Skocz do zawartości

groke

Użytkownik
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

O groke

  • Urodziny 03.05.1987

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    mielec
  • Moje akwarium
    400l
  1. Z uwag do programowania. W v2 była możliwość przeciągania kropek na wykresach ale możliwe było również ręczne poprawienie wartości z klawiatury. W v4 bardzo tego brakuje bo czasami trzeba się dokładnie nacelować. Przeszkadza również fakt, że wartość widzimy dopiero po upuszczeniu a nie na bieżąco.
  2. Jak wygląda przesiadka z V2 na V4. Diody RGB + białe. W V2 miałem spięte razem masy i rozdzielone kolory od ch1 do ch4 (przewód 5 żyłowy). Czy ty teraz konieczna jest wymiana przewodu na 6 żył czy po prostu nie podpinać drugiej masy? W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.
  3. Nigdy nie ustawisz tego na równo, musisz ustawić delikatny przelew. Jeżeli poziom podnosi się za szybko to przekręć zawór o 1/4 obrotu (nie więcej) i po jakimś czasie znowu jeżeli jest taka potrzeba. Jeśli zacznie spadać to zdławiłeś za bardzo - nie zauważysz tego w 5min stojąc przy baniaku. Ja nie czekam tylko zakrywam ręką spływ od dołu aż woda się przeleje. Mam wrażenie, że za bardzo kręcisz zaworem. Może to też ma znaczenie ale moja rewizja (również ścięta) jest prawie na równo z poziomem wody w akwarium. Ja muszę czasami skręcić zawór po kilku dniach gdy spadnie mi poziom wody w sumpie. Im niższy poziom tym mniejszy przepływ na pompie - niby grosze ale na przelewie to widać od razu. Dlatego daje trochę więcej, żeby wytrzymało do końca tygodnia. Ogólnie nie chlupie nic a cała moja regulacja mieści się zakresie mniejszym niż pół obrotu.
  4. Jeżeli powrót z sumpa będę miał w okolicach komina to wystarczy to do zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji czy konieczne jest na wstępie wstawienie cyrkulatora po drugiej stronie? W kwestii NO3 pojawi się blok z purolite. Udało mi się przetrawić te ponad 70 stron i koszt jest to nie wielki a lepiej mieć niż nie mieć. http://kupujled.iai-shop.com/product-pol-272-Zasilacz-LED-Modulowy-60W-5-0A-DC12V.html Czy mogą być jakieś problemy z tego typu zasilaczem do ledów pod akwarium z sumpem? Teoretycznie będzie to po drugiej stronie ale podejrzewam, że jakaś wilgoć może w szafce się pojawić.
  5. Przez was pół dnia czytałem jeden temat o purolite i wieczór mnie zastał w połowie. Nie chcę już mieszać po wątkach dlatego zapytam tutaj. W załączniku prosty schemacik jak ja widzę tą instalację. Woda pobierana byłaby z komory pompy i w nią tłoczona z powrotem. Zakładam, że wydajność pompy w sumpie jest na tyle wysoka, że złoże nie będzie pobierało tej samej wody. Dodatkowo zrobiony bypass na regenerację złoża. W takim układzie pompa do złoża chodziłaby 24h nawet podczas karmienia i podmiany wody. Jeżeli miejskie wodociągi na swojej stronie w sprawozdaniach miesięcznych za ostatnie sześć miesięcy podają ilość azotanów w wodzie na poziomie od 0 do max. 3 mg/dm3 to jest możliwe, że problemu w ogóle nie będzie?
  6. Wychodzę z założenia, że lepiej zapytać niż uważać się za geniusza i brnąc w złą stronę. Kwestia sumpa przesądzona tylko chciałbym to zrobić w miarę dobrze - bez wielkich przeróbek po miesiącu. Teoretycznie cała wiedza w internecie, forach jest ale 90% to wypowiedzi lub artykuły z przed kilka lat gdzie nie działa większość zdjęć, a pewne rzeczy są pomijane jako oczywiste. Pytanie więc jak poradzić sobie z NO3, bo przyznaje się, że o tym temacie zapomniałem (w roślinnym nie było tego problemu). http://forum.klub-malawi.pl/blok-absorbera-azotanow-no3-purolite-a520e-t23348.html Czy to miałeś na myśli? Przejrzałem na razie tylko pobieżnie. Pytanie czy realne jest wykorzystanie sumpa w następujący sposób: 1. komora - wata itp. (filtracja mechaniczna) 2. komora - jakaś ceramika 3. komora - tu chciałbym coś pokombinować z NO3 4. komora - pompa W kwestii wspominanej wcześniej pompy prawdopodobnie nie będzie to jednak sprzęt do C.O. tylko Jebao DCT-3000.
  7. Pojawiło się kolejne pytanie/ udziwnienie, a google nie chcą pomóc. Czy jest sens wydzielenia w sumpie specjalnej komory na rośliny? Uprawa hydroponiczna nie wchodzi w grę.
  8. No więc postanowione. Kupuję samą pokrywę bez oświetlenia i do tego moduły led ze sterownikiem. Nadal proszę o pomoc z sumpem
  9. Ile potrzebuję takich modułów do pokrywy 150x50? Z opisu wnioskuję, że jeśli dam za dużo to zawsze mogę ustawić np. 80-90%.
  10. Po pierwsze jest czystą fanaberią Zawsze chciałem mieć ale nie miałem na to warunków. Teraz w nowym mieszkaniu mam miejsce i środki, więc to zrobię. Po drugie wydaje mi się to bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Teraz malawi, a w przyszłości może będzie to holender albo rafa. Mam gdzieś kubełek JBL i nie podoba mi się to rozwiązanie - węże za szybą oraz grzałki, termomentry, dyzory itp. w zbiorniku nie są estetycznym rozwiązaniem. Kwestia kosztów jest bardzo dyskusyjna, poziom bardzo podobny. Miałem w planach zrobiania aluminiowej pokrywy ale ta mi się spodobała a sam takiej nie zrobię. Sterownik do ledów - rewelacja! Przez weekend poczytam więcej na ten temat. Podłączasz do tego zasilacz i zwykłą "świetlówkę" led? Do pomp C.O. mam jakoś większe zaufanie. Cena, wydajnośc itp bardzo podobne. Otwory rzeczywiście powiększe. Jeśli pompa ma przyłącza DN25 to powrót zmienię na 25 a spust i rewizcję na 32. Ogólnie temat idzie nie w kierunku jaki zakładałem. Chciałbym aby ktoś ocenił komin i sump - czy nie zaleje mnie to w pierwszy dzień?
  11. Cześć, Po przerwie w akwarystyce ogólnej postanowiłem postawić sobie malawi. Zbiornik 375l (150x50x50) plus sump. Załączam wstępny projekt jak to widzę. Proszę o pomoc w kilku kwestiach: 1. Oświetlenie Miałem w planach zrobienie pokrywy samodzielnie, ale znalazłem fajną i to jest to. http://www.zoolight.pl/product-pol-1757-POKRYWA-150x50-AquaLux-Oswietlenie-T5-2x80W-.html Problemem jest ilość światła 2x80W, wydaje mi się za dużo. Można zamówić z jedną lampą 1x80W, ale czy nie będzie wtedy problemu z równomiernym oświetleniem? Jest jeszcze trzecie opcja z ledami: http://www.zoolight.pl/product-pol-1537-POKRYWA-150x50-LED-COLOR.html 2. Komin Spust i rewizja 25mm, powrót 20mm. Jaki powinien być wymiar od grzebienia do górnej części akwarium? Pokrywa wchodzi 30mm w szkło i nie chciałbym widzieć tafli wody z przodu. Wcześniej zakupię sobie grzebień i sprawdzę wymiar zanim zamówię szkło, ale zastanawia mnie ten wymiar. 3. Sump Proszę o ocenę, czy będzie to działać? Pojemność komina wynosi ok. 10l, a komora pompy 30l. 4. Pompa Wstępnie Grundfos 25-30 lub 25-40. Wg tabeli producenta ta pierwsza. Z góry dzięki za pomoc. calosc.pdf tank.pdf sump.pdf
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.