Jump to content

Pokarmy Omega One


rosa1986

Recommended Posts

Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami na temat pokarmów Omega One. Niedawno postanowiłam zakupić kilka z ciekawości. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Po otwarciu pokarm pachnie rybami. Te bardziej roślinne dodatkowo mają wyczuwalny zapach alg czy wodorostów (bardzo kojarzą mi się z sushi ?). Ryby pokarm zjadają chętnie, ale to chyba akurat nic dziwnego ?. Odchody po tych pokarmach prawidłowe. 
Jak najbardziej mogę polecić. 
Jeżeli ktoś również je stosuje to zapraszam to podzielenia się opiniami. 
Ja jako zagorzały zwolennik płatków taką też formę wybrałam tym razem ?. Na zdjęciach pokarmy jakie posiadam i to jak wyglądają w środku ?

20180612_172547.jpg

20180612_172529.jpg

20180612_172449.jpg

20180612_172508.jpg

20180612_172416.jpg

20180612_172429.jpg

 • Like 5
 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

No to witam w klubie koleżankę. Zarówno ja jak i kolega @rafalniskijakiś czas temu zakupiliśmy gamę produktów firmy Omega One. Dlaczego te? Powód bardzo prozaiczny. Ocean Nutrition, który również posiada bardzo fajne produkty w naszym kraju jest słabo osiągalny. Ale do rzeczy. Wybrałem KELPa, Veggie oraz Cichlid. Płatki o wiele mniejsze niż te występujące u ON ale o niebo lepsze niż OSI, który bardziej przypomina mąkę niż płatki. W porównaniu z Ocean Nutrition płatki te są delikatniejsze (bardziej kruche). Sam pokarm uważam za bardzo dobry a ryby przyjmują go chętnie - chociaż co nie podam swoim pysiom to znika w ułamku sekundy. ? Co do odchodów to różnicy nie widzę w porównaniu z innymi pokarmami.

I mała ciekawostka. Na innym forum wyczytałem, że OSI, który jest u nas uważane za ohy i ahy jest w Stanach o wiele tańszy niż Omega.

OT

Ostatnio zakupiłem pokarm Ocean Nutrition Formula One i jak go podaję to w akwarium aż się gotuje a pysie chlapią wodą gdzie się da. ?

EOT

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)

Ja od pewnego czasu również stosuję pokarmy Omega One, z tą różnicą że używam granulatów.

Wcześniej stosowałem również płatki Omega One Veggie Flakes i byłem bardzo z nich zadowolony.

Poniżej załączam zdjęcia pokarmów, które obecnie stosuję i bardzo je sobie chwale.

Ryby pokarm pobierają bardzo chętnie, nie zauważyłem również nieprawidłowych odchodów.

Także z czystym sumieniem mogę polecić te pokarmy wszystkim, którzy się nad nimi zastanawiają.

Na ostatnim zdjęciu porównanie pojedynczej granulki Omega One do NorthFin. W obu wypadkach producent podaje na opakowaniu wielkość 2mm, granulat Omega One jest zdecydowanie mniejszy, powiedziałbym że ma około 1,5mm.

20180613_134044.thumb.jpg.49843987479318e2727ba3ad6c19444c.jpg20180613_134105.thumb.jpg.9fa7e8d1513a480a99797926957cc9c6.jpg20180613_134134.thumb.jpg.aaaf7ab45f435fdc18813c9d881efe52.jpg20180613_134145.thumb.jpg.a68384308287f10761f38ce8f9dbbf06.jpg20180613_134354.thumb.jpg.10fe199ae4a63b4b3d3af56651a0828e.jpg

Edited by Kubeq
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam, też stosowałem ten pokarm w wersji SUPER KELP FLAKES.
Ryby chętnie go jadły, żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem.

Jakiś czas temu pokarm mi się skończył i nie kupowałem nowego z prostego powodu - miałem problem z ustabilizowaniem stosunku NO3/PO4, a w składzie tego pokarmu producent jasno podaje że ma 1% fosforu :) 
W sumie w opisie innych pokarmów nie znalazłem takich deklaracji, a jak jakiś czas temu robiłem testy (wsypałem trochę pokarmu do wody i zostawiałem na kilka minut), to każdy z pokarmów który stosuje powodował wzrost PO4 w testowanej wodzie. Może więc deklaracja tego 1% to jest reklama tego producenta, a inni starają się to ukrywać? :) 

Ostatnio pytałem o pokarm wybarwiający i widzę że zarówno @rosa1986 jak i @Kubeq go stosują.
Czy możecie się na jego temat wypowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, rafalniski napisał:

Ostatnio pytałem o pokarm wybarwiający i widzę że zarówno @rosa1986 jak i @Kubeq go stosują.

Czy możecie się na jego temat wypowiedzieć?

Akurat wybarwiający stosuję od niedawna, więc niewiele mogę na jego temat napisać ?. Jedynie tyle, że jest chętnie zjadany ?. Podaje go tylko raz w tygodniu.

Faktycznie da się w nim zauważyć dosyć dużą ilość astaksantyny, bo płatki są pomarańczowe.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, rafalniski napisał:

Ostatnio pytałem o pokarm wybarwiający i widzę że zarówno @rosa1986 jak i @Kubeq go stosują.
Czy możecie się na jego temat wypowiedzieć?

Szczerze mówiąc to ten dopisek color to wg mnie tylko taka ściema producenta żeby zachęcić do kupna, co nie znaczy ze pokarm nie jest dobry, bo jest jak najbardziej.

Ja kupiłem go nie dlatego że jest wybarwiający, jak wspomniałeś, a dlatego że drugi kelp pellet na którym defacto nie ma dopisku color jest pływający, a ja chciałem tonący ;)

Ja osobiście nie widzę różnicy w ubarwieniu ryb przed podawaniem tego pokarmu a po, a podaje go już dobre dwa miesiące.

To samo dotyczy też tego drugiego pokarmu ;)

Edited by Kubeq
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Starałem się podawać głównie pokarmy premium. Teoretycznie każdy pokarm jest mięsny, nawet jak pisze że  jest veggie to składników pochodzenia zwierzęcego jest najwięcej :P

Chyba tylko 3-algae z tropicala najbliżej było do czysto roslinnego pokarmu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Przy którychś zakupach kupiłem na zaś AQUASAN IMMUNO Zooleka. Daję co prawda połowę zalecanej dawki po podmianie, ryby zdrowe, więc czysto profilaktycznie i nie mogę stwierdzić, czy pomaga, ale na bank nie zaszkodził. 🙂
  • DCP - ile, z ciekawości? 🙂
  • U mnie na 1000l - 40l K1 w panelu z boku akwarium jako jedyna filtracja. Brak filtracji mechanicznej.  Napędzane Jebao dcp  na 30% mocy - pobiera 12,5W. Woda super. Podmiana: ciągła przez kroplownik  (teraz 1l/h). Wodę mam pociągniętą 2 pomieszczenia dalej do kanalizacji. Obsługa akwarium to tylko przetarcie szyb raz na 3 miesiące i napełnienie karmnika.
  • Hej, Easy -Life Voogle. Nie wiem, czy działa, czy kolejna woda ze "świętego źródełka" , ale podobno podnosi kondycję. Ja sam, u schyłku innych odmian akwarystyki wyleczyłem tym paskudną ranę na boku skalara (kilka miesięcy próbowałem wszystkiego). Może zbieg okoliczności, ale zacząłem to lać i się wciągnęło. Podpowiedział mi to jeden z hodowców pyszczakow, jako wzmacniacz dla ryb pobitych i samic wymęczonych po inkubacji. Nawet kiedyś pytałem tu na forum czy znane i działa, ale bez echa. Wiara czyni cuda, więc nie upieram się, że jakiś super środek, ale faktycznie  przy spadkach kondycji jakby podnosił witalność  u ryb.  Wg. mnie pomaga, a na pewno nie szkodzi😉
  • Dobrze , że ryby coraz zdrowsze. Co to za preparat na wzmocnienie? 
  • W takim litrażu nie trzeba podmieniać wody co tydzień. Ja w moim 1050l podmieniam wodę raz na parę miesięcy, jak mi się przypomni, co prawda mam też blok purolite. Filtracja oparta na jednej kasecie zabudowanej w tło. Pompa DCP 3000 ustawiona na 90%. Dodatkowo narurowiec do krystalizacji wody 3 wkłady sznurkowe połączone równolegle - obsługuje to pompa ibo, która pracuję na pierwszym biegu 8watt. Sznurki wymieniam jak przepływ wody spada - raz na miesiąc, może 2 i wszystko hula jak należy . Tak wygląda woda podmieniana ostatnio w wakacje 
  • Akwa wróciło do normy prawie. Ryby powyłaziły z dziur i zachowują się w miarę normalnie. Może ciut bardziej płochliwe, trochę posklejane płetwy u niektorych, ale jakoś to wyglada. Idzie w dobrą stronę. Leje preparat na wzmocnienie polecony przez jednego z kolegów. Nie widzę od dwóch dni samca rdzawego. Tak z autopsji ten akurat gatunek zawsze był u mnie wrażliwy na wszelkie problemy. Kiedyś przy dużym skoku temperatury mocno odchorowaly, jako jedyne z obsady. Baniak mocno zagruzowany, może gdzieś siedzi i się wyliże. Jak nie wylezie, to go jutro będę szukał. Testy na chlor nic w kranówce nie pokazują. Albo inne skażenie, albo sobie wylosowalem kiepski moment na podmiane.
  • Pozwole się nadpisać i podsumować krótko nad poprzednim postem - może jakiejś zabłąkanej w internatach osobie się przyda (jest tego dużo, ale nie tak łatwo czasem trafić)   Zgodnie z radą wszystkich powyżej odpuściłem zakupy stacjonarne. Wykręciłem numer do p. Jacka z Zor (pielegniceafrykanskie.pl). Pełna profeska - nie szczędził czasu na rozmowę, doradził, opowiedział. Nie będę nadzbyt się rozpisywał, ale rzadko spotykana inicjatywa. Telefon o 17.25 w niedziele, o 22.30 odebrałem maluchy w Piasecznie (okolice Warszawy - znajomy[klient] p. Jacka jeździ co niedzielę). 32szt. Saulosi. Jestem mega zadowolony Diskus'a odwiedziłem, ale zrezygnowałem z zakupów. Może dla bardziej doświadczonej osoby ok, ale dla mnie jako amatora, jak przeczytałem na jednym baniaku z narybkiem "Saulosi + Zebra Manda", to już nawet nie podejmowałem próby pytania po czym je rozpoznają - wyszedłem  Odwiedziłem też akwarystyczny w którym kupiłem poprzednie Saulosi (czyt. samiec Red Red). Pan(ten sam od którego kupowałem rok wcześniej) dalej w zaparte, że to Samica - może Coral (bo nie ma ciemnych pasów).  Temat do zamknięcia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim. 
  • Cześć @BlackAdder_Pl Moje 900 l filtruję za pomocą gąbek schowanych za tłem. Napędzam jedną pompą obiegową i od roku nie wyczyściłem ani razu filtra, jedynie podmieniam wodę. A dlaczego tak? Miałem filtr kasetowy i właśnie czyszczenie kasety 1-2/tydzień było dla mnie uciążliwe. W ramach eksperymentu schowałem pocięte gąbki za tłem (miałem w poprzednim baniaku i teraz tło na całą długość akwarium. Wynik był więcej niż zadowalający. Teraz za tłem mam 55-60 l. pociętych gąbek o różnej gradacji (głównie ppi 10). Woda o dużym stopniu krystaliczności (nie jest to może poziom jak po użyciu żywic, ale całość wygląda naprawdę dobrze). Chemia również bez zastrzeżeń. Pzdr. Rysiek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.