Skocz do zawartości

zapadnięte brzuchy


Rekomendowane odpowiedzi

Hikari Cichlid Excel Mini

Hikari Cichlid Excel Sinking Mini

hikari Cichlid Gold Baby

Hikari Cichlid Staple Baby

OSI CICHLID FLAKES

OSI RED TINY BITS

tropical malawi i spirulina

Jak chcecie to mi doradzie, jak nie to nie. Testy stosuje takie jakie mam. pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bisti30 napisał:

Jak chcecie to mi doradzie, jak nie to nie. Testy stosuje takie jakie mam. pozdawiam

A co już cie zjechaliśmy wcześniej za te testy do dópy? i po co się od razu jeżysz :D i to na zapas. Przecież Artur nawet nie napisał że te testy są do dópy;)

Przyjmij i ty i my że nie znasz żadnych parametrów wody w tym akwarium i koniec kropka. 

Proponuję rozwiązanie bezstresowe dla obu stron - mierz tymi paskami parametry 2 razy w  tygodniu,  a jak się skończą nie kupuj ich ponownie.

Trudno nie rób i nie podawaj wyników bo ci np chlor wyjdzie  0,5ppm co dawno by spowodowało puste akwarium. Czy twoje ryby się ocierają ????

Poczekamy co powiedzą spece od pokarmów i diety twoich ryb ale mnie się nie podobają te wszystkie pokarmy Hikari  ryby wyglądają na dorosłe a karmisz je baby a Hikari słynie z wyjątkowo wysokich dawek składników ciężkostrawnych , puchnięcia pokarmów w brzuchach ryb ( czy je namaczasz 20 min przed podaniem?)  i brudzenia wody.

Zapewne Karol pamięta ile te Hikari czego mają i pewno by ci podpowiedział  ale zapewne się boi twojej reakcji .

Moim zdaniem twoje ryby chorują na permanentną niestrawność a nie na pasożyty i leczenie dlatego jest bezskuteczne ale mogę się mylić i potulnie czekam co powiedzą spece od karm.:D

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobić z tym karmieniem- od przed wczoraj karmie rano i wieczorem, przeraza mnie anoreksja w akwarium.

Apropo pocierania nie pocierają się czesto, stosuje też żywice - purigen i purolite jak wczesniej mi doradzaliscie

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby była to wina karmienia- hikari to dobre pokarmy. Sam karmiłem takimi długi czas i też nie namaczałem- bez jakichkolwiek problemów.  zresztą widać, że nie wszystkie ryby mają ten objaw- nie mają akurat te, które są bardziej lekkostarwnożerne, a co za tym idzie bardziej moim zdaniem podatne na takie przypadłości :P Dla pewności możesz przez jakiś czas karmić czymś bogatszym w substancje balastowe, czyli pokarmami bardziej roślinnymi.

Być może to jakieś pasożyty- nie znam się na ich leczeniu, ale może warto spróbować innej metody. Być może za mało jedzą, albo taka już ich uroda, bo mają to w genach :P Jakiejś tragedii z tymi brzuchami nie ma, ale rzeczywiście do końca normalnie nie wyglądają. Napisz ile to trwa, jak wyglądają ich odchody- czy jest jakaś różnica w stosunku do pozostałych zdrowo wyglądających ryb? czy chętnie pobierają pokarm, nie wypluwają go? czy się ocierają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powstrzymaj emocje i  wyhamuj gwałtowne działania i ucz się cierpliwości.

Poczekaj na odpowiedzi speców od pokarmów .

Jak ochłoną i przejdzie im strach przed twoją emocjonalną reakcją na ich  podpowiedzi to się odezwą.:D

Na dziś ja bym zalecił - karmienie 1 raz dziennie połową tego co jednorazowo dawałeś i  na razie tylko  OSI Cichld Flake i Spirulina.

Poczekaj cierpliwie co ci napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bisti30 napisał:

Pokarm zarówno moczyłem jak i dawałem suchy

Powiem tak moi drodzy ryby które mają piękne zaokraglone brzuchy po jakims czasie maja płaskie. Nie zdychaja oczywiście. Moja walka trawa z tym conajmniej rok.

A odchody? Skoro już rok tak żyją to może tak mają :P Może spróbuj kuracji Protocaps M na wiciowce, skoro ta wcześniejsza nie pomogła. Na cichlidae.pl zalecają nawet profilaktycznie- mięsożerne pielęgnice amerykańskie chyba często mają z nimi problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.