Skocz do zawartości

Zasady układania kamieni w akwarium naszego biotopu.


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo, fajny wystrój, ale nie mógłbym go mieć, bo cały czas miałbym chore skojarzenia:P

A tak na serio, to dobry pomysł. Poza ułożeniem kamieni możnaby też np. wstawiać linki do sposobów tworzenia tła strukturalnego. Wszystko co dotyczy aranżacji akwarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pozner napisał:

W którym kierunku powinniśmy iść? Tam i tu są Paletki i Skalary.

Oczywiście tak jak napisałeś przede wszystkim biotopowo. Kompozycje Amano są jak obrazy, piękne (choć pewnie nie dla wszystkich) ale nierealistyczne, futurystyczne. 

Dnia 2.10.2017 o 06:47, pozner napisał:

 Najważniejsze jest pogodzenie wyglądu z funkcjonalnością, gdzie wygląd nie jest najważniejszy.

I to jest sedno sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kompozycja aquascapingowe wyglądają bardzo nienaturalnie, :P mimo wszystko nie miałbym przeciwskazań dla takiej aranżacji w moim zbiorniku- brakuje mi tylko odpowiednich kamieni- cena oryginalnych ADA w ilości takiej jak mam obecnie to bagatela 15 000 zł nie licząc przesyłki, także póki co praktykuje serpentynit-aquascaping :P Swoją drogą fajne kamienie tego typu miał kiedyś @cactus - ponoć znalezione w regionalnym potoku.

image.png.2a13b504707ddad3d3815ed9e5d46d47.png

image.thumb.png.42eb7b822d0ab7edbe5b8401a848ef29.pngimage.thumb.png.e2ca6fb1b0563ae656830a18d71f7143.pngimage.png.3f132141f1d9dce4c2f3695b8ff0323a.pngimage.png.e05cdf7cf2592a2cf91c573b37b7b96b.pngimage.thumb.png.3130f4a2d43b33e11a1199da62c17612.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bakus_44 napisał:

Rzeczywiście kompozycja aquascapingowe wyglądają bardzo nienaturalnie, :P mimo wszystko nie miałbym przeciwskazań dla takiej aranżacji w moim zbiorniku- brakuje mi tylko odpowiednich kamieni

Ja tam uważam że naturalnie choć nie spełniają wymogów naszego biotopu jak np brak grot lub piasek tak usypany że nasze ryby go rozniosą na szybę przednią  ale to piękne kompozycje .

A tak zapytam kolegę dlaczego nie uczestniczy w konkursie - bo twoje to jedna  z piękniejszych kompozycji  i z zachowaniem trójpodziału .

Nie widzę też baniaka @anna  tyle macie pięknych kompozycji i nie  uczestniczycie w konkursie .

Przepraszam kogo tam pominąłem a ma pięknie zakomponowany baniak wg zasad czy na pałę to nie jest ważne  - proszę wstawiać fotki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deccorativo napisał:

A tak zapytam kolegę dlaczego nie uczestniczy w konkursie - bo twoje to jedna  z piękniejszych kompozycji  i z zachowaniem trójpodziału .

A bo nie jest klubowiczem i zgodnie z regulaminem nie może.

Uważam że kolega @bakus_44i np. @przemo-hgdyby startowali to mogliby nieźle namieszać w konkursie ;). Świetne akwaria mają!

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, troad napisał:

A bo nie jest klubowiczem i zgodnie z regulaminem nie może.

Uważam że kolega @bakus_44i np. @przemo-hgdyby startowali to mogliby nieźle namieszać w konkursie ;). Świetne akwaria mają!

Nie kuś bo zaraz opłacę składkę :P

 

Chocież już  chyba nie zdążę :(

Edytowane przez bakus_44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bakus_44 napisał:

Nie kuś bo zaraz opłacę składkę :P

 

Chocież już  chyba nie zdążę :(

Koleżanki i koledzy składka to nie jest majątek a nagrody a po pierwsze własna satysfakcja - czekają - trzeba próbować bo nie na tym jednym kończą się konkursy a  może właśnie zdążycie jeszcze.

Jak pisze Adam jest tu wielu którzy na pewno by stanęli na podium a tak talenty się marnują .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, troad napisał:

A bo nie jest klubowiczem i zgodnie z regulaminem nie może.

Uważam że kolega @bakus_44i np. @przemo-hgdyby startowali to mogliby nieźle namieszać w konkursie ;). Świetne akwaria mają!

Dzięki wielkie! Ceszy mnie bardzo, że komuś się to moje gruzowisko podoba?. W przyszły weekend zapowiada się konkretna rewolucja w moim zbiorniku. Dojdą moduły BTN, bo bardzo lubię duże głazy. Trzeba ryby na parę dni odłowić, spuścić wodę i kleić silikonem. Jeden z nich ewentualnie można by tylko dociążyć przyklejając jakiś kamol do środka. Z tego, co @deccorativogdzieś pisał złoże mogło by zostać w kasecie razem z wodą na ten czas, gąbki tylko wywale, co by to w czystej wodzie leżało.

Co do przystąpienia do Klubu...  chęć jest, tylko człowiek na obczyźnie i nie wiem czy ma to sens☹️. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemo-h napisał:

Co do przystąpienia do Klubu...  chęć jest, tylko człowiek na obczyźnie i nie wiem czy ma to sens

Przemku..to tak jakbyś  spytał czy będąc na obczyźnie warto korzystać z forum?  Odpowiem..warto . No i zapraszam...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Przemku..to tak jakbyś  spytał czy będąc na obczyźnie warto korzystać z forum?  Odpowiem..warto . No i zapraszam...

Teraz to mnie zmobilozowałeś?. Aktywny w żadnych wydażeniach raczej być nie mogę, ale chociaż przez ten internet. Zawsze to coś. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.