Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
30 minut temu, egon44 napisał:

Co do filtracji to filtr z zestawu(Bioflow M 600l/h)starczy tylko jako filtr biologiczny więc moim zdaniem będziesz jeszcze potrzebował filtr mechaniczny(wewnętrzny lub zewnętrzny) o przepływie 1500-2000l/h który ogranie cyrkulację w zbiorniku oraz zanieczyszczenia mechaniczne...

Zgadzam się z Andrzejem a patrząc na fotkę jak to stoi to kolego taki biolog  300-400l/h co zasłania 50% widoku akwarium z miejsca obserwacji to najgorsze co możesz zostawić.

Nie  takie filterki wyłupuje się z baniaków.

Moja rada - absolutnie nie rób żadnych ruchów zanim nie wywalisz tego  łupa z tego rogu.

Poczekaj na odpowiedzi kolegów którzy te filtry Bioflow  i to na tym forum już powywalali - podpowiedzą jak do zrobić bezstresowo przez gościa co ma dwie lewe ręce:D ( to twoja sugestia a ja w ciebie wierzę - z nami góry będziesz w Irlandii przestawiał)

Pójdziesz teraz na skróty i łatwiznę - potem z rybami i wodą będzie trudniej to wyłupać.

Jedno proszę do wyjęcia filtra nie używaj młotka  a kup jakiś kubeł  1500- 2000 l/h  i będziesz miał i mechanika i biologa i tylko dwie cienkie rurki w akwarium. Tło nie z bristolu ale z czarnej folii Oracl

Kamienie z kamieniołomu to nie są kamienie z obory i wystarczy je spłukać wodą z pyłu a i tak do wody w baniaku dajesz bakterie nitryfikacyjne czyli takie skondensowane g.... :D to po co te kamienie parzyć czy gotować - zawsze dawałem kamole jak leci opłukane z pyłu.  Co innego kamole z polskiej rzeki np Wisły.

 

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano (edytowane)

Oczywiście najlepiej by było ten filtr usunąć i zastąpić jakimś zewnętrznym. Też nie jestem zwolennikiem takich mebli w akwarium, ale jeśli nie chcesz, albo nie potrafisz tego ruszyć, to spokojnie możesz to zostawić. Miałem przez kilka lat, w przeszło dwa razy większym akwarium, dwa filtry Tetra ex700, czyli o podobnej wydajności i spokojnie wystarczyły. Miałem co prawda jeszcze wew. filtr mechaniczny, ale taki zawsze możesz dołożyć. To, czy filtr mechaniczny będzie potrzebny, to się okaże. Jeśli będą pozostawać w wodzie jakieś zanieczyszczenia, to wtedy zastąpisz cyrkulator filterkiem wewnętrznym (np. Atman AT-203) z małą gąbką. Ale przy wydajnym cyrkulatorze może to nie być konieczne. Tak na marginesie, to zdziwiony jestem tym, co tu czytam. Przecież to kaseciak w czystej formie;)

Co do kamieni to swoje parzyłem tylko i wyłącznie z ostrożności. Nigdy nie wiadomo, czy coś niepożodanego nie zagnieździło się na tych kamieniach. Mimo, że są z kamieniołomu. Ale to już Twój wybór.

Godzinę temu, deccorativo napisał:

i tak do wody w baniaku dajesz bakterie nitryfikacyjne czyli takie skondensowane g.... :D

Chyba koledze pomyliły się bakterie z wodą amoniakalną?;)

Edytowane przez pozner
Opublikowano

Jako użytkownik Juwela odrazu podpowiem wywalaj ten filtr i odrazu na śmietnik żeby Cię nie korciło coś z nim robić. Trzeba się troszkę pomęczyć z usunięciem. Filtr przyklojony jest punktowo na czarny silikon. Ja swój kroiłem delikatnie długim cienkim nożem. W pewnych strefach jak nie szło to wycinałem ten plastik żeby w miarę dostać się do placka.
Jeżeli zostawisz to pudło to po pewnym czasie będzie Cie drażnić, że masz spiżarnię w akwarium, dodatkowo żadnego gów.. to nie wciągnie.
Wywalaj a koledzy doradzą jaki dobry filtr możesz zastosować.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja rowniez go mialem w akwarium corki. Przez kilka miesiecy siedzial ale potem mnie tak zirytowal ze poszedl won do kosza. Czyszczenie gabek to porazka, wszystko cofa się do baniaka i syf niesamowity. Dlugi cienki nozyk od tapet i po kolei jedna strona i drugs po czym caly czas odrywalem go od szyby. Punktowy czarny klej schodzi potem ladnie nozykiem od skrobania szyb. Zalecam do co @aurban6- od razu do kosza. Ja zostawilem sobie tylko pompe na wszelki wypadek jak bym kiedys potrzebowal do czegos. 

Opublikowano

A więc już wiesz że nie młotek tylko długi cienki nóż monterski  i do roboty .:D

Jak koledzy to wywalili bez problemu to ty też sobie poradzisz trzeba tylko chcieć. Masz też opis jak ten filterek pracuje - nic nie zbiera  z piasku ale jak czyścisz to  wszystko co udało mu się zebrać z toni - wyrzuca na powrót do wody w akwarium. BioFlow to doskonałe filterki do akwarium roślinnego  z neonkami - czyli taki do LT jak ma Andrzej.

Opublikowano

Koledzy, moja ostatnia przygoda z użyciem noża do tapet skończyła się pięcioma szwami na udzie. :e_confused: Nie chcę zabrzmieć jak niewdzięcznik, doceniam Wasze rady i dziękuję za nie ale naprawdę nie czuję się komfortowo operując ostrym narzędziem przy akwarium.

Dziś rano zrobiłem tło, bristol a nie folia bo już go miałem pod ręką. Uwaga o folii dała mi do myślenia, papier nie lubi wody więc na wszelki wypadek zabezpieczyłem całość szarą taśmą. Nic nie pobije szarej taśmy. ;)

Obróciłem baniak i moim zdaniem nie wygląda to źle. Pamiętajcie proszę, że ostatni kontakt z akwa miałem  dwadzieścia lat temu. Wtedy meblami były gąbkowy filtr w zielono-plastikowym pudełku, grzałka na przyssawce i kostka napowietrzająca, czarne pudełko w kącie to dla mnie progres. 

Minus obrócenia zbiornika jest taki, że otwory na kable wystają z przodu. Lecę do woodiesa po listwę maskującą do kabli. 

Pozdrawiam,   

20170930_112824.jpg

20170930_112846.jpg

Opublikowano

Sorki. Rozumiem pech, żona wyjechała i nie ma kto wyciąć filtra. Ale nie masz tam nikogo znajomego, kto majsterkuje ? Teraz to już jest zupełnie bez sensu.

Bristol cały okleiłeś taśmą czy tylko brzegi? Jeżeli brzegi, to daj spokój. Idź do pierwszego z brzegu marketu budowlanego i o kup czarną folię samoprzylepną . Tylko sprawdź czy jest matowa i czarna po obu stronach. Nie wiem ile to tam może kosztować. U mnie 5 zł za metr przy szerokości 50 cm. Tylko wymierz ile potrzebujesz i zdecyduj jak ma stać baniak.

Piasek znad morza możesz przesiać i wstępnie wypłukać na miejscu, czyli na plaży.

Opublikowano

Chłopie opanuj się to kobieta do ciebie pisze byś to zrobił albo poprosił sąsiadkę Irlandkę.

To co zrobiłeś czyli  odwrócenie akwarium to tak jakbyś i szafkę obrócił - dzwiczki będą od ściany.:cry:

Teraz masz  tego Bio na przedniej ścianie , wyprowadzenia na węże z przodu otwory do karmienia ryb z tyłu no i światło z tyłu a nie z przodu .

Filtr wytniesz ale klejonej ramy z pokrywą sam bym odradzał wyrywać by ją odwrócić.

Kup fartuch i rękawicę kevlarowe takie jak ma rzeżnik i do roboty.:D rozbawiłeś mnie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.