Skocz do zawartości

niedoszły tanganista ceny ryb mnie przeradziły co radzicie


aarko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


czytam ciag dalszy tego watku i sie usmialem co nie miara :-)


to co napisalem "wiele pytan w sklepach zoo" to bylo z takim malym przekasem ;-) no malutki skrot myslowy ;-)) to tyle.

Jesli chodzi sprzedawcow naprawde zauwazylem ze sie rozwijaja.

M.chipokae juz nie proponuja karmic ... ochotka np.


A na powaznie bylem ostatnio w sklepie Slon w Gnieznie rewelacja, sprzedawca z zasobem informacji polecam.


pozdrawiam

MekkaB




Offtop na maksa ale ok. MekkaB jeszcze raz powtórze, nie polecamy opini skepów zoo bo 90% tych sklepów nie ma żadnej wiedzy. Nawet nie chciał byś wiedzieć co się ostatnio dowiedziałem. Prawdopodobieństwo że w sklepie trafi się na kompetentnego sprzedawce jest naprawde nikłe. I to tyle o sklepach.


Co do postu to tak jak mówią koledzy. Zalej sobie baniaczek niech dojżewa a ty za tym czasem posiedź troche nocy i pocytaj o obsadach i ogólnie malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A same trofcie IMHO piekne ale delikatne i sklonne do chorob jak malo ktore (...)


:) No zależy co się z nimi wyprawia. Ja bym powiedział że przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku są to całkiem mocne rybki. No może nie takie twarde jak mbuna ale...:)



Nieco OT ale...

jesli wezniemy pod uwage wytrzymalos na zmiennos warunkow srodowiskowych w akwarium to mbuna ma sie do trofci jak Pudzian do Malysza przy podnoszeniu ciezarow :-)

Biorac pod uwage, ze to 1 akwarium kolegi, osobiscie odradzam hodowle trofci.

pozdrawiam

MekkaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna tematu: wszyscy zalecają zalać już akwarium, ale ja bym polecał i z tym się wstrzymać i zastanowic nad wystrojem! Wiem, że człowiek się pali do ryb, etc. ale warto to odłożyć w czasie i ułatwić sobie życie. Zastanów się np. czy nie zamierzasz zrobić tła wewnętrznego DIY z Ceresitu i styropianu - jeśli chcesz mieć wypasiony, nietuzinkowy wygląd w akwa warto poszperać w galerii i zobaczyć, co można z tego wyczarować. A jeśli byś się n ato zdecydował, to polecam robić takie tło tylko i wyłącznie przy pustym baniaku, gdy można przymierzyć wszystko etc. Naprawdę warto, bo potem będzie Ci duuuuuużo trudniej, jeślibyś się zdecydował.

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna tematu


baniak juz stoi od gwiazdki ,wzasadzie czekam jeszcze na koral do fitrow i moge juz komponowac dzieło

no co do rybek to znowu musze zaczynac od poczatku jak z tanganika

choc pierwsza mysla były malawi

mam jeszcze dowas pytanie praktyczne mam tło wewnetrzne i tu problem jak macie zamontowane zeby ryby nie przedostały sie zanie ,nawciskac mam duzo kleju akwarystycznego i co z ta siadka na bokach jak ja schowac i dobrze by było zeby tam nieprzedostało sie nic macie jakies rozwiazania pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zaklejał. Ryby są na tyle sprytne, że mimo przyklejenia boków, któregoś pięknego dnia, nie wiadomo jak, którędy i kiedy, jakaś dostanie się za tło, a wtedy lipa.

One zawsze znajdą sobie jakąś szczelinę. Chyba, że chcesz tak przykleić tło, żeby nie było za nim wody, ale i ten numer raczej nie przejdzie, choćby ze względy na wiercone w większości teł otwory, czy łączenia na środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie tło jest 3d (dwie czesci)a moze udało by sie je przymocowac za szyba ale czy to da taki efekt jak w srodku " głebie",a za tłem co sie uwas dzieje czy zbiera sie cos niepożądanego mam dwa filtry jbl 500 i wew tc 3500 2000l/h u tu musze cos wymyslic bo filtr jest duzy a trzeba jakos ukryc mysle o roslinach zeby go schowac

no i rybki jest gdzies tabela krzyżówan malawi, w trofeusach jest bardzo fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów nie da rady za tło? Jak już 3d to glupio gracic dodatkowo jeszcze filtrem. Stracisz cały efekt wysadzając je z akwarium. JA bym zostawił jak jest, ryby wpływają i wypływają. Ja mam plekse przy szybie takze mało tego syfu sie zbiera ale niby coś tam jest. Doświadczenia w takich nie mam.

Co do ryb to podaj obsade, a my powiemy czy moze czy nie może:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde co do obsady to musze duzo poczytac czytałem cały czas o trofciach i o warunkach dla nich, ale jak na pierwszy raz to zrezygnowałem bo troche kosztuja i jak by mi padły to duza strata ryb i finansow malawi beda łatwiejsze jesli chodzi o parametry wody i utrzymanie osprzet stoi małe wolne od pracy i zalewam

chociasz trofcie mnie zafacynowały i moze w przyszłosci jak doswiadczenia nabiore zrobie drugie mniejsca w domu mam dosc

http://www.allegro.pl/item303190327_alt ... eloow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.