Sławol Opublikowano 21 Października 2017 #11 Opublikowano 21 Października 2017 Witam kolegę z ostrowa,bardzo ładne masz akwarium.
marcin73m Opublikowano 21 Października 2017 #12 Opublikowano 21 Października 2017 3 godziny temu, chorus napisał: Może wtedy będzie mniej wody ? ... tego nie wiem. Ja u siebie przy akwa 160 cm mam 2 wiatraki 40x40 mm, które pracują non stop. Oprócz tego w bocznych ściankach po dwa otwory wentylacyjne. I pod pokrywą jest całkiem sucho. Podejrzewam, że u Ciebie byłoby tak samo.
chorus Opublikowano 22 Października 2017 Autor #13 Opublikowano 22 Października 2017 17 godzin temu, Robson79 napisał: A może by tak jakąś fotkę akwarium z bliska...? ? Bardzo proszę. Akurat dzisiaj dojechali nowi lokatorzy, więc akwarium ożyło.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Października 2017 #14 Opublikowano 22 Października 2017 .....ładne. Jakbyś chciał schować grzałkę to możesz bez obaw położyć ją na piasku za kamieniami. Lubię takie klimaty w naszym biotopie.
chorus Opublikowano 22 Października 2017 Autor #15 Opublikowano 22 Października 2017 (edytowane) I jeszcze dwie fotki, tym razem wnętrza szafki. Akwarium stoi w biurze i zdarza się, że w przyległym warsztacie nastąpi jakieś chwilowe zwarcie/przeciążenie. Dlatego jest mały UPS podtrzymujący filtrację. Obok pięciokanałowy sterownik (4 dla LED i 1 dla wentylatorów) + przewymiarowany zasilacz by ograniczyć grzanie, zwłaszcza latem. W prawej części jest beczka na 65 litrów do podmian oraz pierwszy filtr. Jak zrezygnuję z mniejszego 160 litrowego akwarium to będzie dołożony drugi. Tak się szczęśliwie złożyło, że miałem wyprowadzony kurek z wodą oraz odpływ kanalizacji. Sami wiecie jak to jest przydatne Jak za kilka tygodni pospinam to do końca i podepnę posiadaną pompę to wkleję fotkę. Edytowane 22 Października 2017 przez chorus
Areck Opublikowano 22 Października 2017 #16 Opublikowano 22 Października 2017 Witam Cię! Super robota, wszystko dopracowane i przemyślane.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Października 2017 #17 Opublikowano 22 Października 2017 23 minuty temu, chorus napisał: Dlatego jest mały UPS podtrzymujący filtrację. ..i to jest super pomysł.
Robson79 Opublikowano 22 Października 2017 #18 Opublikowano 22 Października 2017 No i SUPER to wszystko zorganizowałeś... ???
troad Opublikowano 11 Listopada 2017 #19 Opublikowano 11 Listopada 2017 W dniu 22.10.2017 o 13:14, chorus napisał: Nie wiem czy testowałeś pracę filtrów na zasilaniu awaryjnym. Obawiam się że możesz mieć problem, ponieważ Twój UPS na wyjściu nie daje czystego sinusa (sprawdziłem to sobie - UPS GEMBIRD/ENERGENIE) Trenowałem ten problem ostatnio, poczytaj tu - http://forum.klub-malawi.pl/topic/19883-upsy-a-silniki-w-pompkach/
chorus Opublikowano 11 Listopada 2017 Autor #20 Opublikowano 11 Listopada 2017 Sprawdziłem to ponad rok temu przed wyjazdem na wakacje by sprawdzić czas pracy. Szału nie było ale filtr działał. Potem kilka razy po parę minut - też bez problemu. Teraz ma tylko wytrzymać chwilowe wyłączenie prądu, czyli kilka minut. Zainspirowałeś mnie tą sinusoidą - jutro znowu sprawdzę pełne obciążenie trzech filtrów. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się