Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 minuty temu, cyganeczka napisał:

A zjedzeniem u wszystkich Ok ?

Z jedzeniem nie będzie problemu.

4 minuty temu, cyganeczka napisał:

Ile grup mogę wziąć jeszcze 2 czy 1?

Proponuję, żebyś została na początek przy trzech gatunkach. Poznasz trochę pyszczaki, zobaczysz jak Ci się układa w akwarium I wtedy będziesz mogła ewentualnie dołożyć jeszcze jeden gatunek.

8 minut temu, cyganeczka napisał:

tetrę widziałam u Ciebie w zbiorniku i jestem zachwycona. Problem w tym ze nie widziałam nic na żywo emoji19.png chciałabym coś świecącego.

Tetrastigma nie ma tak wyrazistych i kontrastowych kolorów, jak mdoka, czy yellow, czy ta Aulonocara. Chociaż ta Aulonocara ma moim zdaniem przesadzone kolory na tym zdjęciu. Tetrastigma ma raczej pastelowe ubarwienie. Musisz pooglądać te ryby na różnych filmach na YT, czy zdjęciach w googlu i będziesz miała ogólne pojęcie o ich wyglądzie. Na żywo ciężko je zobaczyć. Świecącego to raczej nic nie ma. Samice są srebrne i przy świetle połyskują srebrem.

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

A może tak:

Aulonocara jacobfreibergi "Cape Maclear"

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Aulonocara jacobfreibergi cape mclear eng.html

lub 

Aulonocara jacobfreibergi Otter Point

 

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Aulonocara jacobfreibergi Otter Point eng.html

Edytowane przez lukas1987
  • Lubię to 1
Opublikowano
A może tak:
Aulonocara jacobfreibergi "Cape Maclear"
lub 
Aulonocara jacobfreibergi Otter Point
 

One są żółte z niebieskim nie będą się zlewać ? Nie widzę za dużo różnicy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
W dniu 26.10.2017 o 00:40, cyganeczka napisał:

A 1 Placidochromis phenochilus Mdoka  DNO 8_10
A5/  Placidochromis sp. "blue otter" (3+7
D  Labidochromis caeruleus (yellow)1+3 moge wiecej? Czy dodac inne zolte np TA
rybka B1/  Aulonocara sp. stuartgranti Usisya 1+3
Aulonocara sp. „stuartgranti maleri” albo 
Aulonocara red rubin wiem sztuczna ale piekna czerwonq !!!
B1/  Aulonocara sp. stuartgranti Usisya 1+3
C1 COPADICHROMIS BORLEYI "KADANGO" 1+3
C3/  Copadichromis sp. „virginalis gold”  1+3

D
E1/  Sciaenochromis fryeri 1+3/5
E4/  Protomelas taeniolatus Boadzulu "Red"1+4 
E7/  Otopharynx tetrastigma  1+4
E4/  Protomelas taeniolatus Boadzulu "Red"  1+4

i ta ale zgubilam info o tej rybce
 
jak ta lista ostateczna mysle, ma się do mojego doswiadcwenia i akwarium?

musi cos byc z czerwonym

Zrobiłbym tak jak napisałem:

W dniu 22.10.2017 o 14:33, tom77 napisał:

A3/ Placidochromis phenochilus Mdoka white lips (wyjadacz towarzyszący kopaczom, raczej bliżej dna, ale wszędobylski) - stadko niebieskich samców i niebieskich samic

C1/ Labidochromis caeruleus (skalniak) - harem żółty samiec i żółte samice

Pierwszego np. 8 sztuk, drugiego 5.

Potem zabaczysz co się dzieje w akwarium. Może będzie brakowało Ci bardziej ruchu w toni, niż czerwonej rybki? Może w międzyczasie natkniesz się na jakiś gatunek non-mbuny, dla którego stracisz głowę ?  O to w Malawi nietrudno.:biggrin:  A może uznasz , że taka obsada jest wystarczająca ?

Opublikowano

Wiesz chyba masz racje kupię te 2 gatunki a reszta potem. Jestem niezdecydowana jak każda kobieta

Ps/ tak mało ich na 450 l ?

A one tez kopią w piasku ?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Opublikowano




Które Johansoni są na tym filmie. Te czarne w paski ? A który rodzaj to te mieniące się na niebiesko głowa a reszta ciała kolorowa ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
6 godzin temu, cyganeczka napisał:

A one tez kopią w piasku ?

Mdoki raczej skubią piasek niż w nim kopią.

2 godziny temu, cyganeczka napisał:

Które Johansoni są na tym filmie. Te czarne w paski ? A który rodzaj to te mieniące się na niebiesko głowa a reszta ciała kolorowa ??

Placidochromis johnstoni występuje na początku filmu. Innymi "pasiastymi aktorami" są: nie dorosły Placidochromis milomo i młode drapieżniki (film obejrzałem raz, ale chyba nic nie przeoczyłem). Akwarium z samymi samcami. Wszystkie te pasiaste ryby rosną za duże, by nadawały się do 150cm.

Protomelas sp "jonnstoni solo" (czasem w handlu jeszcze pod starą nazwą Placidochromis sp "jonnstoni solo") to ryba inna niż Placidochromis johnstoni, choć podobna. Moim zdaniem ładniejsza, bo pionowe pasy się nie zlewają. 

1 godzinę temu, cyganeczka napisał:

Znalazłam Belgii hodowcę dzięki koledze Alex. Maja do sprzedania Mdoki z F2 za 16€. To dobry sort ? Skąd taka cena ?

Nie znam cen w Belgii. 16 euro mnie nie szokuje. 

Opublikowano
Nie znam cen w Belgii. 16 euro mnie nie szokuje. 

Tez wydaje mnie się ze solo ładne.
Porównanie cen z pl a be to 45zl a 16€.
Dzwoniłam i już transport mam z gorzowa. Dziś się nie dodzwoniłam do tan mal ale czy mogą przygotować rybki na konkrety dzień i godzinę ? Ktoś się orientuje ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano (edytowane)

Na tym filmie jest samiec johnstoni, ale chyba jeszcze nie dojrzały, a poza tym mocno stłamszony przez inne ryby, przez co bardziej przypomina samicę, niż samca. Te kolorowe ryby z niebieskimi głowami to w/g mnie Protomelas taeniolatus Boadzulu. Jest tam jeszcze Protomelas steveni. To ten po lewej stronie na dole, żółtawy z niebieską głową i czerwoną płetwą odbytową. Są też drapieżniki,. Nimbochromisy. To te łaciate. Niestety u pyszczaków często samce stłamszone przez inne ryby, albo przebywające w złych warunkach, przybierają wygląd samicy lub są blade, bez kolorów. Tu masz kilka filmów z samcami Protomelas johnstoni:

chociaż ten trzeci ma pysk Placidochromisa i samica też wygląda na Placidochromisa.

I Placidochromis johnstoni:

Jeśli jest tak, jak pisze @tom77 , to nie będziesz wiedziała co kupiłaś dopóki nie wyrośnie. Choćby na tych filmach widać jaki jest bajzel z nazewnictwem i rozróżnieniem gatunków. Ja jednak bym obstawiał, że to wszystko na filmach to Placidochromis johnstoni, ale różne odmiany geograficzne. U tych niebieskich czasami widać przebijające pasy. Niestety podobna sytuacja jest też z innymi gatunkami non-mbuny, choćby z wymienionymi przeze mnie i Tomka Protomelasami.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.