Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

Może tak. Kup kawałek siatki na krety i cienki wężyk pcv 9mm siatkę przyłóż do kosza i wytnij po wewnętrznym obrysie łącznie z otworem po środku - wyjdzie pierścień - przetnij go i na całym obwodzie załóż przecięty wzdłuż wężyk by nie puściło oczek z rajstopy. załóz rajstopę na taki obważanek i wsyp żywicę rozprowadz równomiernie i zawiąż - powinno ciasno wypełnić koszyk bez blokowania środkowej rury.

Deccorativo o takie coś tobie mniej więcej chodziło?

Myślę że się to sprawdzi(chyba) ;)...

post-15785-14695728991666_thumb.jpg

post-15785-14695728991989_thumb.jpg

post-15785-14695728992299_thumb.jpg

post-15785-14695728992619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i opisywałem inaczej.

A odwróć koszyk dnem do góry i zrób zdjęcie:D jak jest z otworem po środku od spodu?:(


Od dołu na całym koszu jest pończocha nałożona,więc otwór jest zasłonięty przez nią...

Teraz już wiem o co tobie chodzi z otworem po środku od dołu,zauważyłem że złoże przy wyłączeniu filtra może się cofnąć środkowym otworem do tyłu i popłynąć wprost do baniaka :(...

Masakra,już mnie szlag trafia z tym :mad: ...

Chyba jednak pozostaje zbudowanie bloku purolite,bo przy tych koszach z kubełka nic sensownego nie zdziałam,a nie chcę kombinować na upartego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się tak łatwo. Nie mam siatki na krety i takiego kosza jak twój więc nie zrobię ale zadzwoń do mnie to ci perfektem:D łopatologicznie wytłumaczę:D .

Nie wiem czy się sprawdzi bo któś musi być pierwszy i spróbować a będziesz to ty.


W mojej koncepcji środkowa rura nie jest niczym przesłonięta a żywica nigdzie nie ucieknie chyba że puścisz oczko:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon poco kombinujesz u mnie są 2 woreczki, wystarczy lekko je rozsunąć na środku tam gdzie jest rurka.

Wiem,nic bym nie kombinował z koszami,jak by nie było przyczyn,które mnie do tego zmusiły...

Na ta chwilę znów ułożyłem w koszu same pończochy,rozłożone na całej szerokości kosza,dodatkowo przysypując je grysem...

Jutro zrobię ponowny test i zobaczę co dalej będzie...

Deccorativo jutro postaram się zadzwonić do ciebie i pogadamy o tym proponowanym patencie ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon jak teraz nie załapiesz to dzwoń


Instrukcja.

Wytnij z siatki na krety to co białe:D i przetnij jak na fotce


Załóz na krawędzie przeciętą wzdłuż koszulkę lub wężyk od powietrza by przy zakładaniu na siatkę rajstopy nie poleciały oczka.


c8116a26c7a1e5f9med.jpg


5dbb27f63e1df65cmed.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon jak teraz nie załapiesz to dzwoń


Instrukcja.

Wytnij z siatki na krety to co białe:D i przetnij jak na fotce


Załóz na krawędzie przeciętą wzdłuż koszulkę lub wężyk od powietrza by przy zakładaniu na siatkę rajstopy nie poleciały oczka.


Nie no Bajronem to Ja nie jestem :mrgreen: (bez urazy oczywiście dla niego),żeby załapać o co chodzi...

Słowo pisane ma to do siebie,że czasami nie rozumiemy o co dokładnie komuś chodzi,no ale od czego są fotki ;)...

Deccorativo naprawdę bardzo dobry pomysł pokazałeś,za co tobie bardzo dziękuję...

Wiszę ci przysługę,a do tego jeszcze dodatkowo duże piwko :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 23 maja mam jedną długą pończochę z purolite rozłożoną na całej szerokości kosza,dodatkowo przysypaną grysem...

Dzisiejszy pomiar NO3 pokazał mi wynik między 10-15...

Jedynie co zrobiłem to zmniejszyłem przepływ w kubełku do minimum...

Woda jest super klarowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.