Skocz do zawartości

które tło?? z tych


tomi16

Rekomendowane odpowiedzi

To żaden OT. Wbrew pozorą opisujemy Ci plusy i minusy każdego tła. Pytałeś które to masz odpowiedź:D



Mysio wypowiadać się zawsze można;) Wydaje mi się, że ja, czy Romek nie chcemy na siłe namówić do zrobienia DIY tylko pokazać, że to wcale nie jest trudne i ile radości daje. Skoro jeszcze nie robiłeś takiego tła to skąd możesz wiedzieć że nie umiesz? Każdy się uczy i każdy miał pierwszy raz. Faktycznie tło może nie wyjść no ale to się nie okazuje na samym końcu budowy tylko podczas już widać i można zawsze naprawić pierwsze ruchy i błędy. Naprawde to nie jest takie trudne. Z CR jeszcze nie robiłem ( nie podoba mi sie) ale chyba spróbóje z czystej ciekawośći w kotniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie robiłem ale kibicowałem Makokowi... i wiem doskonale, że lepiej mi od niego by nie wyszło ;D


Pod koniec lutego bede miec już kase na akwa. 150x55x60 albo jakoś tak. I sam nie wiem co z tłem... ale CRu sie nie tknę. Więc albo drogie kamienie szlifowane albo tło z allegro....


W moim akwa ogólnym po dwóch latach tło wygląda genialnie. Jest porośnięte kępkami glonów, zmieniło kolor z bajecznie kolorowego na jakies takie zielonkawo brunatne... WYPASIK. Gdybym dopadł tło z plastiku ale z jakimiś grotami i fazami zamówiłbym od razu.


Szukam teraz różnych sklepów w niemczech. Przy dzisiejszej cenie euro na poziomie 3.50pln ceny na niemieckim e-bayu są bardzo atrakcyjne. Mam jeszcze troche czasu to szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęcia zwr óćcie uwagę że wzrok przyciągają świetne kamulce, a na tło wogóle nie zwróciłem uwagi :)

ale muszę przyznać Lenek że masz rację wygląd tego akwa jest super.


Już kilka osób mi napisało, że nie powinienem wogole nic pisac na forum bo nie mam pysi.


przewrażliwiony jesteś ??

w opisie to zaznaczyłeś, w każdym poście też to zaznaczasz a nie zrozumiałeś że te kilka osób uważa że aby o czymś się wypowiadać to trzeba w tym uczestniczyć, i nie dotyczyło to wsystkich tematów tylko tamtego konkretnego.

Nawiązując do tego tematu ciężko by było słuchać kogoś kto by krytykował np tło z CR a nigdy go nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po pierwsze, to w odpowiedzi na poprzedni post Marka Makowskiego o lwiej obronie napiszę tak (bo mi się przypomniało :D): żadnego tła nie ma co bronić, bo jeśli jest dobre, samo obroni się przed krytyką. Dyskutujemy tu zresztą o zaletach poszczególnych technik a nie teł (chyba ;) ).


Misyo po Twoim poście normalnie zacznę wierzyć, że mam jakieś zalążki talentu plastycznego ;) a to postawiłoby mój światopogląd na głowie !!! :D A na serio to pomimo, że jestem z uzyskanego efektu w moim tle b. zadowolony, i pomimo, że kilku osobom ono się podoba, to nie uważam się za talent i na pewno nie mam zmysłu plastycznego. Myślę, że dużo więcej znaczenia ma tutaj sama chęć - jeśli chcę stworzyć coś niepowtarzalnego, coś co mnie pasjonuje (u mnie tak było, po nocach rozmyślałem o tle - serio! ) to uda Ci się taki efekt osiągnąć, aby cieszył oko. Nie podejmuję się oceny, dlaczego Makokowi się nie udało, albo czemu niektóre baniaki z CR wyglądają gorzej niż inne, albo gorzej niż ładnie zaaranżowane baniaki z plastikiem czy brystolem. Ale wiem, że jeśli się przyłożyć, to każdemu uda się zrobić coś fajnego. Wymaga to jak pisałem, IMHO, wiele lektury, potem cierpliwości, pracy, ale to nie jest coś trudnego dostępnego tylko dla wtajemniczonych.


Misyo, myślę, że niepotrzebnie dramatyzujesz - nikt nie prowadzi tu dyskusji z zaciętością, czy poczuciem wyższości, że jak nie masz CR w baniaku to nie jesteś Malawista. Nie widzę w tej dyskusji żadnych oznak, które mogłyby na taki rozwój dyskusji wskazywać. Więc rilax.


Co do zbiornika zaprezentowanego przez Lenka to mi się też b. podoba. I oczywiście, że podpisuję się obiema ręcami i odnóżami pod tezą, że można w sposób lepszy niż za pomocą CR zaaranżować zbiornik! wszystko bowiem zależy od wyboru koncepcji i tego jaki typ litoralu chcemy odwzorować. NIe jestem ichtiologiem, ale nawet w ramach litoralu skalnego występują odmiany - są skały ostre, o popękanych krawędziach, i są litorale z otoczakami. Podrzucone przez Lenka zdjęcia potwierdza chyba, imho, to co już powiedzieliśmy w tej dyskusji - ważna jest spójnośc wizji wystroju i charakter wystroju jaki chcemy u siebie stworzyć - jeśli to wiemy, to dobieramy wg możliwości swoich odpowiednią technikę.


I faktycznie, wcale nie jest to OT! Mi się wydaje, że pomimo wyższego stopnia abstarkcji to jednak dyskusja o bardzo ważnym i podstawowym wyborze odnośnie tła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy ja będę bronil jak lew. Żeby stworzyć naprawdę naturalnie wyglądające tło (nie mylić z ładnym bo to zupełnie coś innego) po prostu trzeba mieć w sobie to coś. Technika faktycznie ma mniejsze znaczenie. I jeżeli faktycznie ktoś w sobie to coś ma (bez względu jak to nazwiemy: talent, zmysł plastyczny itp) to ma wtedy dużą szansę że efekt końcowy będzie zadowalający. I prawde mówiąc chyba faktycznie taki efekt najłatwiej osiągnąć przy pomocy ceresitu. drugie miesjce moim zdaniem zajmuje odcięty kawał kamienia, potem ładnie obrośnięte glonami gotowe tło i niestety na samym końcu plasuje się tło wykonane z łupka. A dlaczego?? A dlatego że poprzyklejane obok siebie kawałki kamieni wyglądają wg mnie totalnie nienaturalnie. I choć mam ogromny szacunek dla ludzi którzy wykonali takie cuda to i tak uważam że zbiornikom z takim złem strasznie czegoś brakuje


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Lenek o to mi chodzi nie liycz sie tworzywo tylko koncowy efekt..

To tlo jest duzo lepsze niez wiekszosc plastikow/cr/itp.. IMHO



problem tylko ze brystolu do wewnatrz raczej nie wsadzisz.... na kamolach glona nie widze -- wiec poki co czern jest czern -- ale jak pojda zielone to tylna szyba bedzie w ciapki -- a czyszczenie zielonych ciapek z tylniej szyby jak sie nie ma dostepu do latwych nie nalezy :k


Efekt na zdjeciu super -- tylko jak dlugo taki efekt da sie uzyskac ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.