Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moje zamówienie wysłane już prawie tydzień temu wciąż nie doszło. Pan David jednak zapowiedział już, że jak do jutra nie dojdzie to wyśle mi nową przesyłkę, także rzetelna firma.

Opublikowano

Dzisiejsze info od NorthFin.

Witajcie!
Pojawiły się opinie że być może produkty NorthFin które są sprzedawane w Polsce na naszej oficjalnej stronie  mogą być gorszej jakości. 
Zdementujemy te plotki od razu.
Pokarm jest importowany z Kanady prosto od producenta. Jest takiej samej jakości jak pokarm dostępny w innych krajach. Nie ma możliwości produkcji “gorszych” produktów dla wybranych krajów nie na tym polega idea firmy Northfin.
W razie pytań prosimy o kontakt.
Northfin PL

  • Lubię to 2
Opublikowano
3 godziny temu, egon44 napisał:

Dzisiejsze info od NorthFin.

Witajcie!
Pojawiły się opinie że być może produkty NorthFin które są sprzedawane w Polsce na naszej oficjalnej stronie  mogą być gorszej jakości. 
Zdementujemy te plotki od razu.
Pokarm jest importowany z Kanady prosto od producenta. Jest takiej samej jakości jak pokarm dostępny w innych krajach. Nie ma możliwości produkcji “gorszych” produktów dla wybranych krajów nie na tym polega idea firmy Northfin.
W razie pytań prosimy o kontakt.
Northfin PL

Logiczne......

  • Lubię to 1
Opublikowano

 Szczerze powiedziawszy to przy ilości jaką sprzedaje Northfin PL  pokarmów wątpię żeby komukolwiek chciało się kombinować z jakością.  Generalnie zbytnio nie rozumiem całej ekscytacji wokół Northfin, fajnie że jest dostępny w Polsce to była kwestia czasu w dzisiejszych czasach  ktoś widząc prywatne inicjatywy ściągania tego pokarmu do Polski zaraz tą lukę wypełnia widząc że jest zapotrzebowanie. Normalna sprawa tym bardziej jeżeli chodzi o możliwość  zarobienia :) Szczerze powiedziawszy jeżeli chodzi o jakość/parametry/skład to ich nie dostrzegam ryby jedzą pokarm jak inny mam nadzieję że pozytywnie będzie wpływał na ich rozwój. Mam nadzieję że ten chwalony "skład" pokarmu w przyszłości nie ulegnie zmianie na gorsze jak to bywało z innymi chwalonymi markami. Podkreślę raz jeszcze fajnie że jest i tyle, to że sprzedawcy/producenci/ importerzy piszą swoje to sprawa oczywista pisali i będą pisać w końcu to ich zarobek to ja (kupujący) jako osoba na końcu tego ogniwa ocenię czy dany produkt rzeczywiście jest wart zainteresowania i mnie satysfakcjonuje. Podam taki przykład nie chce tematu rozdrapywać bo nie o to mi chodzi ale jako osoba, która stawiał pierwsze kroki w biotopie Malawi byłem "zauroczony" profesjonalnymi "hodowlami" sprzedającymi ryby, że za ceną idzie jakość "realna". Rzeczywistość szczerze powiedziawszy bardzo szybko zweryfikowała  cudowne hodowle i to co sprzedają . Człowiek uczy się na błędach ale na to potrzeba czasu.  Kwestia jakości oferowanych ryb był zresztą przez wiele osób już poruszany. To jak porównać zawartość forum a to co się słyszy w rozmowie z "hodowcą/sprzedawcą" to zupełnie inna rzeczywistość, mógłbym to podsumować że informację zawarte na forum są pisane przez "głupców", którzy nie wiedza o czym piszą, ja oczywiście tak nie sądzę ale to moje prywatne zdanie. Tak czy inaczej jak wszędzie pieniądz bierze górę a reszta to tylko otoczka wokół tego.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 27.06.2018 o 11:28, bakus_44 napisał:

Moje zamówienie wysłane już prawie tydzień temu wciąż nie doszło. Pan David jednak zapowiedział już, że jak do jutra nie dojdzie to wyśle mi nową przesyłkę, także rzetelna firma.

Właśnie dostałem 500g w ramach rekompensaty zamiast 250g. Mój poprzedni list najwidoczniej zaginął na poczcie. Miałem możliwość otrzymać natychmiast 2x100g+zwrot części kosztów, 500g granulacji 2mm, bo tyko takie już zostały, albo poczekać tydzień na nową dostawę. Podejście do klienta godne naśladownictwa. Polecam.

  • Lubię to 1
Opublikowano
W dniu 28.06.2018 o 23:31, stan napisał:

Logiczne......

Witaj, może pokarmy nie są gorszej jakości ale różnią się składem. Problem składu pokarmu opisał na swojej stronie pan Tepoot, eksportując swój produkt musi dostosować produkt do przepisów danego kraju. I tak w USA zabrania się stosowania w karmie hormonów poprawiających wybarwienie ryb, mimo że pokarm będzie ten sam nie będzie zawierał tego składnika.Podobnie jest z konserwantami BHA BHT które są zabronione w niektórych krajach Unii.

  • Lubię to 5
Opublikowano

Wiesz Rafale zakładając ten temat miałem zamysł aby podawać tutaj tylko i wyłącznie informacje producenta umieszczone na ich FB stronie internetowej...

Także musisz mnie zrozumieć ;) 

  • Lubię to 1
Opublikowano

Kolejne info od NorthFin Polska

Witajcie!! Chcielibyśmy poinformować że po długim oczekiwaniu w końcu dostaliśmy świeża dostawe produktów Northfin. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Wszystkie zakupy powyżej 100zł objęte sa promocja -20%.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.