kszyszek Opublikowano 13 Lipca 2019 Autor #31 Opublikowano 13 Lipca 2019 W dniu 30.06.2019 o 08:58, AndrzejGłuszyca napisał: Jako użytkownik tej lawy powinieneś wiedzieć ,że są niejako trzy rodzaje lawy ze względu na poziom SiO2 zawarty w danym rodzaju lawy: czyli zasadowe , pośrednie i kwaśne. Jaką masz? No to mnie Pan zaciekawił... nie miałem o tym pojęcia. Teraz pytanie jak przebadać dany kamień, jeżeli nie wiem co to za rodzaj.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 13 Lipca 2019 #32 Opublikowano 13 Lipca 2019 (edytowane) 3 godziny temu, kszyszek napisał: Teraz pytanie jak przebadać dany kamień, Nie ma co badać..szkoda kasy na takie badanie. Po prostu niech będzie i tyle. Okrzemki na niej wyglądają naprawdę fajnie..dodają klimatu zbiornikowi ( moja ocena). Wspomniałem o różnych poziomach SiO2 zawartych w lawie jako o ciekawostce . Akwa Twoje jest naprawdę piękne! Tak na marginesie... na naszym forum zwracając się do siebie ( prawo niepisane) używamy formy per "Ty" . Nikogo to nie uraża, ani tym bardziej nie obraża, ani nie jest brakiem szacunku do drugiej osoby. Edytowane 13 Lipca 2019 przez AndrzejGłuszyca 1
suricade Opublikowano 13 Lipca 2019 #33 Opublikowano 13 Lipca 2019 8 godzin temu, kszyszek napisał: No to mnie Pan zaciekawił... nie miałem o tym pojęcia. Teraz pytanie jak przebadać dany kamień, jeżeli nie wiem co to za rodzaj. Na upartego możesz zanurzyć kawałek lawy/kamień w zamkniętym naczyniu z wodą demineralizowaną i sprawdzić odczyn przy pomocy papierka lakmusowego czy testu na PH. Ale trudno określić po jakim czasie woda uzyska odczyn na poziomie, który można zbadać. W domowych warunkach raczej nie uzyskasz wiarygodnych wyników. I jak napisał Andrzej zbędna zabawa. Odczyn zasadowy można zbadać polewając kamień kwasem.
mfryga Opublikowano 17 Lutego 2020 #34 Opublikowano 17 Lutego 2020 Pięknie Ci wyszło to akwarium. Nie ma jak samemu wszystko zrobić od a do z. Moduły, oświetlenie. Kapitalnie
Slawek-meszek Opublikowano 17 Lutego 2020 #35 Opublikowano 17 Lutego 2020 Przywitałeś się z nami, więc i ja Ciebie przywitam. Może nie chlebem i solą ale witaj Krzysztofie Ślicznie to wszystko wyszło. Pełen szacun za wykonanie tego wszystkiego. Moduły super, nawet ta lawa pasuje do nich. Powiem więcej nawet bardzo pasuje. Brawo Ty
Jeb_us Opublikowano 19 Lutego 2020 #36 Opublikowano 19 Lutego 2020 Mega baniaczek podoba mi się, i własnie przez takie projekty coraz częściej się myśli o non mbunie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się