Skocz do zawartości

240L dla świeżaka


hilux

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..załatwione:)

wielkie dzięki Andrzeju

to jeszcze do poprawionego tematu przerzuć ten mój ostatni  wpis bo on cały jest o pięknym układaniu kamieni w Malawi.:D może ktoś się znający na fotografice odezwie - widziałem kurcze twoje zdjęcia na blogu - ty cicha wodo :) czołg ci zabieram.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłem kilka kamieni ze środka, zalałem zbiornik do 1/4 i na razie nie cieknie. :lol: Zacząłem płukać piasek, podła robota. :huh: Jutro w drodze z pracy wjadę nad morze i wytargam próbkę z plaży, może ten będzie łatwiejszy do płukania.

Makaron od filtra nie wysyła na moją piękną wyspę. Któryś z tych dwóch się nada? Ten pierwszy 2K L/h ofkors.  

http://www.ebay.ie/itm/Aquarium-External-Filter-1000-L-H-1400-L-H-2000-3-4-Stages-400l-1000l-Basin-/201603593533?var=&hash=item2ef082b53d:m:mmIHN4bKriyr-MqGkM3xMKA 

http://www.ebay.ie/itm/Filter-Fish-tank-Max-2000-LT-Outside-of-4-stages-35W-2000l-h-Max-Clarifier-9W-/401413451628?hash=item5d761b2f6c:g:WWoAAOSwqVBZY3rs

20171001_194710.jpg

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link, 2k l/h to 304A ->

,, Models:
(...)
BHW-304A = 2000 L / h up to 1000 l without UV-C

(...)
Nie wiem jak na wyspach, w PL zawsze biorę piasek do piaskownicy, przykładowo ZEW z OBI (ale widziałem też w Castoramie) nie zmienia parametrów i jedno płukanko wystarcza by woda była krystalicznie czysta. Może podjedź do jakiegoś marketu budowlanego i popatrz się po etykietach co tam mają napisane. Oczywiście nie napiszą czy zmienia parametry wody, jedynie czy jest bezpieczne dla skóry, środowiska itp., to już musisz sprawdzić we własnym zakresie(czy zmienia parametry), najlepiej w małej skali - np. w szklance.
Inna kwestia nie mam pojęcia ile tam przykładowe 20kg piachu może kosztować, ZEW 10zł=20kg, co wydaje mi się być groszową sprawą. W moich 240l mam jakieś 30-40kg, ale bliżej tego dolnego pułapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek był po 4 euro za worek 25 kilo, na opakowaniu było napisane że piasek i w sumie tyle. :D Odsypałem jakieś 1/5 do wiadra, płukałem przez ca 30 minut, piach dalej syfi  jakby mu ktoś za to płacił. 

Filtr zamówiony, dzięki za doradztwo kolego. 

Skoro filtr dopiero do mnie jedzie to jest sens baniak zalewać do końca, sadzić te parę klombów i organizować używaną wodę z innego akwa? 

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten piasek ma domieszkę wapienia. Taki mieliśmy na WTA (wystawie akwarystycznej) i pylił cały czas. Nie można było go dotknąć. Od razu wzbijała się chmura pyłu. Powinien to być kwarcowy piasek. Zgarnij z plaży ze 20kg. i to będzie chyba najlepsze wyjście.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, deccorativo napisał:

to jeszcze do poprawionego tematu przerzuć ten mój ostatni  wpis bo on cały jest o pięknym układaniu kamieni w Malawi

..musiałem założyć Tobie nowy temat bo wskazany wcześniej uległ uszkodzeniu i już go niestety nie ma(

W linku poniżej wskazuje gdzie jest nowy temat o układaniu kamieni:

 

 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złociutcy a powiedzcie mi taką rzecz: przy płukaniu piasku chodzi o tylko pozbycie się zanieczyszczeń i pyłu, nie tych najdrobniejszych ziarenek, tak? Albo inaczej: zalewam piasek w wiadrze wodą, mieszam kilka razy ręką. Kiedy odlewać wodę, or razu, czy poczekać najpierw chwilę aż cały piasek opadnie i powtarzać do chwili kiedy woda z opadniętym piaskiem będzie idealnie przejrzysta? Przepraszam za prawodopowodnie durne pytanie ale sam nie wiem, bo z jednej strony drobny piasek dokładniej czyściłby skrzela rybkom a z drugiej strony podajecie, żeby granulacja była od 0.8 do 1.2 mm a ten najdrobniejszy ma tylko 0.2 mm. Czyli jak, przez sitko go?  :e_geek:

IMG_0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hilux napisał:

Albo inaczej: zalewam piasek w wiadrze wodą, mieszam kilka razy ręką. Kiedy odlewać wodę, or razu, czy poczekać najpierw chwilę aż cały piasek opadnie i powtarzać do chwili kiedy woda z opadniętym piaskiem będzie idealnie przejrzysta?

Nie czekaj aż opadnie , zlewaj wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani piasek z marketu i ani ten z plaży się chyba nie nadają. Wrzuciłem je na sitko o milimetrowych oczkach i zanurzyłem w wodzie, przeleciały jak pijackie curry w sobotni wieczór, tylko parę żwirków zostało. Pokręcę się jutro po okolicy (obcy facet z łopatą i suwmiarką patrolujący piaskownice, co może pójść nie tak? :D) ale nie wiem co zrobić z baniakiem. Jest zalany do 1/4, filtr będzie dopiero w przyszłym tygodniu, ściągnąć tą wodę, czy wystarczy zaciemnić żeby mi się sinice nie zalęgły? 

Jeśli uda mi się zdobyć jutro piasek to warto wsadzić ten wycięty kaseciak i zacząć cykl azotowy, czy bez docelowego filtra to nie ma sensu?  

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda niech sobie stoi. Filtra nie wkładaj, poczekaj na docelowy. Sinice Ci się nie zalęgną, nie musisz zasłaniać. Aż taki drobny piasek jest tam na plaży? U nas preferowany jest piasek 0,8-1,2mm, więc jeśli Twoje sitko ma 1mm oczka, to może ten piasek nie jest taki zły?^_^:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.