Skocz do zawartości

Żywe kultury bakterii


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam pytanko czy startując z akwarium dla pyszczakow dodawać żywe kultury bakterii? IMG_20171003_103925.thumb.jpg.567ebb0be3b9b3d1977856a7c46e8dec.jpg

Edytowane przez AndrzejWalb
Opublikowano

Startując akwarium zależy nam na bakteriach nitryfikacyjnych które odpowiadają za tzn biologię i powodują że akwarium staje się dojrzałe.

To zdanie z opisu producenta świadczy że ten preparat zawiera żywe bakterie ale nie nitryfikacyjne

" Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych. "

Poszukaj takiego preparatu gdzie jest napisane " zawiera bakterie nitryfikacyjne"

 

 

Opublikowano

Kolego @emil Ok kilku lat startowałem akwaria Malawi,krewetkaria,roślinniaka(niektóre z nowym sprzętem,piachem itd.) na BACTO-ACTIVE i wszystko przebiegło bez komplikacji jeśli chodzi o parametry wody i dojrzewanie akwarium...Więc z mojej strony polecam spróbować...

  W dniu 3.10.2017 o 09:04, deccorativo napisał(a):

To zdanie z opisu producenta świadczy że ten preparat zawiera żywe bakterie ale nie nitryfikacyjne

" Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych. "

Rozwiń  

Zapomniałeś dopisać ;) jeszcze z opisu producenta że - 

Tropical BACTO-ACTIVE to żywe kultury bakterii do akwarium słodkowodnego i morskiego. BACTO-ACTIVE zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie rozkładają zgromadzoną w podłożu, filtrach i na elementach ozdobnych materię organiczną. Dzięki temu pielęgnacja akwarium staje się łatwiejsza. Preparat BACTO-ACTIVE w połączeniu z regularnymi podmianami wody sprawia, że nawet w „starych” akwariach warunki życia dla organizmów wodnych są doskonałe, a opiekun ma mniej pracy z usuwaniem zalegających resztek organicznych. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu woda jest czysta, przejrzysta i bezpieczna dla mieszkańców akwarium.

Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych. Dzięki ich pracy w nowych akwariach szybciej osiedlają się bakterie nitryfikacyjne i w krótszym czasie ustala się równowaga biologiczna. Po zastosowaniu BACTO-ACTIVE syndrom nowego akwarium nie jest już problemem.

ACTO-ACTIVE przeznaczony jest do stosowania w nowych zbiornikach z uzdatnioną wodą wodociągową, w ustabilizowanych akwariach, po podmianie wody lub czyszczeniu filtra oraz po leczeniu ryb preparatami bakteriobójczymi.

 

Cytuję  -Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych(a skądś one musiały się tam znaleźć żeby zacząć pracować). Dzięki ich pracy w nowych akwariach szybciej osiedlają się bakterie nitryfikacyjne i w krótszym czasie ustala się równowaga biologiczna.

Opublikowano

Całe nieporozumienie polega na tym, że nie uświadamiamy sobie, że bakterie nitryfikacyjne są obecne w wodzie i powietrzu cały czas. Dodanie preparatu z bakteriami ma tylko i wyłącznie przyśpieszyć proces startu cyklu azotowego. Różnica między preparatem Prodibio Biodigest a Bacto Active polega na tym, że ten pierwszy dostarcza do akwarium dodatkową porcję bakterii nitryfikacyjnych, a ten drugi dostarcza bakterie wspomagające namnażanie się bakterii nitryfikacyjnych już obecnych w wodzie. Sposoby działania tych preparatów są różne, ale efekt ten sam. Czyli przyśpieszenie procesu startu akwarium. Obydwa są tak samo dobre i tak samo skuteczne.

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Emil zapamiętaj że nie lejemy do akwarium tego co mamy pod ręką.

Ja ci napisałem czego poszukaj i wlej.

Zanim wlejesz co  posłuchaj tego - nie tylko ja mam wątpiwości

a pod tym komentarze akwarystów

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano
  W dniu 3.10.2017 o 15:32, deccorativo napisał(a):

Emil zapamiętaj że nie lejemy do akwarium tego co mamy pod ręką.

 

 

Rozwiń  

 

Nie o to chodzi że mam i chce wlać tylko sprzedawcą w zoologicznym kazał mi to wlac jaki soli akwarystycznej. A co do tematu soli?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.