Skocz do zawartości

zapadnięte brzuchy


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: czepiasz się :D, na filmie widać trochę mniej przestrzennie niż na własne oczy, ale ja nie widzę nic niepokojącego w wyglądzie ich brzuchów, no może dwa rdzawe trochę zaokrąglone ;).

Edytowane przez darkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Aulonocary mają "zapadnięte" brzuchy, ale patrząc szerzej niektóre Metriaclimy też tak wyglądają. Nie szukał bym problemu w chorobie, a raczej w karmieniu. Masz dużo ryb, więc może ryby jedzą nierównomiernie. Masz mix mbuny i non-mbuny, a to zwiększa ryzyko problemów z kamieniem.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was. W pierwszej kolejności jak coś to proszę modernatora a połączenie tematu. Wracając do meritum moi drodzy proszę was o radę moje ryby mają zapadnięte brzuchy. Wcześniej za waszą radą użyłem Prasly i Mikrobele ze średnim skutkiem. Żeby się nie rospisywać moje akw. 150x50x50, parametry wody ok. bo mierzę aby nic nie przekroczylo normy. Ryby karmione raz dziennie od hikari- osi-tropical. Proszę pomóżcie. Pozdrwiam.

22711720_1571625039560337_1843859727_o.jpg

22690574_1571624769560364_1968871791_o.jpg

22664434_1571624899560351_977020941_o.jpg

22664195_1571625142893660_18229149_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj w cyfrach te wyniki w twojej normie a przy każdym markę testu. Jak nie masz testu to to napisz

Jak masz wątpliwości co do wyniku - wklejaj zdjęcia z góry na test bo często zupełnie żle widzimy kolory i czasai odczytujemy o 2-3 kolory inne niż są na prawdę.- wyniki tylko przy świetle dziennym się liczą..

Podaj dokładnie nazwy pokarmów .

Z opisu wygląda że walczysz z tym problemem od dawna i już leczyłeś ryby PriseColy i  Mikrobele( co to za nowy lek?)  chyba Microbe Lift ale którym bo są co najmniej dwa.

Czy stosujesz raz w tygodniu d-alio?

Raczej wygląda na żle dobraną dietę do obsady bo niektóre ryby mają okrągłe brzuszki :Da inne raczej chude ale mam wątpliwości czy to zapadnięte brzuchy - słabe zdjęcia  pokaż na ręce ile im dajesz jeść i ile tam pływa ryb i ile cm długości mają .

Przeczytaj zasady tego działu i odpowiedz na wszystkie wymagane dane tak jak jest to napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bisti30 napisał:

Jak wrócę wieczorkiem to wszystko podam. Pozdrawiam

No właśnie wtedy nie mierz i nie  podawaj.;)

Ja w takiej sytuacji gdy nie można wykonać pomiarów przy świetle dziennym a muszę - stosuję taką technikę.

Po drodze kup żarówkę led biała zimną 6500K  i zgaś inne światła a rób odczyt pod tą ledową ale po ustaleniu kolorów robisz zdjęcie z góry by było widać dna fiolek - ludzki mózg kłamie aparat fotograficzny nie. Odczytuję wynik z fotki.

Jeśłi to nie są testy kropelkowe JBLa lub Saliferta to nie kupuj nawet tej żarówki - szkoda twojego zachodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.