Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  W dniu 22.10.2017 o 14:02, Areck napisał(a):

Głazy ważą między około 20-25 kg i nie zaryzykuję piętrowania...

Rozwiń  

U mnie największy kamień waży 60kg. Myślę, że jak na Twój zbiornik owe "głazy" są nieco za małe- przydałyby Ci się ze 3 konkretniejsze. Żeby fajnie to wyglądało największe kamienie powinny sięgać co najmniej do 3/4 wysokości akwarium, no ale to tylko moje zdanie.

Opublikowano

Podjadę jeszcze raz na skład... A jak takiego klocka wtargać do zbiornika??? Zbiornik jest ustawiony na szafce więc trzeba to jeszcze z drabiny pakować więc to nie łatwa operacja. Czy ustawienie na samym styropianie wystarczy czy jeszcze coś sztywnego pod styropian?

Opublikowano

Jesli waga cie odstrasza to zrob to co ja i poszukaj kamieni z plaska krotka strona. Mozna je postawic  'na sztorc' a nie sa zbyt ciezkie.

W idei podkladu pod kamienie chodzi o to, zeby miedzy kamieniem a szyba nie znalazlo się ziarnko piasku, bo przy takim punktowym nacisku szyba moze nie wytrzymac. Dowolny wodoodporny material, który to zapewni się nada. Problem ze styropianem jest taki, ze jak się rybki do niego dokopia to zaczna go skubac i bedziesz wylawial kulki z powierzchni. Alternatywa to m.in. kratki malarskie, spienione PVC, pleksi albo podklad pod panele podlogowe. Ja uzylem tego ostatniego i gra muzyka.

Opublikowano (edytowane)

Ja takie duże kamienie wkładałem z kolegą. Ja wszedłem do akwarium, a on mi podał kamień. Pomoc drugiej osoby jest konieczna.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Opublikowano
  W dniu 23.10.2017 o 10:12, pozner napisał(a):

Ja takie duże kamienie wkładałem z kolegą. Ja wszedłem do akwarium, a on mi podał kamień. Pomoc drugiej osoby jest konieczna.

Rozwiń  

Myślałem o tym ale to będzie trudne bo mam dwie spinki. :huh:

Dobra chłopaki myślę dalej i walczę z tematem dalej...   W geście rozpaczy myślę nawet nad zmianą kamieni ale te łupki na żywo wyglądają bardzo ładnie, są duże, grube, nie są to cienkie płaty skały. Trochę mi szkoda to zmieniać. 

Opublikowano
  W dniu 23.10.2017 o 10:12, pozner napisał(a):

Ja takie duże kamienie wkładałem z kolegą. Ja wszedłem do akwarium, a on mi podał kamień. Pomoc drugiej osoby jest konieczna.

Rozwiń  

Ja robiłem dokładnie tak samo. Jak nie wejdziesz do akwarium to strach wkładać :) ja jeszcze miałem wodę do połowy- jej wyporność sprawiła, że kamienie były lżejsze :P pod kamieniami mam spienione pcv 3mm.

Opublikowano (edytowane)

Pod kamulce podłożę cienki styropian + na styropian żeby ryby nie wygryzały kuleczek płytę przeźroczystą komorową z PCV. Będzie superbezpiecznie, a materiały już i tak mam. Kiedyś używałem tylko styropianu ale nie miałem kopiących pyszczaków.

No i wieczorem wracam do układania kamulców... Jak nic nie wyczaruję to jadę jutro do składu.  

Pozwalacie kamieniom delikatnie opierać się o tylną szybę? Ja przy tej ilości wody mam lekką schizę na punkcie bezpieczeństwa. 

Tłem będzie PCV spienione 3mm więc nie byłby tak bezpośrednio oparty kamień i co również ważne nie porysuje szybki.

Edytowane przez Areck
Opublikowano (edytowane)
  W dniu 23.10.2017 o 10:27, Areck napisał(a):

Myślałem o tym ale to będzie trudne bo mam dwie spinki. :huh:

Rozwiń  

Tak czy siak, druga osoba może Ci się przydać. Spokojnie wtedy wsadzicie każdy kamień. Co 4 ręce, to nie 2:)

  W dniu 23.10.2017 o 13:34, Areck napisał(a):

Pozwalacie kamieniom delikatnie opierać się o tylną szybę? Ja przy tej ilości wody mam lekką schizę na punkcie bezpieczeństwa. 

Rozwiń  

Może nic się nie stać, ale lepiej unikać tego.

Edytowane przez pozner

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.