Skocz do zawartości

Northfin, chętni na zakup


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bakus_44 napisał:

@marcin73m też z tego co wiem boi się podawać 2mm, prawda Marcinie?

Owszem, głównie ze względu na młode, ok. 7 cm protomelasy.

Mbuna u mnie jest już dorosła i nawet mniejsze niż 10 cm maingano, czy yellow może by sobie jakoś poradziły z tymi granulkami. Ale mam jeszcze trochę wcześniej zakupionego 1 mm, więc póki co karmię tym i się nie martwię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus_44 napisał:

@Pleziorro przyznaj się, że Twoje ryby są na sterydach, skoro nawet młode saulosi nie mają problemu z northfinem 2mm :P

Młode ? chyba takie jak ja młody... u mnie Sauloski mają z 8-9cm i po 3 lata jakoś na karku, więc chyba nie takie młode. Co zaś się tyczy reszty dużej obsady, to Akurat i Tropheopsy i Acei to jeszcze nie osiągnęły, że tak powiem wymiaru regulaminowego przewidzianego na ~18cm. Także na sterydach rosną, ale te sterydy do Northifn ;)

Jeszcze przez chwilę rozważałem, czy aby Karol nie przysłał mi 1mm, ale nie, raczej 2mm zamawiałem i takie też dostałem, mogę jeszcze dziś zrobić przymiarkę przy linijce jak na fotce Egona.

Ale tak jak pisałem młode kilku centymetrowe podrostki, które się uchowały potrafią szarpnąć za taką granulkę i dzida za kamienie, podejrzewam, że jak im to namięka to mają ucztę w kilku ;) 

Żeby nie było, że głodzę, raz dziennie przynajmniej dostają też płatki, żeby i te małe coś miały od życia.

Także chyba kończymy OT, na temat granulacji, jak ktoś ma Mbunę poniżej 10cm to śmiało może zamawiać 1mm, a 10 i więcej to już bym proponował 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście proponuję dla całej mbuny nie większy pokarm jak 1mm. Powód prosty w naturlanych warunkach mbuna zdrapuje ze skał drobinki pokarmu. Drapieżniki karmię 3mm pokarmem , bo 4mm nawet ryby 20cm melają w pyskach. Nawet od jakiegoś czasu granulat namaczam kilka minut i wtedy podaję. O wiele lepiej jest łykany bez zbędnego memlania ( miększy pokarm bardziej przyjazny przy połykaniu).  Oczywiście nic nie narzucam tylko wyrażam swoją opinię z obserwacji podczas karmienia ryb.  

Dlatego zamówię  1mm veggie i 3 cichlid formula 

Edytowane przez stan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mortis zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.