Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, pitik1247 napisał:

Jakie pokarmy dokładnie polecasz podaj prosze nazwy 

Żeby bardzo nie zaśmiecać tematu to wybieraj z tych firm-

Dainichi, O.S.I , Nature Food , Omega One , Northfin , New Live Spectrum(w skrócie NLS) ...

Resztę poszukaj w dziale żywienie...

Z mojej strony sorki za OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. egon44 już wymienił te pokarmy.

5 godzin temu, pitik1247 napisał:

W niedziele dojda wlasciwe produkty to dam i zobaczymy 

Nic nie dawaj. Zmierz w sobotę parametry. Może się okazać, że wszystko jest ok. i pozostaną Ci tylko okresowe (może cotygodniowe) podmiany wody.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomiary robiłeś w dzień? Jeśli nie, to zrób w dzień. Napisałeś ten post w nocy, więc dlatego pytam. Jak ryby zachowują się przy takim NO2? Jeśli jest tak jak pokazałeś (chociaż nie chce mi się wierzyć), to rób podmianę 50-60% wody i na drugi dzień znowu podmiana. Po podmianach dodaj bakterie. Po każdej podmianie zmierz parametry i podaj tutaj. Nie karm ryb. Czy coś robiłeś przy akwarium w ciągu ostatnich dni?

Amoniak masz nisko, NO2 bardzo wysoko i NO3 też zaczyna iść w górę. Wygląda na to, że nitrifikacja ruszyła i zaczął się 3 etap, ale przy takim przerybieniu NO2 poleciało strasznie wysoko. Oczywiście jeśli pomiary są prawdziwe. Przy takim NO2 (powyżej 1.0) powinno być to widać po zachowywaniu ryb . Jeśli zachowują się normalnie, to wątpię, żeby NO2 było takie wysokie.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pozner napisał:

Czy pomiary robiłeś w dzień? Jeśli nie, to zrób w dzień. Napisałeś ten post w nocy, więc dlatego pytam. Jak ryby zachowują się przy takim NO2? Jeśli jest tak jak pokazałeś (chociaż nie chce mi się wierzyć), to rób podmianę 50-60% wody i na drugi dzień znowu podmiana. Po podmianach dodaj bakterie. Po każdej podmianie zmierz parametry i podaj tutaj. Nie karm ryb. Czy coś robiłeś przy akwarium w ciągu ostatnich dni?

Amoniak masz nisko, NO2 bardzo wysoko i NO3 też zaczyna iść w górę. Wygląda na to, że nitrifikacja ruszyła i zaczął się 3 etap, ale przy takim przerybieniu NO2 poleciało strasznie wysoko. Oczywiście jeśli pomiary są prawdziwe. Przy takim NO2 (powyżej 1.0) powinno być to widać po zachowywaniu ryb . Jeśli zachowują się normalnie, to wątpię, żeby NO2 było takie wysokie.

Po zachowaniu ryb nic nie widac . Tez w to nie wierzylem wiec zrobiłem test 2 razy . Do akwarium wlałem to co kupiłem ostatnio i wlałem . Pomiary byly robione w dzien 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, żebyś nic na razie nie wlewał, ew. podmienił wodę, gdyby ryby zaczęły się dziwnie zachowywać. Ok. nie wlewaj teraz nic. Trzeba dowiedzieć się czy i jak pracuje u Ciebie nitryfikacja. Wlewanie preparatów sztucznie nam to obniży i przysłoni prawdziwy obraz.

 Zrób to, co Ci napisałem, czyli podmień 50-60% wody. Po 1-2 godz. zmierz parametry. Jutro zrób to samo. Trzeba zbić te wysokie NO2. Pisałeś, że nie możesz w tygodniu mierzyć parametrów przy świetle dziennym. W takim razie zrób taki myk. Jutro po podmianie zmierz parametry przy świetle dziennym, następnie zmierz je wieczorem przy świetle sztucznym. Będzie wiadomo w jakim zakresie jest przekłamanie. Następne pomiary będziesz mógł robić w tygodniu, wieczorem, ale przy tym samym świetle i w tym samym miejscu. Będzie można zobaczyć tendencję i stopień zmian. Chyba inaczej się nie da tego ogarnąć. Dodaj też bakterii. Podaj dzisiejsze i jutrzejsze wyniki. Te przy świetle sztucznym też. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.