Skocz do zawartości

FIltracja w akwarium 450 litrów


Piotr775

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Piotr775 napisał:

A co z po4 ? Wie ktoś jak je obniżyć? 

witam By zmniejszyć PO4 zredukuj obsadę jeśli masz za dużą, wymiana wody z 30-50%,mniejsze karmienie ryb bo może za dużo im dajesz oraz proponuję dokładne oczyszczenie podłoża gdyż w nim może dużo zalegać pokarmu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro zamówić TMBT na obniżenie PO4 oraz tzw atrament. Z tego co wyczytałem powinno pomóc. Pomimo usilnych starań parametry nie są zadowalające. Wczoraj robiłem podmianie wody 30% (po raz  3 w tym tyg) a dziś takie cudo 

Po4 Salifert- 3

No2 JBL-0,25mg/l

No3 JBL -40 mg/l

PH JBL- 7,4

Wyniki ciągle są podobne pomimo zastosowania 1l purolite, a z tego co wiem to purolite powinno zwalić NO 3. Ale tak nie jest,przeplyw w 0,5l bloku wynosi 20 l/h ,a w filtrze ok 500 l/h. Blok był regenerowany po raz pierwszy,a 0,5 litra w bloku tylko formowany i umieszczony w filtrze. Z tego co jest napisane w wątku o TMBT sądzę że to pomoże mi obniżyć NO3 oraz PO4 do normalnych poziomów. No chyba że ktoś ma inny pomysł co likwidować w pierwszej kolejności albo jakie podjąć kroki aby doprowadzić parametry do właściwych wyników.  Domyślam się że coś robię źle, pytanie tylko co. No i zawsze zostaje ostateczna opcja zrobienia restartu całego zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie TMBT na obniżenie PO4 to zły pomysł. Jeżeli w ogóle zacznie Ci to TMBT działać, to zaburzy jeszcze bardziej stosunek NO3/PO4, bo NO3 zbije mocno, a PO4 tylko trochę. Jeżeli jeszcze masz purolite to już w ogóle będzie problem moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oglądam wasze zdjęcia w galerii,filmy,fotorelacje... I nie mogę się nadziwić.  Jak wy to robicie że macie tak klarowna i czysta wodę, nigdzie nic zielonego,na tlach i kamieniach widać każdy ich szczegół.  A u mnie woda ciągle zamglona ,tło(czarne PCV) co 3-ci dzień kompletnie zielone,a o kamieniach już nie wspomnę są tak zielone. Jedyne co ma nie zmieniony kolor to piasek. Człowiek chciałby zainwestować w jakieś fajne tło 3D ale przy takim obficie zielonki to nie ma najmniejszego sensu. Zapewne padnie pytanie o parametry wody,ale i tu klapa. Nie ma szansy na stabilizację jakiegokolwiek parametru z wyjątkiem PH.  Próbowałem już prawie wszystkiego,bardzo częsta częściowa podmiany wody -parametry spadają na jeden dzień nastepnie wzrastaja,blok absorbera No3- przestaje wchłaniać po jednym dniu (0,5l purolite w kuble i 0,5 l w bloku ),absorber PO4 w kable też  nie dziala,przyciemnianie zbiornika-zero efektów, mniej pokarmu- rybki dostają bardzo mało, śmiem twierdzić że aż za mało. Ręce już opadają.  Człowiek chciałby wstawić jakąś fotkę ale aż głupio wyskakiwac  z takim czym.hi. O filtracje nawet nie pytajcie bo jest aż nadto mechaniki jak i biologii. 

Edytowane przez Piotr775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr775 napisał:

O filtracje nawet nie pytajcie bo jest aż nadto mechaniki jak i biologii. 

Również to może być jednym z powodów braku możliwości uzyskania klarowności wody - gdy w zbiorniku masz zaburzoną cyrkulację wody, prąd wody jest zbyt silny to może się robić wirówka i przez to taki efekt. Napisz coś więcej o sprzęcie jaki wykorzystujesz do filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.