Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 minuty temu, Bezprym napisał:

Heniu, Aquael w Unimaxie też podaje realny przepływ.

Tak też mi pisał Darek eljot ale nadal mam wątpliwości tym bardziej że nie widzę żadnego testu z pomiarem wytrysku poza ogólnikowym stwierdzeniem że sika doskonale..

Po pierwsze to ile pomp ma Unimax od tego 500 ?  bo producent raz podaje 2 pompy a raz nic nie podaje a tylko że np do baniaka 700l i wydajność 1700l/h ale tak samo podaje HW304A  - wydajność 2000l/h a tu wiem że tyle z węży nie sika.

Nie miałbym wątpliwości gdyby producent podał tak " pompa o wydajności 2500l/h a  max wydajność kubła  przy fabrycznym wyposażeniu1700l/h  - tak właśnie podaje Fluval  i nikt nie ma wątpliwości. np dla FX4

"

Maksymalna wydajność filtra bez wkładów : 2650l/h

Maksymalna wydajność filtra z wkładami i wężykami  : 1750l/h  ( ładne mi wężyki)

"

Nikt o zdrowych zmysłach nie używa kubła bez węży i wkładów bo po co a różnica wychodzi 66%

Tak to nam pozostaje tylko test tego kubła jak producent go nam wypożyczy taki np Unimax700

Takie mijanie się z prawdą na ok 70% zauważam przy wszystkich kubłach poza Fluvalem gdzie jasno napisano ile ma pompa a ile max sik wychodzi.

Ale w Irlandii nie ma chyba ani Unimaxa700 ani HW 304A ani Ikoli 1200 natomiast podejrzewam że Fluval FX4 jest.:D

 

Opublikowano (edytowane)

Dorzuciłem kilka dużych kamieni, wyglądają na ciemniejsze bo są mokre ale targnąłem je z tego samego kamieniołomu. Tym razem zabrałem rower, więc poszło szybciej. :D Wszystkie są stabilne, czy ustawienie jest OK? Jeśli tak to idę płukać piasek.   

 

Zaczynam też rozglądać się za filtrem. UV w środku wskazane, czy wprost przeciwnie? 

20171001_142027.jpg

Edytowane przez hilux
Opublikowano

na początek dobrze jest:D

jak u nas okrzepniesz - popatrzysz na baniaki  co wygrywają konkursy - sam dojdziesz że trzeba przestawić ale to mając podkład po całości i taki co nie wypływa to betka tak jak wycięcie tego BioFlow było - wyjmij pierwszy z prawej i pierwszy z lewej bo w rogach g... będzie się zbierało  i płucz piasek i syp.:D lej wodę  przez ustrojstwo i  startuj biologie nitryfikacyjną - wsio masz na forum opisane.

powodzenia

Opublikowano

A swoją drogą  łatwo znajdujemy zasady kompozycji  akwariów roślinnych, iwagumi,  holenderskie , nawet mini rafka ale nikt nie pokusił się tu napisać o

ZASADACH  kompozycji akwariów Malawi a by się przydało  bo tylko galeria inspiruje a może być ktoś co fotografuje i ma pojęcie o złotym podziale , trójpodziale  jakiś przekątnych napisał by w podstawach takie abecadło układania kamieni .

Dalej tylko mur filipiński albo  garaże?

Gdzieś znalazłem takie podstawowe wskazówki jak komponować układ kamieni ale teraz nie widzę.

Czy tylko nas stać na to ? - nic nikomu nie ujmując oczywiście

Ja nie potrafię ułożyć co innego ocenić ale mamy tu wirtuozów układania kamieni i sam ich widziałem w akcji na WDA aż miło było jak sprawnie i szybko ułożyli - potem już było godzinami czy ten jeden ostateczny kamień tak czy tak.:D i wiecie że oni pamiętali gdzie i jak ten jeden leżał :D

 

Opublikowano

Nie ma złotej zasady w układaniu kamieni. Podstawowa zasada jest taka; dla non-mbuny mało kamieni, dla mbuny dużo kamieni. Ja jestem zwolennikiem jak największej (oczywiście w granicach rozsądku) ilości kamieni dla mbuny. Czym więcej zakamarków, grot, kryjówek, tym lepiej. Zmniejsza to agresję i daje schronienie słabszym rybom, tak samcom, jak i samicom. Przy takiej aranżacji na pewno rzadziej byśmy czytali o zabitych rybach. Reszta to kwestja gustu. Jeśli komuś podobają się garaże, to niech ma garaże. On będzie patrzył na to akwarium codziennie. Po sobie i temacie o początkach Malawi u forumowiczów widzę, że z czasem wizja domowego Malawi bardzo się zmienia.

@hiluxułożył fajną aranżację i jeśli mu się tylko podoba, to tak powinien zostawić.

Opublikowano

@hiluxidziesz w dobrym kierunku! Dobrze, że wywaliłeś to beznadziejne pudło?. Zaopatrz się w ten filtr z linku, zasypuj piachem i zalewaj. Aranż pod mbunę jest git. Duże kamole, które dodałeś poprawiły całokształt. Jak już wszystko będzie chulać z rybami i zauważysz gdzieś zalegające kupska, to ewentualnie kilka mniejszych kamieni odejmiesz. Druga sprawa to falownik, który w naszym biotopie jest mile widziany. Poprawia cyrkulację wody i wymiata kupska do filtra, ale to już z czasem będziesz wiedział czy potrzebujesz, czy nie. W razie problemów z doborem ryb pytaj w dziale OBSADY. Jednak przed tym niech baniak dojrzeje. 

Powodzenia! 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.