Skocz do zawartości

LedDimmerPro V4 - propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda przesiadka z V2 na V4.

Diody RGB + białe. W V2 miałem spięte razem masy i rozdzielone kolory od ch1 do ch4 (przewód 5 żyłowy).

Czy ty teraz konieczna jest wymiana przewodu na 6 żył czy po prostu nie podpinać drugiej masy? W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odwrotnie jest. Plusy są razem a sterowanie masą.

Wszystkie plusy są fizycznie połączone, nie ma dużego znaczenia do którego "plusa" podepniesz. Jeżeli do tego od zasilania, to sterownik nie będzie kontrolował temperatury, jeżeli do tego obok kanału 1 lub 3, to będzie normalnie działało. Dodatkowy plus pomiędzy 3 i 4 kanałem jest dla wygody i rozłożenia obciążenia (żeby ścieżki w sterowniku nie grzały się tak mocno. Można, ale nie trzeba go używać.

Edytowane przez RomanoLindano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, iquitos68 napisał:

Pomału instaluję nowy sterownik V4. Mam trochę problemów z zaprogramowaniem. Czy jest już dostępna instrukcja jak to zrobić ?

Instrukcję do V4 masz w nowej wersji programu LedDimmerPro V4-4.0.2 do pobrania ze strony Romka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterownika podpiąłem oddzielnie dwie belki z diodami RGB. Próbuję zaprogramować każdy dzień tygodnia oddzielnie. Wczoraj w niedzielę zaprogramowałem tak, że u góry ekranu kliknąłem sty, potem ndz i zaprogramowałem siłę świecenia na poszczególnych kanałach i czas. W między czasie coś dziwnego się stało, że ustawiałem siłę świecenia wszystkich diód na raz. Musiałem wszystko pokasować sterownik włączyć i wyłaczyć i dopiero potem udało się właściwie zaprogramować. Ale już nie mogłem zaprogramować poniedziałku, bo była wczoraj była niedziela i nie miałem podglądu jak diody się świecą na bieżąco. Mogłem tylko widzieć efekt świecenia dla dnia niedziela.

Dziś chciałem zaprogramować poniedziałek. No ale sterownik mimo że dziś poniedziałek i nie powinien świecić bo jeszcze nie miał programu to świecił tak jak dla niedzieli. Układając program dla poniedziałku straciłem program dla niedzieli.

Nie wiem co to znaczy że przy ikonie dnia/miesiąca/kanału zaświeca się taki zielony pasek gdy staram się programować, albo co to znaczy że dana ikona podświetla się na szaro gdy na nią kliknę.

Nie mogę zapisać utworzonego programu, tak żeby wrócić. Może nie wiem jak to zrobić.

Klikanie przyciskiem LED nie wywołuje żadnej akcji. Wyjątek to wgrywania Firmware bo wtedy działa ok.

Nie umiem testować oświetlenia tak jak było w poprzednim sterowniku. Więc każde testy kończą się utratą bieżącego programu.

Przepraszam, że trochę zagmatwanie napisałem.

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa od tygodnia nie miałem większych problemów z podłączeniem oraz programowaniem wszystko ładnie opisane w programie

Czasami zrywa łączność po wifi i trzeba połączyć od nowa,po zmianie programu na wersję 4.0.2 oraz nowego firmware trochę się poprawiło

Dzisiaj akurat ani razu nie zerwał łączności 😁 a dzisiaj robiłem jeszcze drobne poprawki w ustawieniach

Ja ustawiłem każdy dzień tygodnia tak samo.Czyli ustawiasz na styczeń i poniedziałek i programuje cały tydzień tak samo 

Jak chcesz coś zmienić w innych dniach to robisz np na wtorek i tam przestawiasz istniejące ustawienie i tak każdy dzień można z osobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis programu postaram się uzupełnić w najbliższym czasie. Tak samo opcje do zapisu i wczytywanie ustawień pojawią się niedługo. 

Kilka słów wyjaśnienia do programu. 

Ustawień się nie zapisuje, są zapisywane na bieżąco. Programowanie też jest inne niż było w V3. Generalnie to co widać a wykresie, to będzie świeciło. Jeżeli ustawiamy jakiś  program i go nie zmieniamy, to przenosi  się na kolejne dni i miesiące. Jeżeli dany kanał w ogóle nie jest zaprogramowany, to przenoszą się ustawienia z poprzedniego kanału. 

Czyli np ustawiamy dla kanału 1 styczeń i poniedziałek jakiś program. To wszystkie kanały przez cały rok będą świeciły wg tych ustawień. Jeżeli dodamy inne ustawienia dla kanału 2, to ustawienia przeniosą się z kanału 2 na pozostałe, a kanał 1 będzie miał swoje ustawienia. Jeżeli wybierzemy dany miesiąc, dzień i kanał, to co na wykresie, to będzie działało. Ustawienia przenoszą się na kolejne dni, miesiące i kanały "zawijając" się, tzn jeżeli zaprogramujemy tylko wtorek i piątek, to ustawienia przenoszą się z wtorku na środę i czwartek, potem w piątek to co zaprogramowane i przenosi się na kolejne dni, sobota, niedziela, "zawija" się na poniedziałek. 

Czyli generalnie programujemy te dni, miesiące, kanały kiedy zachodzi zmiana. Pozostałe ustawienia uzupełnią się automatycznie chyba że zaprogramujemy coś innego. Trzeba pamiętać że program widzimy dla konkretnego kanału, miesiąca i dnia (kliknięte, podświetlone, jaśniejsze przyciski). Kanały które posiadają zaprogramowane ustawienia podświetlone są na zielono. Jeżeli kliknięty jest kanał, to podświetlą się miesiące dla których są ustawienia. Jeżeli klikniemy miesiąc, to podświetlane się dni, które są zaprogramowane. 

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem a nie zamotałem jeszcze bardziej. Naczelna zasada: to co widać na wykresie to się będzie wykonywać i programujemy jeżeli ma się coś zmienić. 

Edytowane przez RomanoLindano
Poprawki literówek, składni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.