eljot Opublikowano 10 Listopada 2017 #21 Opublikowano 10 Listopada 2017 To rozwiązanie do narurowca ale w kuble z dwoma zasysami też powinno się sprawdzić . Żadna filozofia po prostu łączysz dwa zasysy jedną rurką (potrzebne dwa kolanka) w której nawiercasz/wycinasz otwory i mocujesz kilka cm nad piaskiem.
rafalniski Opublikowano 10 Listopada 2017 #22 Opublikowano 10 Listopada 2017 (edytowane) 25 minut temu, eljot napisał: Żadna filozofia po prostu łączysz dwa zasysy jedną rurką (potrzebne dwa kolanka) w której nawiercasz/wycinasz otwory i mocujesz kilka cm nad piaskiem. A czy ma znaczenie czy łączenie jest przy koszyku zasysającym czy przy wężach (np jakiś trójnik)? Edytowane 10 Listopada 2017 przez rafalniski
eljot Opublikowano 10 Listopada 2017 #23 Opublikowano 10 Listopada 2017 Nie powinno mieć to znaczenia.
Gość Opublikowano 10 Listopada 2017 #24 Opublikowano 10 Listopada 2017 (edytowane) Z racji tego, że planuję zakupić Unimaxa 500 ale dwa wloty i dwa wyloty nie za bardzo mi pasują wymyśliłem coś takiego, że założę tylko jeden zestaw rurek przelewowych tj. będzie jeden zasys i jeden wylot. Kubeł przy głowicy ma już 4 załącza zatem jakieś 10cm przed głowicą zastosuję coś takiego: Za akwarium wychodzi tylko jeden wlot i jeden wylot a do kubła już łącznie 4 krótkie węże. Im mniej węży plączących się tym lepiej. Nie wiem tylko czy właśnie dłuższe 4 węże nie są lepsze czyt. wydajność. @rafalniskichyba rozwiązanie numer 1 bardziej szpeci wnętrze akwarium. Opcja numer dwa wizualnie wygląda lepiej. Nawet znalazłem aukcję na allegro do takich trójników: http://allegro.pl/trojnik-plastikowy-prosty-typ-y-pom-16-mm-lacznik-i7027239226.html Edytowane 10 Listopada 2017 przez Gość
rafalniski Opublikowano 10 Listopada 2017 #25 Opublikowano 10 Listopada 2017 (edytowane) @Jerry_jerry też skłaniam się ku opcji nr 2 pytanie tylko, czy taki trójnik Y nie będzie hamował przepływu? Z kolei 2 wyloty mają swoją zaletę - pozwalają ukierunkować cyrkulację Edytowane 10 Listopada 2017 przez rafalniski
Gość Opublikowano 10 Listopada 2017 #26 Opublikowano 10 Listopada 2017 (edytowane) 2 minuty temu, rafalniski napisał: Z kolei 2 wyloty mają swoją zaletę - pozwalają ukierunkować cyrkulację Wiesz Rafale, że u mnie sytuacja jest lekko inna niż w twoim akwenie. Ja mam biologa oddzielnie zatem dwa dodatkowe wyloty są mi kompletnie nie potrzebne (jeden mocny wylot jest u mnie wystarczający). U Ciebie jako postawa całej filtracji to jeden kubeł. A powiedz mi dlaczego chcesz zastosować takie rozwiązanie? Akurat u Ciebie dwa wloty są jak najbardziej na miejscu. Edytowane 10 Listopada 2017 przez Gość
eljot Opublikowano 10 Listopada 2017 #27 Opublikowano 10 Listopada 2017 Jak duży będzie spadek przepływu przy rozwiązaniu z trójnikiem zależy od mocy pompy, jak nie sprawdzicie nie będzie wiadomo na 100% . Trójnik nie majątek więc ja bym sprawdził :).
rafalniski Opublikowano 13 Listopada 2017 #28 Opublikowano 13 Listopada 2017 W dniu 10.11.2017 o 09:53, GOLUMN napisał: A widzisz.Znajomy ma glossy 260 ale czarne i szyba przednia na środku odkształca się jakieś dobre 5 mm . Z czystej ciekawości sprawdzałem jak wygląda to u mnie i przednia szyba wygięła się na środku o jakieś 2-3 mm, przy czym z tyłu nie zauważyłem takiego wygięcia lub jest ono mniejsze niż 1 mm.
GOLUMN Opublikowano 13 Listopada 2017 #29 Opublikowano 13 Listopada 2017 Jestem ciekaw czy można się z firmą AquaEl dogadać żeby jak będę zamawiać dołożyli po dwa wsporniki tak jak jest w przypadku zbiornika 150 cm.
rafalniski Opublikowano 13 Listopada 2017 #30 Opublikowano 13 Listopada 2017 18 minut temu, GOLUMN napisał: Jestem ciekaw czy można się z firmą AquaEl dogadać żeby jak będę zamawiać dołożyli po dwa wsporniki tak jak jest w przypadku zbiornika 150 cm. Glossy to akwarium robione masowo więc pewnie nie da rady, ale próbować zawsze możesz
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się