Skocz do zawartości

Fluval 406 czy JBL 1502 czy...?


Deadi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy fluval 406. Czy w Waszych filtrach oś wirnika jest sztywna? Ostatnio spotkałem filtr który trochę buczał i stukał przy starcie. Teoretycznie filtr był używany około 10 dni. Po otwarciu komory wirnika i wyjęciu go, poruszałem osią która wydaje się być giętka/elastyczna. Nie jest tak sztywna jak np w aquael 2000. Czy tak powinno być czy to pierwsze oznaki uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 12:25, b&b napisał:

 

a co zaproponujecie do 240l początkowo myślałam o AQUAEL FILTR ZEWNĘTRZNY ASAP 1250E teraz zastanawiam się na Fluval 306. Akwa będzie stało w sypialni stąd dość istotne, żeby filtr był cichy. a może jeszcze coś innego porządnego podpowiecie? Jedni proponują fluvala inni jbl e901 ja sama myslę o eheimie 2215 lub 2217, generalnie mam taki mętlik w głowie że to masakra...

 

ja proponuje unimax 250, rozumiem że kubełek ma robić tylko jako biolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎13‎.‎10‎.‎2017 o 15:25, Jerry_jerry napisał:

Ok. Dzięki za informacje. Po sprawdzeniu wirnika oraz siku daj znać bo bardzo jestem ciekaw co ostatecznie z tego zakupu wyjdzie. ;)Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :)

Tak to wygląda: :)
https://www.youtube.com/watch?v=VXF_63e8GO4&t=10s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2017 o 08:35, Deadi napisał:

Hejka. Dziękuję za filmik. Przyznam, że jestem rozczarowany przepływem tego filtra. Niby papierowe 1400l/h więc w rzeczywistości ok. 1000l/h powinno wyjść. Jednak nie wiem czy sika on nawet 800. Mam wewnętrznego Aquaela Turbo 1500 z prefiltrem Eheima i wypełniony watą śmiga ok. 900l a to już widać. U Ciebie coś słabiutko. Aktualnie zamówiłem Unimaxa 250 jako biologa i jeżeli się sprawdzi to nie wykluczam, że pokuszę się o 500 jako mechanika. Unimaxa zamówiłem bo mój obecny Eheim 2215 robiący tylko jako biolog wypełniony tylko 1 litrem ceramiki sika ok. 200 litrów na godzinę co mnie strasznie irytuje. Mogę go czyścić, skracać węże i nic. Ja wiem, że deklarowanych 600 litrów nie wypluje jednak 1/3 tej wartości to zdecydowanie za mało.

Jeszcze raz dziękuję za pamięc i podesłanie filmu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2017 o 16:08, Deadi napisał:

Problem rozwiązany :D
Filtr jest OK, buczenie, a w zasadzie rezonans szafki pochodził od "wibrującego" węża :D

Deadi ja wymieniłem już jbl 1501 i tetra ex 1200 plus na właśnie fluvala 406, co prawda zrobiło się ciszej ale nie do końca spełnia to moje oczekiwania, musiałem wygłuszać szafkę matami pod panele do tego styropian z wełną i jest ciszej ale buczenie pozostało i tu pytanie do Ciebie ponieważ rozkminiałem to na wiele sposobów i testowałem różne opcje ponieważ sam filtr chodzi cicho ale to specyficzne buczenie niske tony słyszalne są mocniej słabiej w zaleznosci gdzie stanę w pokoju, mam 3 rozne warstwy podłozone pod kubełek weze przy stykach z szafką owinięte otuliną a buczenie dalej, co Ty zrobiłeś z tymi węzami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otulilem węże gąbka akwarystyczną ? ale zauważyłem, że czasem i tak buczenie powraca na jakiś czas. Najbardziej wibruje wąż wylotowy, natomiast wlotowy jest praktycznie nieruchomy. Jak znajdę trochę czasu to zrobię coś bardziej przemyślanego. Najbardziej chodzi mi po głowie zastosowanie kątowników do węży i poprowadzenie ich tak by nie miały kontaktu ze szafką.

W ogóle cały czas mam problem z powietrzem w filtrze, narazie tylko obserwuje i nie widzę możliwej przyczyny takie stanu rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.