Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, aurban6 napisał(a):

Co jak interneta zabraknie ?
Z wczorajszego dnia ?

Faza księżyca rozumiem potrzebna w nocy. Ale rybkom to chyba jeden czort.

Czy nie wchodzisz w fazę strzelania do pestki dyni z łuku ?

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka




 

Interneta nie zabraknie, pracuję z domu więc mam dwa łącza na wszelki wypadek - a co do API to zassam jednorazowo kolekcję 365 dni i zapiszę ją sobie na wszelki zwyczaj, jakby na norwegię spadł meteoryt i im wyłączyło to rządowe źródło.

 

Rybkom to jeden czort, to zabawa wyłącznie dla mnie.

To jest armata na wróble w istocie. Ale co mam zrobić? Jak ja już w życiu chyba wszystko do akwariów kiedyś wybudowałem. Teraz tym bardziej mógłbym iść do sklepu, kupić maxspect razora bo akurat mi się podoba kształtem, powiesić i gotowe, ale gdzie w tym frajda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aurban6 napisał(a):

Nie wiem co mam odpisać, żeby Ciebie nie zniechęcić.
Poczekam w zaciszu na pierwsze coś.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
 

Idea jest taka żeby symulować ruch słońca nad akwa w ciągu dnia, a ruch księżyca w ciągu nocy - z uwzględnieniem fazy.

Nie tak że będą się zapalały kolejne sekcje a poprzednie gasły, bo z oczywistych względów tak to w rzeczywistości pod wodą nie wygląda. Chciałbym ten "ruch" słońca symulować tak, że gdy jest wschód zapala się powoli np prawa strona, coraz więcej sekcji, do zadanej wartości maksymalnej - po takim "wschodzie" świeci cała lampa.

Potem "słońce" wędruje i w "południe" najintensywniej świeci środek i ta "intensywność" wędruje dalej na lewo - wszystkie ledy są zapalone, ale te "pod słońcem" ciut intensywniej. I pod koniec dnia zaczyna się zachód i akwa zaczyna gasnąć od prawej do lewej.

Jeśli wschód księżyca jest o określonej porze w nocy to samo robi księżyc, tylko tam po 1 ledzie (płynne przejścia) na max kilka % mocy - intensywność zależna od fazy. Wiadomo że księżyca w nowiu nie widać. Jeśli księżyc był na niebie akurat w dzień to tej nocy go też nie widać - są przecież i takie dni.

I Blazora nie machnąłem żeby go ładować do arduino, tylko żeby "to zobaczyć" zanim wyrzucę 1000zł na drivery do ledów.

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zobaczysz jak to będzie to zanim wydasz tysiaka na drivery to zrób sobie jeszcze test na diodach podłączonych do tych PCA....
A jak już zrobisz ten test to kup z 5 ldd i zrób test na power ledach.
To tak doradzam z doświadczenia.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuj sobie jeszcze takie drivery
https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739
Dokładnie tych nie podłączałem to nie mogę nic napisać ale powinny działać i zawsze to taniej.
Jeśli miałeś na myśli forum że Cię wywala to nie mam pojęcia bo ja z tapatalka pisze.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.