Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy pomiar-

NO3-10

Nie wiem czy to jakaś iluzja itd ;),ale również zauważyłem że jest znaczna poprawa w klarowności wody...



Widzę że szał radości ci nie pozwala właściwych słów dobierać:D a co w tym zaskakującego od 2 lat to wiemy.


Jaka iluzja ( znaczy złudzenie:rolleyes: ) kolego toż to pewnik


Purolite = w dobę NO3 down + woda superclear


Zawsze tak było i raczej mam wrażenie że to nie my testujemy Purolite a raczej Purolite testuje nas.:D a dokładnie:D

Na ile potrafimy wykorzystać jego niepodważalne dwojakie działanie.

Czy ktoś testuje kubeł - to kubeł testuje twoją kieszeń, wiedzę i co tam włożysz.:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że szał radości ci nie pozwala właściwych słów dobierać:D a co w tym zaskakującego od 2 lat to wiemy.


Jaka iluzja ( znaczy złudzenie:rolleyes: ) kolego toż to pewnik


Purolite = w dobę NO3 down + woda superclear


Hehe dokładnie z szału radości co innego pisałem,niż myślałem :D...

Tak czy inaczej chodziło mi o złudzenie ;)...

Co do klarowania wody przez purolite,to wiedziałem że ją klaruje,ale szczerze nie spodziewałem się takiego efektu :shock: ...


Pozdrawiam serdecznie ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niestety ale dzisiejszy pomiar wykazał mi wzrost NO3 do 20 :? (wczoraj jeszcze NO3 było na poziomie 10)...

Upatruje jego zwiększenie zapewne w źle ułożonej pończosze która najzwyklej się skurczyła i wszystkie granulki są w ścisku,powodując słaby przepływ wody przez to złoże(raczej omijanie go) ograniczając jego skuteczne działanie...


Tak więc będę musiał otworzyć kubełka i sprawdzić co jest grane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje i raczej to złoże się już zapełniło.

Dałeś 0,5l żywicy która może adsorbować za pierwszym razem ok 16000mg a po regeneracji tylko stale już 8000mg NO3. Jeśli w ciągu doby przybywa ci 10mg/l w 150l wody to znaczy że dziennie rybciee produkują ci za pomocą bakterii 1,5 grama NO3 - licząc z tym co miałeś NO3 ???? startując - mogło się już zapchać i potrzebna regeneracja.


Wniosek końcowy - widać wyrażnie że trzeba raczej stosować jak w bloku 1 litr Purolite by nie regenerować co 10dni. Swoją drogą masz potężną produkcję azotanów.


Oczywiście możliwe że nałożyła się też ta druga ewentualność - złoże się ubiło a woda go omija co razem skutkuje że żłoże już nie adsorbuje NO3 nawet bez pochłonięcia tych 16g NO3 i dało ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak przypuszczałem okazało się że złoże jest ściśnięte przez pończochę powodując opływanie wody obok złoża a nie przez niego...

Odwróciłem jedną pończochę i złoże(kuleczki) z dołu jest ciemne(warstwa około 3mm),więc potwierdza to że działa,ale ścisk spowodował ponowny wzrost NO3...


Tu pytanie do Deccorativo ...

Powiedz mi czy takie umieszczenie pończochy jak proponowałeś ostatnio,nie spowolni przepływu wody w kubełku...

Jak widać woda z akwarium przepływa mi przez środek kosza,no i może się z czasem zapchać mając nałożoną pończochę...

Co myślisz o tym?

w takim ułożeniu złoże będzie swobodnie pływać w koszu,ale problem znów może być w zapychaniu przepływu na środku...

post-15785-14695728987036_thumb.jpg

post-15785-14695728987547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purolite to nie Purigen i jego ciemnienie nie jest miernikiem zapchania złoża azotanami a wyłącznie brudem który się przykleja do drobinek. To że na dole było ciemne śwwiadcz że woda płynęła od dołu i nic więcej.:D


Masz taki kubeł gdzie na środku idzie kanał podający wodę na dno kubła - bardzo trudne rozwiązanie pod stosowanie takiej skarpety jak proponowałem.

Mogą ci drobinki dostawać się do tej rury i latać po baniaku a jeśli nie to na pewno szybko zapcha się rura przez podwójną pończochę.


Może tak. Kup kawałek siatki na krety i cienki wężyk pcv 9mm siatkę przyłóż do kosza i wytnij po wewnętrznym obrysie łącznie z otworem po środku - wyjdzie pierścień - przetnij go i na całym obwodzie załóż przecięty wzdłuż wężyk by nie puściło oczek z rajstopy. załóz rajstopę na taki obważanek i wsyp żywicę rozprowadz równomiernie i zawiąż - powinno ciasno wypełnić koszyk bez blokowania środkowej rury.

jak nie kapujesz pisz na pw:D

może tak się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purolite to nie Purigen i jego ciemnienie nie jest miernikiem zapchania złoża azotanami a wyłącznie brudem który się przykleja do drobinek. To że na dole było ciemne śwwiadcz że woda płynęła od dołu i nic więcej.:D

Brudu nie mam żadnego w kubełku,woda czysta(mam watolinę nad koszem z purolite),więc w razie ewentualnego rozerwania skarpety drobinki powinny zostać w wacie...

Masz taki kubeł gdzie na środku idzie kanał podający wodę na dno kubła - bardzo trudne rozwiązanie pod stosowanie takiej skarpety jak proponowałem.

Mogą ci drobinki dostawać się do tej rury i latać po baniaku a jeśli nie to na pewno szybko zapcha się rura przez podwójną pończochę.


Drobinek się pozbyłem przed wsadzeniem złoża do skarpety,wcześniej przepłukując złoże,ale zapewne coś ich jeszcze zostało...

Edit...Kurcze blade dobrze że teraz skumałem,rzeczywiście tak jak piszesz,złoże może przez tą rurkę wypływać,więc opcja z pończochą na całym koszu odpada :(...

Ale coś postaram się wymyślić innego...

Może tak. Kup kawałek siatki na krety i cienki wężyk pcv 9mm siatkę przyłóż do kosza i wytnij po wewnętrznym obrysie łącznie z otworem po środku - wyjdzie pierścień - przetnij go i na całym obwodzie załóż przecięty wzdłuż wężyk by nie puściło oczek z rajstopy. załóz rajstopę na taki obważanek i wsyp żywicę rozprowadz równomiernie i zawiąż - powinno ciasno wypełnić koszyk bez blokowania środkowej rury.

jak nie kapujesz pisz na pw:D

może tak się sprawdzi


Więc spróbuję na początek z tą pończochą nałożoną na kosz jak na fotce,i zobaczę kiedy się zapcha przepływ,a nóż,widelec może się uda :D...

Jeśli nie to napiszę tobie na priv w sprawie tej siatki na krety,bo niestety nie kumam dokładnie o co tobie z nią chodzi ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 2 tygodniech i wymianie 10 l wody NO3 na poziomie 2,5-5 .

To nic tylko się cieszyć ;)...

Mnie akurat do śmiechu nie jest :( ,muszę pokombinować jak ułożyć złoże w koszu...


Jeśli będziesz miała okazję wstawić tutaj fotkę twojego ułożenia purolite w koszu będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.