Jump to content

eheim 2217 pytanie/problem


b&b

Recommended Posts

Cześć!

Kupiłem w końcu filtr Eheim 2217, zasypałem złożami tak jak mi powiedział człowiek od którego je kupowałem - ceramika -> gąbka -> zeolit -> gąbka matrix -> wata.

Na początku było ok do pierwszego wyłączenia filtra przez moją żonę, która jak stwierdziła - buczy jej i nie może spać...

Rankiem po odpaleniu zaczął brzęczeć, podejrzewam że dostało się tam gdzieś powietrze i trzeba go zalać od nowa. Ale zauważyłem też jedną rzecz - na załączonym zdjęciu macie filtr i gąbkę, którą podniosło do góry, widać tam też pęcherzyki powietrza. Czy tak ma być czy coś jest źle złożone?? Nie chciałbym go zaraz sfajczyć :D

20171024_230058.thumb.jpg.868df36c8ba0207fa6911d5e88ba3a40.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jakie masz akwa i jaką masz filtrację? Ten filtr jest zagruzowany i warto go odetkać, ale to zależy od tego co jeszcze masz i jaki zbiornik.
Co do samego filtra to musisz go odpowietrzyć, czyli włącz go i bujaj nim na wszystkie strony co jakiś czas, aż przestanie wylatywać powietrze. Oczywiście sprawdź wszystkie połączenia na wężach.

Link to comment
Share on other sites

Akwa 240 l - 150 x 40 x 40

poza eheimem 2217 w środku jest jeszcze aquael turbo 2000 z prefiltrem eheima.

A ta wata powinna być tak przyssana do głowicy??

A z kubłem nic się nie stanie od takiego telepania na wszystkie strony??

Link to comment
Share on other sites

Nic mu się nie stanie, swoim tez tak telepalem a wata szybko się zapycha i tamuje przeplyw przez co filtr moze buczec.  Kolejna sprawa to nie wydaje mi się ze wylaczanie filtra na noc jest dobrym rozwiazaniem. Filtr powinien chodzic 24/7. 

Edited by mlody.czub
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, b&b napisał:

ale warunkiem jest jego cicha praca :)

Zacznij od sprawdzenia czy ten kubeł przypadkiem właśnie dlatego nie został sprzedany bo buczał a poprzedni właściciel nie znalazł ratunku i dlatego go sprzedał.:(

Wyjmij wszystko ze środka zalej wodą i zamknij  - uruchom potrząśnij by się odpowietrzył i powinien być bezgłośny. Jeśli co jakiś czas zaskrzeczy to łapie lewe powietrze gdzieś na uszczelkach albo na podłączeniach węży. Jak na pusto będzie głośny to dalej go odsprzedaj bo części zamienne są drogie a nie wiadomo czy wymiana wirnika będzie skuteczna .  Najpierw jednak wirnik wyjmij zobacz czy nie wyrobiona ośka , pęknięty lub odklejony magnes,  wyczyść i nasmaruj i złóż na powrót.

Jeśli dobrze pamiętam  to tam woda płynie od dołu ku górze. i mają być w środku dwa ruszty - na fotce nie widzę ani tego górnego ani dolnego

Do biologa w baniaku 240l  należy zastosować  nie więcej jak 0,5-1 litr dowolnej ceramiki i prefiltr  Eheima na zasys i koniec . Zeolit to słaby absorber a zapchanie kubła na full poza jego wyhamowaniem i włączeniem buczenia:D nic nie daje lepszego z biologią - przecież on  jest tylko do tego by swobodnie płynęło 500l/h przez kupkę kamyków porowatych , bo mechanika 2000l/h masz oddzielnego.

Link to comment
Share on other sites

Czyli pompa z prefiltrem robi za mechanik, eheim powinien pełnić rolę biologa. Zatem ja proponuję Ci taki układ patrząc od dołu z czyli strony ssącej: gąbka, ceramika 600-800ml, gąbka matrix. Jeśli dasz zasys przy samym dnie to możesz dać dwie gąbki na dole i wtedy masz mechaniko-biologa, chociaż moim zdaniem jeśli nie masz dużo ryb (podaj obsadę) to daj zasys na wysokości 1/3 baniaka patrząc od góry, a do kubła daj tylko jedna gąbkę na dole, ceramika i jedną gąbka na górze.

Edited by Deadi
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, b&b napisał:

Kupiłem w końcu filtr Eheim 2217, zasypałem złożami tak jak mi powiedział człowiek od którego je kupowałem

tu napisałeś że kupiłeś od człowieka a nie z firmy i że filtr jest nowy. Na przyszłość pisz precyzyjnie bo wprowadzasz w błąd publikę.:( i popraw swój profil bo tam też  chyba błąd -  a może i dobrze napisałaś blondynko.:D

jest baniak 240l i KOBIETA  ???? to jak jest naprawdę? :D ile ma ten baniak.

 

Oczywiście nie podajesz ile tej ceramiki a ile Matrixa masz .  Ja ci proponowałem na akwarium 240l tyle ile podaje firma Seachem Matrixa zapodawać w kubeł czyli 0,5l Matrixa na 200l wody dając 1 litr Matrixa czy innej ceramiki już masz 200% normy .  Nadmiar ceramiki hamuje przepływ w kuble i nie daje nadfiltracji - daje tylko nadmetraż . Zostaw tam miejsce na mądre złoża jak np Purolite A520E czy TMBT czy choćby węgiel aktywny.

 Masz już w baniaku Aquael Circulator 2000 z prefiltrem Eheima ( masz obok temat jak koledzy zmodyfikowali ten prefiltr )

Dokup trójnik o tej średnicy i wstaw między pompą AqC a prefiltrem i podłącz tam ten Eheim2227 .

Wtedy prefiltr będzie ssał mocniej  czyli  i na AqC i na 2227 i nie będzie innych prefiltrów a wtedy w kuble nie dajesz żadnych  gąbek .

Dasz w kule gąbkę = trzeba otwierać i czyścić .

Nie dasz gąbek w środku a dasz prefiltr na ssaniu = nie otwierasz kubła rok. 

Takie rozwiązanie - trochę biolog i trochę mechanik to trochę trzeba otwierać i grzebać w biologii bo gąbka jest na spodzie , a grzebanie w biologii nie jest wskazane. Najlepiej  biologii nie  ruszać i  tam nie grzebać co chwila by gąbkę wyjąć do płukania..

Twój wybór.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, deccorativo napisał:

i popraw swój profil bo tam też  chyba błąd -  a może i dobrze napisałaś blondynko.:D

jest baniak 240l i KOBIETA  ???? to jak jest naprawdę? :D ile ma ten baniak.

Już poprawiam błędy w profilu - profil założyła moja żona po czym stwierdziła że to nie dla niej tematy stąd błędy.

Baniak ma 240l 150x40x40 i został zalany w sobotę (21.10) obsady nie ma jeszcze żadnej - czekam aż zbiornik dojrzeje :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Ważne jest w tym temacie to  aby na jego zakończenie został podsumowany w kontekście tytułowego tematu.  Bo podejrzewam , że jak ktoś będzie tutaj szukał pomocy to w efekcie będzie miał problemy z odpowiedzią "czym leczyć bloat" . a szkoda bo temat bardzo ciekawy i pouczający. 
  • Ok, dlatego napisałem, że nie mam nic przeciwko. Jeśli ta metoda działa na bloat to spoko. Pomyśl, być może warto opisać to w nowym temacie jeśli ta metoda jest bardziej skuteczna, tańsza, leki są łatwiej dostępne... Nie wiem, ja się na tym nie znam, moje ryby nigdy nie chorowały na bloat, a mam styczność z Malawi od 2007 roku. Ten temat oczywiście podepnę zgodnie z Twoją sugestią. Taka metoda leczenia byłaby zapewne mniej problematyczna niż ta/te opisane na forum.
  • Wiesz na 100% oczywiście nie mogę być pewna. Ale samica i samiec, dokonały żywota spuchnięte. Dlatego finalnie uważam, że tak. Ale mogę oczywiście usunąć, dla mnie to nie ma już żadnego znaczenia. Myślę, że jak ktoś nie ma nic do stracenia, to może skorzystać i tyle. Gdybym ja miała taki post, uratowałabym ryby. Ale jak uważasz inaczej, spokojnie usuń. Zresztą to żadne eksperymentalne leczenie. O tym leczeniu można poczytać na forum Tanganiki. Plus substancja czynna z furaginy to bactopur direct. A to leczenie chyba nie wzbudza kontrowersji. Ba, każdy nieżyt jeli to bakterie. Jak nieżyt, to uaktywniają się wiciowce. 
  • @Ensa czy Ty jesteś na 100% pewna, że Twoje ryby chorują na bloat? Z innego tematu wiemy, że Twoje ryby zapchały się zbyt dużym, niemoczonym granulatem. Osobiście nie mam nic przeciwko i nic personalnie do Ciebie, ale skoro piszesz w temacie "Jak leczyć bloat" to musisz być tego absolutnie pewna aby nie wprowadzać innych w błąd.
  • Niestety nie pomogę w temacie dolewki, ale coś tam podpowiem. Jak dosuniesz całość do samej ściany to na oko, do włącznika światła spokojnie wciśniesz 250cm Przemyśl to, bo potem będzie żal Na rurze wylotowej, nad pompą daj sobie trójnik i zawór spustowy, do którego podłączysz wąż. Nie będziesz musiał nic zasysać, wystarczy, że otworzysz zawór. Przy tej długości zbiornika sugeruję wylot pociągnąć na przeciwległą stronę w stosunku do komina. Ewentualnie komin zaprojektować na środku i wylot rozdzielić na dwie strony jak na fotce. Wycinek pochodzi z filmu z YouTube kolegi @Falcowski
  • Korzystał już ktoś z Hanna HI-782 do mierzenia NO3? Wiem że jest przeznaczony do solniczek ale po opiniach w necie można wywnioskować ze w słodkim również dziala
  • Witam,  Niebawem przymierzam się do wystartowania baniaka 235x70x70. Jak wszystko się poukłada po mojej myśli to wiosną. Filtrację chcę oprzeć na sumpie. W niedługim czasie w miejsce zbiornika będzie podciągnięta woda oraz wpięcie do drenu (deszczówka z rynien).   Moje pytanie jest następujące: jak w najprostszy/najlepszy sposób wyeliminować ręczną cotygodniową podmianę wody?   1. Wersja "stricte łopatologiczna":  Wodę podmienianą można normalnie zassać wężem z komory sumpa do spustu drenu. Potem najprostszym sposobem jest zrobienie kranu pod blatem z przejściem przez ustrojstwo i wlewanie ręczne do komory sumpa. Myślę, że tutaj nie ma nic skomplikowanego tylko, że jest to wersja ręczna...   2. Myślałem bardziej nad wersją zautomatyzowaną, podobnie tak jak rozwiązał w swoim baniaku  @triamondczyli za pomocą kroplowników, elektrozaworów, itp. Czy zastosować otwór boczny w sumpie do spływu? chyba grawitacyjnie, bez żadnej pompy najprościej? tylko z której strony, raczej najlepiej w komorze z pompą?     Na załączonym obrazku bardzo prowizorycznie nakreśliłem projekt jak to planuję zrobić.  Nie jestem grafikiem a dzieci pozwoliły tylko na tyle, więc miejcie litość:) Komin chcę umieścić z prawej strony zbiornika (kąt salonu) a cała reszta jest jeszcze w fazie projektowania. Gniazdka prądowe wiadomo do przeniesienia wyżej.   Byłbym bardzo wdzięczny z wszelkie sugestię/pomysły/podpowiedzi.  Z góry dzięki z zainteresowanie tematem,  Łukasz   
  • U mnie w 250 x 50 x 70  jeden kaseciak - nie powiem żeby jakoś mega filtrował, pewnie jest nieco za mały bo 2x/tydzień płukanie gąbki która jest konkretnie zawalona syfem. Przez pewien czas czyściłem co 2 dni, bo wtedy już jest zaklejona ale dużej różnicy w czystości wody  nie było. Jeśli jeden większy to na drugim końcu daj cyrkulator żeby co jakiś czas "przedmuchać", szczególnie w skałach.   Grzałki koniecznie 2 po 300W i nie wiem czy obrobią - zobaczysz po kilku dniach.
  • Na szczęście nie☺️ale byłam blisko, bo stwierdziłam że jak selektywnie pochłania no3, to luz, lekarstwa nie pochłania. Dopiero googlam substancję czynną, a ten reakcję i kościotrup!💀 W polskiej instrukcji tego nie ma, tylko u i węgiel wymieniony. Na oryginalnej niemieckiej, wyraźnie też napisane o wkładach pochłaniających azot
  • OK, dzięki. Myślałem, że na własnych rybach jakąś reakcję "przetestowałaś"...
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.