karolus Opublikowano 5 Marca 2018 #1 Opublikowano 5 Marca 2018 Zaczynam budować oświetlenie na modułach LED Samsunga, moduły zamówione, sterownik też (niestety zamówiony wcześniej niż trafiłem na to forum więc będzie to TC420) Przerabiał będę oryginalną belką z akwarium aquael aludekor 120, belka ma ~10-12cm szerokość, zaczynam się teraz zastanawiać w jaki sposób rozmieścić moduły RGB, Białe i niebieskie Chciałbym uzyskać symulację wschodu/zachodu Słońca (RGB) oraz oświetlenie nocne (blue). Wobec tego mam to Was pytanie czy sposób rozmieszczenia modułów (w sensie czy wzdłuż, czy w poprzek belki) ma jakiekolwiek znaczenie i czy moduły RGB i białe umieszczać równomiernie, naprzemiennie, czy może lepiej z jendej strony dać więcej RGB potem coraz więcej białych a na końcu niebieskie?
kwiq Opublikowano 5 Marca 2018 #2 Opublikowano 5 Marca 2018 Jeśli masz taką belkę to ja bym ustawiał naprzemiennie i w poprzek, skoro jest taka szeroka ro szkoda było by tego nie wykorzystać. Miałem tak w poprzednim zbiorniku i ładnie się to sprawdzało. Kilka osób tutaj także ma w ten sposób rozwiązane umiejscowienie modułów i są zadowoleni.
marcin73m Opublikowano 5 Marca 2018 #3 Opublikowano 5 Marca 2018 Potwierdzam to, co napisał Kolega kwiq - też mam naprzemiennie białe - RGB- białe itd. i jestem zadowolony.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się