Skocz do zawartości

Stelaż pod akwarium 375 l (150x50x50)


halabala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym zamowic stelaz pod akwarium 150x50x50 z profila 30x30x3. Mam do was pytanie ile dac poprzeczek pionowych i poziomych oraz ile stopek do regulacji? Mysle o czyms takim

 

 

To pierwszy baniak nie mam doswiadczenia w temacie wiec prosze o rade

image.png

Edytowane przez halabala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada.. zewnętrzne pionowe profile z przodu zrób cofnięte, łatwiej wtedy ogarnąć ewentualne zawiasy, jeśli będziesz robił drzwiczki. Tak jak w moim na foto. To jest stelaż pod 160x50x60 - 8 wkręcanych nóżek. Wykonany przez Przemka Wieczorka z Akwarium Szczecin. DSC_0469.thumb.JPG.5e3aa3818facd955f1491fe1d817f3bc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin73m napisał:

Taka rada.. zewnętrzne pionowe profile z przodu zrób cofnięte, łatwiej wtedy ogarnąć ewentualne zawiasy, jeśli będziesz robił drzwiczki. Tak jak w moim na foto. To jest stelaż pod 160x50x60 - 8 wkręcanych nóżek. Wykonany przez Przemka Wieczorka z Akwarium Szczecin. DSC_0469.thumb.JPG.5e3aa3818facd955f1491fe1d817f3bc.JPG

Jak na moje to bez znaczenia jak sa pionowe profile. Zawiasy mozna rowniez tak jak ja u siebie zrobilem przymocowac do tych profili bez zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, halabala napisał:

Witam chcialbym zamowic stelaz pod akwarium 150x50x50 z profila 30x30x3. Mam do was pytanie ile dac poprzeczek pionowych i poziomych oraz ile stopek do regulacji? 

Tak jak masz na szkicu w zupełności wystarczy. Rada Marcina bardzo cenna, dobrze ją uwzględnić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mlody.czub napisał:

Jak na moje to bez znaczenia jak sa pionowe profile. Zawiasy mozna rowniez tak jak ja u siebie zrobilem przymocowac do tych profili bez zadnego problemu.

Ok, prosisz o radę, więc staram się pomóc. Jeśli nie chcesz z nich korzystać Twoja wola - rób po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcin73m napisał:

Ok, prosisz o radę, więc staram się pomóc. Jeśli nie chcesz z nich korzystać Twoja wola - rób po swojemu.

To nie ja zalozylem watek. Ja osobiscie zgadzam się z Toba w kwestii nreulowanych nozek, chociaz swoj zakotwiczylem w scianie na stale. Co do profili pionowych powiedzial bym ze wszystko jedno jak. Zalezy od tego co bedzie pod akwarium stalo, bo jak sump to stojak ze szkicu trzeba przerobic.

Ja rowniez wyrazam tylko swoja opinie. :cool:

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mlody.czub napisał:

To nie ja zalozylem watek.

Faktycznie, myślałem, że to autor wątku :( to zmienia postać rzeczy, sorry.

Nadal twierdziłbym jednak, że z zawiasami łatwiej przy takim projekcie, jak u mnie. ;) nie ma to żadnego znaczenia, przy płytach na magnes.

Ale ostateczny wybór i tak należy do autora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje chlopaki zwlaszcza marcin73m za foto podsumowujac zamowie taki jakna zdjeciu ktore dodalem tylko na dole dam jeszcze dwie poprzeczki poziome

stelaz bedzie we wnece praktycznie na wymiar wiec zamaskuje tylko od czola plyta wlasnie na magnesy neodymowe jeszcze raz wielkie dzieki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcin73m napisał:

Nadal twierdziłbym jednak, że z zawiasami łatwiej przy takim projekcie, jak u mnie. ;) nie ma to żadnego znaczenia, przy płytach na magnes.

Jak najbardziej się zgadzam ale kazdy sposob jest dobry jezeli dziala. Ja u siebie zawiasy rozwiazalem w taki sposob:

5a70cbcf29efe_iphone6006.thumb.JPG.c9088a8c29814ec225a16995a50f3a0b.JPG

5a70cbe44d78e_iphone6005.thumb.JPG.3dcca62a8cfe1e079342293ee516e6c7.JPG

5a70cc018d5c7_iphone6003.thumb.JPG.4f1e8561f4ef96df5e22427fd5b93a27.JPG

5a70cc0d4dc62_iphone6004.thumb.JPG.cd4abacb3db42d1b1c6e9b210ecb2656.JPG

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.