Skocz do zawartości

Labidochromis perlmutt w moim akwa..


Wolfik

Rekomendowane odpowiedzi

@FdTE, @luck83 Nie ma co się zastanawiać nad Perlmuttami. Mam je u siebie jednogatunkowo i obserwacja ich sprawia mi dużo zabawy i przyjemności. Również widok samca alfa, który z tygodnia na tydzień nabiera jeszcze więcej barw. Macie tu pogląd na moje akwarium:

https://youtu.be/GOzicnfDTX0

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eljot napisał:

Jak u innych ;) tu masz fotkę z procesu gojenia ran po starciu dwóch dorosłych samców.

Mike Tyson vs Andrew Gołota ;) Cóż, jak widać nie ma chyba łagodnej mbuny :)
Nie zmienia to faktu, że Perlmutty urzekają. W mojej ocenie są niedoceniane, często pomijane przy proponowaniu obsad.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wolfik napisał:

Mam je u siebie jednogatunkowo i obserwacja ich sprawia mi dużo zabawy i przyjemności.

Ładniutkie masz te ryby!  

Obsada jednogatunkowa to jest jednak to ;) 

Ryby wykazują całkiem inne zachowania,niż w przypadku obsady wielu gatunkowej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z plaży to skrobne coś więcej :)

Mam małe akwarium, raptem 126 l więc agresja jest widoczna choć nie jest jakaś intensywna. Rybki nie są pogryzione a mają teraz trudny okres, ponieważ się docierają. Musiałem trochę przearanżować zbiornik żeby stworzyć więcej rewirów i kryjówek. Rybki zakupiłem w @fish_magic w ilości 10 sztuk, z których tylko jedna odbiega od innych wzrostem. Perlmutty karmię rano Northfin Cichilid lub OSI a wieczorem spiruliną, Northfin  veggie bądź pokarmem roślinnym od fishmagica. Dwa razy w tygodniu zamiast pokarmu mięsnego podaje artemie albo kryla. 

 

IMG_20180704_152340.thumb.jpg.81678725d6c6716a1fa0d064c6e8cfbe.jpg

IMG_20180525_141331.thumb.jpg.445442bc8fb6515c5a740030cd67a4af.jpg

received_493332657766093.thumb.jpeg.9aee7e7ce71d28372fe09e54108200e0.jpeg

received_493332937766065.thumb.jpeg.ec565cbc79d120e0de47e73b9d989a20.jpeg

 

Nie są to jakieś teraźniejsze zdjęcia. Wrócę z powrotem do domu to cyknę coś więcej. 

PS: Samce mają coś pięknego w tych oczach. Gdy się leją lub przy  podejściu do tarła czarna kreska, która przechodzi przez oko robi się jeszcze bardziej wyrazista. Robią się małe szatanki.

Edytowane przez Wolfik
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem tak robię. Dzisiaj druga odsłona moich Perlmuttów.

Mimo, że z wczasów wróciłem wcześniej to dopiero dzisiaj miałem czas i okazję posiedzieć trochę przy akwarium.

Na początku spotkała mnie miła niespodzianka. Zostałem pierwszy raz z tą obsadą rybim dziadem :)

1027831980_cizy.thumb.jpg.6316d502388a6eadd3205cc3893384c5.jpg

Nie jest to taka zwykła samiczka... Ale o tym to później :) 

 

Samiec alfa przez te kilka dni mojej nieobecności nabrał kolorów oraz kształtów.

1930655426_alfazprzodu.thumb.jpg.600cb3d09cc18debf8e2aebf63ac921c.jpg

ryjek.thumb.jpg.cc5db2d6d2a2dd5f991bc66b48eb719f.jpg1097610888_zprzodu.thumb.jpg.cc7a38bd903999273022ed5ed6b56113.jpg

Grzbiet zaczyna mu nabierać coraz więcej koloru co mnie niesamowicie cieszy. 

Ustawcie sobie w HD. Nie wiem czemu youtube automatycznie daje na 360p. 

 

Robiłem dzisiaj również chłodniejszą podmiankę wody. Jako, że u mnie taka czynność wpływa na różne zachowania ryb, nagrałem dla was kilka filmików.

 

Samiec alfa kopacz :). Przy pielęgnacji zbiornika jestem zmuszony odgarniać piach od przedniej szyby i czyścić, ponieważ tam robią mi się glony.  Samcowi średnio się to podoba bo musi od nowa układać ład w swojej norze. 

 

Pamiętacie moją wzmiankę o samicy? Nie wiem dlaczego ale wali się po ryjkach z innymi rybami co jest dla mnie szokiem i ewenementem. Może też się z tym spotkaliście? W poprzedniej obsadzie inkubująca rybka się chowała po kątach i była przeganiana. Ta za to pływa równie dobrze co samiec alfa. 

walka cz.1

 

walka cz.2 

 

 

Dziękuje za poświęcony czas na czytanie i oglądanie :) Również dziękuje za poprzednie komentarze. 

 

PS: tak wyglądały 2 tygodnie po wpuszczeniu 

przyjazd.thumb.jpg.7d47b28172bf6cd74569c972ee2fb4d1.jpg

 

Edytowane przez Wolfik
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny ten samiec,który po prostu wymiata! ;) 

Co do Twojej samicy i jej walk,to może być tak że jest ona dominującą samicą spośród innych samic,a taka jak widać może postawić się nawet samcowi :) 

U mojej jednej samicy saulosi zauważyłem te same zachowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, egon44 napisał:

Co do Twojej samicy i jej walk,to może być tak że jest ona dominującą samicą spośród innych samic,a taka jak widać może postawić się nawet samcowi :) 

z drugiej strony, gdzie w 80cm ma się schować, a no... trzeba walczyć, albo ginąć jedyne wyjście :e_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.