumb.jpg.dccc1e2e61521369876cd34e1211610d.jpg

Marcin, masz tę belkę dość blisko przedniej szyby, sprawdza się to ? Jak patrzę na Twój zbiornik w stopce, to sprawdza się i to bardzo. Jakimi modułami oświetlasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomaszzt napisał:

Marcin, masz tę belkę dość blisko przedniej szyby, sprawdza się to ? Jak patrzę na Twój zbiornik w stopce, to sprawdza się i to bardzo. Jakimi modułami oświetlasz ?

Marcin oświetla zbiornik modułami z mojego drugiego tematu o oświetleniu czyli białe zimne 11000K + RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomaszzt napisał:

Marcin, masz tę belkę dość blisko przedniej szyby, sprawdza się to ? 

Moim zdaniem bardzo dobrze się sprawdza. Optimum to ryby podświetlone od przodu - czyli od strony przedniej szyby i do tego należy dążyć. Umieszczając belkę jak najbardziej z przodu, minimalizujesz sytuacje, kiedy ryby oświetlone są od tyłu. Wtedy moim zdaniem wygląda to słabo. 

Odnośnie modułów, to tak jak napisał Andrzej. 16 modułów białych zimnych i 14 RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomaszzt napisał:

Panowie, jak łączycie przewody, gdy budujecie belki ? Normalny lut zaizolowany, czy złączki  zaciskowe ? Chodzi o łatwy demontaż (i ponowny montaż, gdy  chce się np. dołożyć modułów) na linii moduły - przewód .

Ja lutuję + dodatkowo izoluję koszulką termokurczliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

Ja lutuję + dodatkowo izoluję koszulką termokurczliwą.

Ja, do tej pory, też tak robiłem, ale zależy mi na łatwym demontażu. Jest coś takiego: https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=40784&controller=product, ale tu też wchodzi w grę połączenie nie-demontowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomaszzt napisał:

Ja, do tej pory, też tak robiłem, ale zależy mi na łatwym demontażu. Jest coś takiego: https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=40784&controller=product, ale tu też wchodzi w grę połączenie nie-demontowalne.

Możesz spróbować,ale z drugiej strony,co chwilę przecież nie będziesz dokładał/ujmował modułów z oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 13:55, egon44 napisał:

Możesz spróbować,ale z drugiej strony,co chwilę przecież nie będziesz dokładał/ujmował modułów z oświetlenia.

No właśnie, dziś zmajstrowałem sobie nowe oświetlenie (ale na modułach, które wykorzystywałem wcześniej), polutowałem, podłączyłem i....brak czerwonego w rgb. Moduły są sprawne na 100%, mój błąd, że nie sprawdziłem przed lutowaniem. Teraz mnie czeka cięcie przewodów (bo przecież są koszulki termokurczliwe) i na nowo lutowanie. Chyba, że to coś innego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomaszzt napisał:

Chyba, że to coś innego...?

Popatrz jeszcze czy dobrze są kable połączone ze sterownikiem. Pozamieniaj kolejność tych połączeń, pokombinuj z ustawieniami w sterowniku. Cięcie kabli to ostateczność.

Sam miałem taki problem. U mnie po pewnym czasie nie wiadomo dlaczego diody migotały i gasły. Trwało to kilka miesięcy zanim doszedłem, że w sterowniku jest wada fabryczna zacisków. Brakowało sprężynek w zaciskach i przez to znikał kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.