Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bartek_De napisał(a):

Czy na pewno chodzi o diody Full Spectrum? Przy takiej ilości bedziesz miał w akwa różowo jak na hodowli marychy😉 Osobiście zmieniłbym je na White Full Spectrum i ewentualnie dodał kilka (3-4) Full Spectrum na oddzielnym kanale lub wpiął w szereg z WFS.

Oczywiscie mam na myśli white fs, sorry nawet nie wiedziałem, że są takie tylko bez białego 😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, makok napisał(a):

 Pytanie: Nie wie ktoś czy 5V sygnał PWM można puścić po 1 nitce kabla sieciowego LAN? Bo jak nie to czeka mnie piekło kablowe! 😅 

 

Spokojnie. Swoje lampy robię na takich właśnie kablach. Jednym kablem zasilam 4 kanały po 6 diod 3W w szeregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De A co myślisz o takiej płytce? Płyta do montażu driverów, przetwornic Mean Well LDD-L wraz zabezpieczeniem (aqma.pl)

Bo nie ukrywam, że najchętniej pokroiłbym tę lampę na 3 kawałki (ze względu na 16 kanałowe rodzielacze PWM które mam) i zlecił wydrukowanie aluminiowego 3 sztuk PCB, gdzie każdy byłby np 25x50cm i miał od spodu miejca na ledy a od góry z dwóch stron miejsca na alumioniowe radiatory a po środku te LLDki i miejsce na wpięcie tego gościa i power i kompletnie zrezygnował z kabli.

Ale nie potrafię projektować PCB ... 😪

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś @aurban6 kombinował coś z płytkami od Aqma, chyba nawet ja mam ldd na tej płytce i jest ok. Moim zdaniem powinieneś oddzielić ldd od lampy/lamp i umieścić je razem ze sterownikiem, albo w jakiejś oddzielnej obudowie gdzieś pod akwa. Nie grzeją się aż tak aby trzeba było je chłodzić. Musisz wiedzieć, że drivery będą piszczeć (im mniej % na diody tym bardziej) i trzymanie ich pod pokrywą może być uciążliwe dla Twoich uszu, zwłaszcza wieczorem gdy diody będą się ściemniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek_De napisał(a):

Kiedyś @aurban6 kombinował coś z płytkami od Aqma, chyba nawet ja mam ldd na tej płytce i jest ok. Moim zdaniem powinieneś oddzielić ldd od lampy/lamp i umieścić je razem ze sterownikiem, albo w jakiejś oddzielnej obudowie gdzieś pod akwa. Nie grzeją się aż tak aby trzeba było je chłodzić. Musisz wiedzieć, że drivery będą piszczeć (im mniej % na diody tym bardziej) i trzymanie ich pod pokrywą może być uciążliwe dla Twoich uszu, zwłaszcza wieczorem gdy diody będą się ściemniać. 

Nie mam jeszcze fish roomu, dopiero kiedyś w nowej chacie. Czytałem że piszczenie rozwiązują stosowne rezystory. nm-tech.pl zdaje się coś takiego mówił na którymś filmie. I tak je kupić muszę, więc zbadam sprawę. Wolałbym wszystko mieć w lampie i wjechać tylko kabelkiem powera, bo mam 48 kanałów PWM + 8 sekcji zasilania 🤣. Będzie się działo.
Raczej jedyne co wywalę na zewnątrz to zasilacz(e).

 

image.thumb.png.1ca1726eb7a25e8ba8cfee82691afce9.png

No teraz jakoś to wygląda i jest porządek.

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.