Mirojar Opublikowano 12 Września 2017 #1 Opublikowano 12 Września 2017 (edytowane) Witam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Mirek, jestem z Myszkowa. Akwarystyką interesuję się od dzieciństwa, do tej pory miałem kilka baniaków ogólnych. Zawsze obiecywałem sobie, że jak dorobię się własnego "M" to będę miał wymarzone akwarium biotopowe. W międzyczasie zamarzył mi się biotop Malawi, więc postanowiłem odwiedzić to zacne forum i trochę poczytać. Tak z Waszą pomocą akwarium stoi od początku sierpnia i cieszy moje oko. Szkło: 260l (Zestaw GLOSSY 120x40x63 prosty +szafka GLOSSY biała ZD 120) Podłoże: Piasek kwarcowy biały Kamienie: Serpentynit i inne kamole które bliżej nie określę (był wapień ale glony zmieniły jego urodę ;-) ) Tło: juwel klejone filtracja: Biolog - aqael unimax 700 (ceramika, gąbka, keramzyt)+lampa UV 11, falownik blau 4000l/h, grzałka 250W Oświetlenie: LED 3x18 białe +1x18 niebieska(świeci 1 biała i 1 niebieska belka LED aqael przez 11h) Obsada: od Tan-Mal( serdecznie pozdrawiam i dziękuje za pomoc i ożywienie akwarium) Pseudotropheus acei Luwala szt 10 wielkość 3-4 cm F1 Labidochromis caeruleus yellow szt 10 wielkość 3-4 cm F1 Melanochromis maingano szt 10 wielkość 3-4 cm F1 Obsada do redukcji po podrośnięciu i wybarwieniu Rośliny szt 3 kupione w zoologu sprzedawca nie potrafił określić rodzaju, ale pomagają w utrzymaniu NO3 na poziomie w granicach 20-30 Edytowane 12 Września 2017 przez AndrzejWalb
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 12 Września 2017 #2 Opublikowano 12 Września 2017 witam wygląda fajnie ,życzę dalszych sukcesów Malawi
pozner Opublikowano 12 Września 2017 #3 Opublikowano 12 Września 2017 Witaj. Oprócz serpentynitu widzę łupek drzewiasty. A rośliny to od prawej Cryptocoryna, Microsorium I jakaś Żabienica. Całość nieźle się prezentuje. Powodzenia.
marcin73m Opublikowano 13 Września 2017 #4 Opublikowano 13 Września 2017 Witaj, zbiorniczek estetycznie wykonany, wystrój (skały, rośliny) to kwestia gustu - jeśli Tobie się podoba to ok Ja bym postarał się ukryć osprzęt - grzałka, rurki, falownik.. trochę to bije po oczach. 10 godzin temu, Mirojar napisał: Tak z Waszą pomocą akwarium stoi od początku sierpnia Dobór obsady również konsultowałeś na tym forum?
deccorativo Opublikowano 13 Września 2017 #5 Opublikowano 13 Września 2017 (edytowane) Też uważam że zbiornik estetyczny ale do słusznych uwag Marcina dodałbym jeszcze - usunąć całkiem czerwoną cegłę moim zdaniem gryzie się zresztą kamieni - położyć grzałkę po lewej za kamieniami tak po prostu na piasku - obniżyć zasys wody do kubła tak kilka cm nad piasek - tam są dwie części szczelinowe? jeśli tak to o jedną za dużo. - podnieść wylot wody tuż pod taflę i skierować skosem na szybę przednią tak by poruszała woda taflą - nie masz teraz natleniania wody. - znacznie obniżyć falownik bo tuż pod powierzchnią bo tak jest głośny i będzie siorbał i skierować skosem na tło albo odwrotnie falownik na skos po szybie przedniej a powrót z kubła po skosie na tło. Chodzi o to by w miejscu zasysu wody do biologa był najmniejszy ruch wody bo tam będa się zbierały nieczystości, a woda kręciła się w koło w lewo lub w prawo. Więcej nie mam uwag powodzenia w hodowli życzę. Edytowane 13 Września 2017 przez deccorativo
BombeL Opublikowano 13 Września 2017 #6 Opublikowano 13 Września 2017 51 minut temu, deccorativo napisał: - znacznie obniżyć falownik bo tuż pod powierzchnią bo tak jest głośny i będzie siorbał i skierować skosem na tło albo odwrotnie falownik na skos po szybie przedniej a powrót z kubła po skosie na tło. Chodzi o to by w miejscu zasysu wody do biologa był najmniejszy ruch wody bo tam będa się zbierały nieczystości, a woda kręciła się w koło w lewo lub w prawo. Więc falownik powinien być po stronie zasysu, najwolniejszy przepływ wody jest pod najsilniejszymi źródłami prądu w akwarium /tu falownik/.
Mirojar Opublikowano 13 Września 2017 Autor #7 Opublikowano 13 Września 2017 Witam Dziękuję za sugestie 1 godzinę temu, deccorativo napisał: - obniżyć zasys wody do kubła tak kilka cm nad piasek - tam są dwie części szczelinowe? jeśli tak to o jedną za dużo. Mam pytanie zgodnie z sugestią mam zredukować zasys wody do jednej rury. Dobrze rozumie połączyć podwójny zasys w jeden. Czy to nie obniży przepustowości kubła. Ponadto co do falownika czy ma znajdować się po stronie zasysu czy wylotu z kubła
BombeL Opublikowano 13 Września 2017 #8 Opublikowano 13 Września 2017 17 minut temu, Mirojar napisał: Ponadto co do falownika czy ma znajdować się po stronie zasysu czy wylotu z kubła Powinien być po stronie zasysu i jeżeli ustawisz wylot tak jak sugerował kolega deccorativo na przednio szybę to falownik skieruj na tylnią
deccorativo Opublikowano 13 Września 2017 #9 Opublikowano 13 Września 2017 (edytowane) A - teraz dopiero zauważyłem że po lewej masz dwa zasysy do Unimaxa700 jeden pionowo na takim nożu do gąbki a drugi z kolanem taka buła schowana za rośliną a powrót chyba masz po prawej tuż przy powierzchni. Myślałem że te kolano to powrót wody do akwarium. Absolutnie pozostają dwa zasysy ale oba powinny być nisko nad piaskiem. Kubeł ma niby 2 pompy sumarycznie 2250l/h więc na prawdę sika ok 1600l/h na pusto jak załadowałeś go badziewiastym gruzem ( ten keramzyt) to nie więcej jak 1400l/h ( możesz unieść powrót i nalać na czas butelkę pet 2l po coli.) więc każdy zasys ssie jak niemowlę czyli tylko po 700l/h W innym temacie kolega @eljot dał rozwiązanie - owszem koniecznie dwie rury ssące ale podłączone na jeden kosz ssący z dwu stron i tak 5cm nad piaskiem. Edytowane 13 Września 2017 przez deccorativo
egon44 Opublikowano 13 Września 2017 #10 Opublikowano 13 Września 2017 Witaj @Mirojar!!! Poza ukryciem sprzętu nic bym już nie zmieniał w ułożeniu wlotów/wylotów z filtracji bo w sumie po co jak nie widać żeby na piasku zalegały tobie jakieś odchody ryb itp... Jedynie dałbym falownik po tej samej stronie co zasysy kubełka oraz skierował bym go na taflę wody i to wszystko...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się