Skocz do zawartości

które tło?? z tych


tomi16

Rekomendowane odpowiedzi

hehe jak z autami... więcej osób obejży się za maybachem niż powszechnym w naszym kraju maluchem czy unem:)
Podejrzewam, że łatwiej byłoby w garażu złożyć sobie malucha, niż maybacha :wink: . To tak jeśli na prawdę porównywać do teł kupnych i robionych własnoręcznie :wink: .


Ja już kiedyś się wypowiadałem na temat Ceresitu i zdania nie zmieniłem. Zrobienie czegoś naturalnego z CR jest na tyle trudne, że od większości teł zrobionych tą techniką wolałbym kupić zwykła wydmuszkę AquaEla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie ze nienaturalne tło z plastiku będzie zawsze inne od kamulców ??


Yaro ja napisałem gdzieś wyżej, że trudność w dopasowaniu kamieni występuje w obu przypadkach. Przy robieniu tła z CR to też jest wyzwaniem - powtarzam więc, że dla mnie b. ważne jest zachowanie spójności pomiędzy tłem a skałami. Tobie się to udało, widziałem zdjęcie w galerii. Powiedziałbym jednak, że w Twoim przypadku sukces polega na umiejętnym ustawieniu tła w tle ;) innymi słowy to duże skały są centralnym punktem wystroju i w dużej mierze przesłaniają tło. Zresztą, żeby być sprawiedliwym w galerii np. UngrimSasha ma też b. klimatyczne akwa z tłem kupnym plastikowym. To tak gwoli sprawiedliwości. Tak więc oczywiście się da. Niemniej są takie akwa jak np. baniaki duńskich malawistów, gdzie tło jest jedynym, albo znacznie dominującym elementem wystroju, i kamieni innnych jest mało. Wtedy akcenty są odwrócone, i zastosowanie kupnych plastików jako głównego elementu wystroju obnażałoby wszystkie ich wady.



No i dalej twierdzę że tło to tylko tło, o atrakcyjności akwarium bardziej decyduje jakie kamienie włożymy i jak urządzimy nimi akwarium.



Jak pisałem wyżej, tu jest chyba klucz do zrozumienia rozbieżności zdań w tej dyskusji. Dla jednych tło jest tylko tłem, i ważniejsze są kamienie, dla innych tło jest aż tłem, równie ważnym lub ważniejszym niż kamienie. Dyskusja co bardziej decyduje o atrakcyjności akwa, kamienie czy tło, jest o tyle trudna, że do dyskusja o tym, kto jak rozkłada akcenty. Ja osbiście uważam, że najważniejsza jest spójność pomiędzy tłem a kamieniami. Dla mnie to klucz. Ponadto, uważam, że tło jest równoprawnym, a w niektórych przyadkach ważniejszym elementem niż kamienie. To ostatnie zdanie jest prawdziwe jednak w zależności od charakteru baniaka danego. Są takie piękne baniaki, gdzie tło jest wszystkim czego potrzeba (grota by BTN zaprezentowana w jednym z linków w wątku Biotop Malawi) - wtedy na pewno lepsze będzie wykonane oryginalnie z CR niż plastikowe (nie mówię tu o BTN).


Co do BTN to jeszcze takie odniesienie: CR daje tą swobodę, że można pokusić się o odtworzenie wyglądu teł BTN własnym sumptem, bez wydawania fortuny na to. Zaraz podniesie się larum, że mogę tylko pomażyć, etc. (pamiętam deklarację Jakuba chyba - jeśli nie to sorki za pomyłkę - że jak mu Lenek zrobi takie tło jak BTN ze stryopianu i CR to Jakub mu TO ;) zrobi na kolanach) ale ja jednak będę się upierał, że po opanowaniu techniki w CR można zbliżyć się do wyglądu BTN. Posiadając zaś takie doświadczenie kiedyś tam, jestem pewien, że taki ktoś będzie w stanie zdeklasować każdy baniak z tłem plastikowym :D To tak na zakończenie mojej opinii, by dodać trochę pikanterii do dyskusji ;)


Zmywam się rozpocząć mój weekend.


Pozdrawiam.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to dyskusja w stylu „Boże Narodzenie kontra Wielkanoc”, „Eheim kontra Fluval” itd. :wink: Wszystkie rodzaje tła mają swoich zażartych zwolenników i przeciwników, nikt nikogo nie przekona a niezdecydowani motają się pewnie"

„super ten ceresit, daje tyle możliwości takie tło zrobię, albo nie – nie mam talentu plastyka wstawie tafle kamienia, kurcze może jednak kupie wydmuszkę i po problemie, hmm jak już wydmuszka to może jednak coś lepszego wyjdzie z cementu….” Itd. Itp. :lol:

Wszystkie tła mają swoje wady i zalety i każdy będzie myślał co sobie chce. Póki co w galerii można obejrzeć wiele świetnych baniaków wykonanych różnymi technikami różnymi technikami np. akwarium: m_sobo, romekjagoda, yaro, Jakub, Jurgen Slavo, przezda… i wiele innych, każde ma swój urok i klimat. Poza tym akwarium tworzymy głównie dla siebie – nie na konkurs „miss World”. Następna sprawa to niektóre baniaki lepiej wyglądają na zdjęciach inne lepiej prezentują się w rzeczywistości.

W moim akwarium miałem już tło z folii, dużych tafli kamienia i plastyku, teraz będzie beton, za rok lub dwa może włożę wielką tafle kamienia, może zrobię coś innego z betonu, a może powstanie jakaś inna metoda/moda/możliwość….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temacik rozwinął.


Czester z Romkiem jak lwy bronia teł własnoręcznie robionych. I słusznie bo to zapewne wielka satysfakcja. Tylko wcale sie nie zgodzę z tym że wystarczą tylko chęci , zapał i "warsztat" (jak napisał chyba romek). Jak sobie patrzę na akwaria "norweskich mistrzów świata w dziedzinie teł z CR" to naprawde całym sobą jestem za tym materiałem. Ale naprawde to co się znajduje w naszej galerii "troszke" od tego odstaje. Ceresit ma dla mnie jedną ogromną zaletę - WAGA. I nie wylkuczam że w nowym zbiorniku zainwestuje swój czas w ta technikę. Ale szczerze mowiąc nie wiem czy np nie zleciłbym wtedy zrobienia takiego tła osobie obdarzonej zmysłem plastycznym żeby efekt końcowy naprawde był zadowalający. Nie przykładam kompletnie wagi do tego że to niby musi byc zrobione własnoręcznie. LICZY SIE EFEKT. Swoje ambicje realizuje w dziedzinach w których poruszam sie swobodnie. Chcę uniknąć sytuacji w której musze sobie wmawiac że to co stworzyłem to szczyt ludzkich możliwości i wszystko inne to badziew


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak z autami... więcej osób obejży się za maybachem niż powszechnym w naszym kraju maluchem czy unem:)


.



Nie mogę sobi przypomniec kiedy widziałem malucha na drodze, a w poniedziałek widziałem w Sopocie 3 maybachy na raz


...wszystko jest względne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temacik rozwinął.

Jak sobie patrzę na akwaria "norweskich mistrzów świata w dziedzinie teł z CR" to naprawde całym sobą jestem za tym materiałem.

pozdro


Dodam tylko, że moim zdaniem wśród tych dzieł też można znaleźć delikatnie mówiąc niewypały którym daleko do ręki plastyka, zmysłu biotopowego i naturalności :wink::D

-----------------------------------

Co do aut, ja tam patrzę z podziwem na 126p. Podziwiam auto – że to jeszcze w ogóle jeździ i kierowcę, że tyle w tym pudełku wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy! Ależ ja wcale jak lew nie bronię 'jedynej słuszej techniki wystroju akwarium za pomocą CR'!!! Wydawało mi się, że właśnie wyrażam się w sposób wyważony, że szukam dlaczego tak a nie inaczej ktoś się wypowiada czy to o platikach, czy o CR. I oczywiście jest to trochę dyskusja o wyższości świąt - sam o tym pisałem, bodajże jako pierwszy w tym wątku. Niemniej, zauważyłem - w sposób pojednawczy przecież - że sprawa wyboru zależy od wielu wątków, przede wszystkim od tego, co chcemy mieć - czy tło jako tło, czy tło jako element centralny, czy spójność, czy satysfakcja, etc. Oczywiście liczy się efekt. Ale efekt to też, jak zauważyliście, sprawa subiektywna - nam ma się podobać. To że mamy wiele pięknych baniaków w galerii wykonanych różnymi technikami to wspaniała sprawa - o to wszak chodzi, by było różnorodnie, wielokolorowo, nie nudno.


Co do duńskich malawistów, to wydaje mi się, że u nich wrażenie potęgują też wymiary niektórych baniaków. Małe jest piękne ktoś powie, ale duże może być piękne w większej skali. Na mnie osobiście to działa - działa na mnie bardziej pięknie wykończone akwarium 1400L niż piękne ponadprzeciętnie akwarium 120L. Dlatego m.in. marzę o tym, by w domu kiedyś taki mały basen/większe akwa postawić, Co do wykończenia takiego kolosika to nie wiem czy byłby to CR, czy jakaś inna technika. Niewątpliwie poszukał bym wiele informacji, odwiedziłbym jakieś oceanarium by skonsultować się z kimś kto to robił albo uzyskać kontakt do wykonawcy, etc. Ale to taki OT od OT ;)


Natomiast uważam, podobnie jak Marek, że dyskusja fajnie się rozwinęła. To co, że o wyższości A nad B - chodzi o to by forum żyło. Dla mnie jest ten wątek ciekawy, pasjonujący i nie dbam o to, czy to dyskusja która przyniesie jakiś praktyczny efekt. Chodzi o to by się dzielić, spierać, dowiadywać, etc.


Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie staram się przekonać do tła robionego cr, łupkiem i taflą. Chciałem pokazać z mijego punktu widzienia jakie są zalety, wady jednych i drugich. Niech każdy broni zaciekle swojego i nie zdając sobie z tego sprawy doradzimy autorowi wątku czy innym jakie tło wybrać. Przeczyta jedno, drugie, trzecie zdanie forumowicza i wybierze dla siebie odpowiednie.


Co do auta chodziło mi o to, że za maybachem raczej obejży się więcej osób niż maluchem;)

Nie neguje osób kupujących plastikowe tło, poprostu dla mnie są one niewystarczalne i bez duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem... ale jakie to ma znaczenie z czego jest zrobione tło... Ważne by wyglądało...


Ogólnie na forum panuje zdanie - nie ważne co ale zawsze DIY lepsze od firmowego... jasne często tak jest. Ale co nie którzy naczytali się chyba trochę za dużo ;D


Temu kto potwierdzi mi tutaj i teraz, że tło Makoka było mega wypasione i lepsze 100 razy od linków z początku tematu.... temu piwo ;D

Napisał jakoś z 200 postów po to, by stracić z 200pln i wywalić wszystko do śmieci.


Baniak bariana? Zrobił... i wywalił.


Reasumując: jak możecie porównywać zdolności manualne kolesia który pół życia skłądał samoloty i je malował do kolesia mojego typu... który zawsze chodził na muzykę ;D ;D ;D W podstawówce miałem same "5" i "6" a jedyną czwórkę z plastyki... bo Pani głupio było wzorowemu uczniowi mierną postawić... takie beztalencie beze mnie...


I zebym stanął na głowie, zaklaskał uszami, przeczytał milion postów know how to i tak wyjdzie mi kupa...


Dlatego jak ktoś potrafi I CHCE MU SIĘ to jak najbardziej CR ma niesamowite możliwości.

Ale nie odbierajcie komuś przyjemności z ładnego baniaka stwierdzeniami, że plastikowe są do niczego i paw podchodzi...


Już kilka osób mi napisało, że nie powinienem wogole nic pisac na forum bo nie mam pysi.. zaraz se okażę, że osoby bez tła z CR też sie nie mogą odzywać bo "prawdziwi" malawisci mają tylko CR w baniaku...


:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.