Skocz do zawartości

JBL e402 jako adsorber NO3


hilux

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu rozwijać?

Porównaj sobie z e402 hydor pojemność 1,5l moc 300l/h to po załadowaniu pewnie 150 l/h to absolutne max.

Równie dobrze możesz kupić hw 602 też ma pojemność 2l a kosztuje 70zl.

 

Osobiście celował w e901 masz sporo miejsca na wkłady i moc też odpowiednia a używke wyrwiesz za 200zl

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ok, ale to ma być absorber no3, a w tym przypadku te 150l/h to i tak za dużo więc po co kupować duży w dodatku używany kubeł?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, raiders said:

Ten przycisk od zalewana przy pierwszym użyciu trzeba mocniej wcisnąć (użyj siły ale z rozsądkiem) ale pamiętaj że zawory in/out muszą być otwarte.

OK, spróbuje w domu jeszcze raz.

A myslisz, ze da się filtr wystartowac bez uzycia tego przycisku, po prostu zalewajac kubelko i weze? W HW-304A tez mi nie dzialal, po zalaniu przez lejek wystartowal bez problemu ale to jednak byl mocniejszy silnik. Taki troche bush fix ale to jednorazowy problem, w razie czego snu mi z powiek nie spedzi. ;)

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięty mocno faktycznie zadziałał :) ale i tak nie wyobrażam sobie jak długo musiałbym pompować, żeby suchy filtr sam się zalał jak w instrukcji. Zalałem kubełko i węże, pompnąłem kilka razy, włączyłem i gra muzyka, właśnie się odpowietrza. 

Litr Puro się nie zmieścił ale wywaliłem większość kulek i przeciąłem na pół gąbkę ze środkowego koszyka, więc weszły dwie warstwy, razem ponad pół litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Wlot i wylot z kubełka mam w kaseciaku, przez ostatnie pół godziny AT-306 wydmuchiwał do akwa maluśkie bańki powietrza. Myślałem, że to odpowietrzanie ale pół godziny to ciut za długo, na wszelki wypadek odłączyłem kubełko i podniosłem węże żeby nie zsyfonowały wody na podłogę. Jutro założę metalowe opaski zaciskowe zamiast tych plastikowych nakrętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze idzie z filtra. Pompka służy tylko do zaciągnięcia wody , chyba nikt nie pompuje całego filtra przy pomocy tej pompki. Po wyczyszczeniu filtra (przy zalanych wężach) wystarczy otworzyć zawór dolotowy, oczywiście trzymając głowicę nad kubełkiem. W ten sposób jednocześnie zalewasz i odpowietrzasz kubełek. Kiedy woda widoczna jest w pierwszym koszu zamykasz zawory i kubeł, uruchamiasz. Wystarczy kilka razy przechylić i praktycznie powietrze znika.

Dlaczego dałeś wylot z kubełka do kaseciaka? Może być w dowolnym miejscu akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.