Skocz do zawartości

Jaki wybrać kubełek do 450L


andknu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

W ostatnim poście pytałem co myślicie o zbudowaniu Detrynifikatora kubełkowego,może ktoś ma takie urządzenie lub wie jak to działa czy warto budować coś takiego? Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W ostatnim poście pytałem co myślicie o zbudowaniu Detrynifikatora kubełkowego,może ktoś ma takie urządzenie lub wie jak to działa czy warto budować coś takiego?


jęsli chodzi ci o artykuł na naszym serwisie to takie urządzenie miałem[nawet mam nadal ale zdemontowane] i wiem jak działa, bo właśnie ja to pisałem.

Czy warto ? imho jest to przedwczesne pytanie, ja się zapytam, czy musisz go budować ? tzn czy jest to urządzenie Ci potrzebne ? bo jesli nie to budowa na zapas mija się z celem. Jak wszystko ma on swoje zalety i wady, sa inne alternatywne metody pozbywania się NO3 a równie dobrze można tak skonfigurowac akwa że żadna z tych metod nie będzie potzrebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum, więc nie będe zakładał kolejnego podobnego watku, a dopisze się do już istniejącego.


Miałem kiedyś akwarium z pyszczakami, ale z różnych przyczyn około 16 lat temu zlikwidowałem. Teraz już na swoim, przymierzam się do ponownego założenia swojego małego Malawi. Otóż jestem tym wszystkim trochę oszołomiony. Głównie chodzi mi o cały "osprzęt". Rybki i obsada to tak naprawdę rzecz wtórna i nie zaprzątam sobie tym narazie głowy, bo wiem, że decydując się na pyszczaki i tak będe miał pięknie i kolorowo.


Początkowo planowałem akwarium panoramiczne, ale po lekturze forum zdecydowałem się na "proste" 150x50x50, czyli nominalnie 375 litrów (kiedyś wszystkie akwaria były ramowe i nie było problemu,;)). Ale do rzeczy - mam potężny dylemat jaki system filtracyjny wybrać.


1. Czytałem już, że co użytkownik, to opinia, ale czy opierając się na kryteriach: 1)niezawodność, 2)koszt eksploatacji 3)poziom hałasu (jest najmniejistotne bo akwarium będzie stało w jadalni i nikomu nie będzie przeszkadzać w śnie itp) Eheim to dobry wybór?


2. Tak sobie myślę, że na tę pojemność flitr przeznaczony do akwarium max 350 litrów (np Eheim Profesional I 2227) to będzie za mało. Czy filtr na max 600l to już na pewno będzie to i nie będe musiał go wspomagać jakimś drugim filtrem np wewnętrznym?


3. Jak już dobiorę "moc" urządzenia okazuje się, że te Eheim są w wersji Clasic, Professionel, Professionel I, Professionel II i Professionel III. Każdy następny oczywiście droższy. Czy różnice pomiędzy nimi są na tyle istotne, aby inwestować kolejne pieniążki? Okiem laika są one dla mnie prawie niewidoczne, a budżet nie jest przecież nieograniczony


Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.