Skocz do zawartości

Malawi 500L


chorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam na imię Robert. Przygodę z Malawi zacząłem od akwarium 160L, które okazało się zbyt małym zbiornikiem. Niedawno postanowiłem zmienić akwarium na większe tj. 200x50x50cm i chciałbym je zaprezentować. W tej chwili jest tylko kilka ryb Saulosi, reszta obsady będzie sukcesywnie dodawana.

Od kilku lat czytam to forum, często korzystając z rozwiązań innych pasjonatów Malawi, a ostatnio pomysłów dotyczących wykonania pokrywy.

Akwarium 200x50x50cm, optiwhite

Filtracja: 2x Eheim 2217  (na razie jest jeden) + prefiltr

Ogrzewanie: 2x Eheim 250W

Oświetlenie: moduły LG Arena Lens 6500K, moc świecenia na zdjęciu to 63W. Moduły podzielone na 4 sekcje: środkowe i skrajne. Środek mocniej doświetlony, skrajne słabiej.

Pokrywa wykonana samodzielnie. (korzystałem z rozwiązań wielu akwarystów). Zewnętrzna część zrobiona ze srebnego dibondu, wnętrze wyłożone pcv gr. 10mm. Pokrywa opiera się na akwarium na pcv. Dodatkowo na krawędziach szyb dookoła została naklejona uszczelka. Zawiasy taśmowe nierdzewne. Z tyłu w części centralnej są cztery wentylatory fi. 60mm.

Piasek do piaskownic z OBI (30kg) + Serpentynit 95kg

 

DSC_6787.thumb.JPG.f5fd87bc783f0f6dd97c75fc38b3568a.JPG

DSC_6789.JPG

DSC_6788.JPG

DSC_6790.JPG

DSC_6791.JPG

Edytowane przez chorus
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Od razu widać że przygotowałeś się perfekcyjnie czytając i obserwując nasze forum...

Dziwi mnie jedno...szkoda że teraz dopiero się odezwałeś :D 

Mam nadzieję że nadrobisz stracony czas również się udzielając w wszystkich tematach,a jak chwycisz bakcyla to już zostało tylko tyle żeby zostać klubowiczem :);) 

 

Ps.jedno co zauważyłem to kujący w oczy sprzęt ( na zielone rurki możesz nałożyć czarne koszulki termokurczliwe ,prefiltr itp.)...

Myślę że ten temat tobie pomoże osiągnąć czarną głębię w zbiorniku :) 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam imiennika... ? 

Wszystko fajnie dopracowane, akwarium prezentuje się bardzo ładnie, te rurki to mały szczegół, który zawsze można poprawić jak już wspomniał  egon44... Teraz tylko dobrze dobierz obsadę i będzie SUPER. Powodzenia w hodowli i obserwacji tych pięknych rybek... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i zwrócenie uwagi na zielone rurki. Rzeczywiście nie pomyślałem o tym.

Natomiast jeśli chodzi o wentylatory to w tej chwili nie pracują. Muszę dołożyć szeregowo rezystory by zmniejszyć obroty wentylatorów, gdyż pracują zbyt głośno jak dla mnie.

Może wtedy będzie mniej wody ?   ... tego nie wiem. One są bardziej przygotowane na letnie miesiące. Ale sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.