Skocz do zawartości

Pokarmy Omega One


rosa1986

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami na temat pokarmów Omega One. Niedawno postanowiłam zakupić kilka z ciekawości. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Po otwarciu pokarm pachnie rybami. Te bardziej roślinne dodatkowo mają wyczuwalny zapach alg czy wodorostów (bardzo kojarzą mi się z sushi ?). Ryby pokarm zjadają chętnie, ale to chyba akurat nic dziwnego ?. Odchody po tych pokarmach prawidłowe. 
Jak najbardziej mogę polecić. 
Jeżeli ktoś również je stosuje to zapraszam to podzielenia się opiniami. 
Ja jako zagorzały zwolennik płatków taką też formę wybrałam tym razem ?. Na zdjęciach pokarmy jakie posiadam i to jak wyglądają w środku ?

20180612_172547.jpg

20180612_172529.jpg

20180612_172449.jpg

20180612_172508.jpg

20180612_172416.jpg

20180612_172429.jpg

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie koleżankę. Zarówno ja jak i kolega @rafalniskijakiś czas temu zakupiliśmy gamę produktów firmy Omega One. Dlaczego te? Powód bardzo prozaiczny. Ocean Nutrition, który również posiada bardzo fajne produkty w naszym kraju jest słabo osiągalny. Ale do rzeczy. Wybrałem KELPa, Veggie oraz Cichlid. Płatki o wiele mniejsze niż te występujące u ON ale o niebo lepsze niż OSI, który bardziej przypomina mąkę niż płatki. W porównaniu z Ocean Nutrition płatki te są delikatniejsze (bardziej kruche). Sam pokarm uważam za bardzo dobry a ryby przyjmują go chętnie - chociaż co nie podam swoim pysiom to znika w ułamku sekundy. ? Co do odchodów to różnicy nie widzę w porównaniu z innymi pokarmami.

I mała ciekawostka. Na innym forum wyczytałem, że OSI, który jest u nas uważane za ohy i ahy jest w Stanach o wiele tańszy niż Omega.

OT

Ostatnio zakupiłem pokarm Ocean Nutrition Formula One i jak go podaję to w akwarium aż się gotuje a pysie chlapią wodą gdzie się da. ?

EOT

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Ja od pewnego czasu również stosuję pokarmy Omega One, z tą różnicą że używam granulatów.

Wcześniej stosowałem również płatki Omega One Veggie Flakes i byłem bardzo z nich zadowolony.

Poniżej załączam zdjęcia pokarmów, które obecnie stosuję i bardzo je sobie chwale.

Ryby pokarm pobierają bardzo chętnie, nie zauważyłem również nieprawidłowych odchodów.

Także z czystym sumieniem mogę polecić te pokarmy wszystkim, którzy się nad nimi zastanawiają.

Na ostatnim zdjęciu porównanie pojedynczej granulki Omega One do NorthFin. W obu wypadkach producent podaje na opakowaniu wielkość 2mm, granulat Omega One jest zdecydowanie mniejszy, powiedziałbym że ma około 1,5mm.

20180613_134044.thumb.jpg.49843987479318e2727ba3ad6c19444c.jpg20180613_134105.thumb.jpg.9fa7e8d1513a480a99797926957cc9c6.jpg20180613_134134.thumb.jpg.aaaf7ab45f435fdc18813c9d881efe52.jpg20180613_134145.thumb.jpg.a68384308287f10761f38ce8f9dbbf06.jpg20180613_134354.thumb.jpg.10fe199ae4a63b4b3d3af56651a0828e.jpg

Edytowane przez Kubeq
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też stosowałem ten pokarm w wersji SUPER KELP FLAKES.
Ryby chętnie go jadły, żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem.

Jakiś czas temu pokarm mi się skończył i nie kupowałem nowego z prostego powodu - miałem problem z ustabilizowaniem stosunku NO3/PO4, a w składzie tego pokarmu producent jasno podaje że ma 1% fosforu :) 
W sumie w opisie innych pokarmów nie znalazłem takich deklaracji, a jak jakiś czas temu robiłem testy (wsypałem trochę pokarmu do wody i zostawiałem na kilka minut), to każdy z pokarmów który stosuje powodował wzrost PO4 w testowanej wodzie. Może więc deklaracja tego 1% to jest reklama tego producenta, a inni starają się to ukrywać? :) 

Ostatnio pytałem o pokarm wybarwiający i widzę że zarówno @rosa1986 jak i @Kubeq go stosują.
Czy możecie się na jego temat wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rafalniski napisał:

Ostatnio pytałem o pokarm wybarwiający i widzę że zarówno @rosa1986 jak i @Kubeq go stosują.

Czy możecie się na jego temat wypowiedzieć?

Akurat wybarwiający stosuję od niedawna, więc niewiele mogę na jego temat napisać ?. Jedynie tyle, że jest chętnie zjadany ?. Podaje go tylko raz w tygodniu.

Faktycznie da się w nim zauważyć dosyć dużą ilość astaksantyny, bo płatki są pomarańczowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalniski napisał:

Ostatnio pytałem o pokarm wybarwiający i widzę że zarówno @rosa1986 jak i @Kubeq go stosują.
Czy możecie się na jego temat wypowiedzieć?

Szczerze mówiąc to ten dopisek color to wg mnie tylko taka ściema producenta żeby zachęcić do kupna, co nie znaczy ze pokarm nie jest dobry, bo jest jak najbardziej.

Ja kupiłem go nie dlatego że jest wybarwiający, jak wspomniałeś, a dlatego że drugi kelp pellet na którym defacto nie ma dopisku color jest pływający, a ja chciałem tonący ;)

Ja osobiście nie widzę różnicy w ubarwieniu ryb przed podawaniem tego pokarmu a po, a podaje go już dobre dwa miesiące.

To samo dotyczy też tego drugiego pokarmu ;)

Edytowane przez Kubeq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kubeq napisał:

Ja osobiście nie widzę różnicy w ubarwieniu ryb przed podawaniem tego pokarmu a po, a podaje go już dobre dwa miesiące

.....to oznacza,że podawałeś wcześniej dobrej jakości pokarmy i pewnie "mięsne".

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się podawać głównie pokarmy premium. Teoretycznie każdy pokarm jest mięsny, nawet jak pisze że  jest veggie to składników pochodzenia zwierzęcego jest najwięcej :P

Chyba tylko 3-algae z tropicala najbliżej było do czysto roslinnego pokarmu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.