Skocz do zawartości

Poszły konie po betonie czyli 300l by Zygi


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja pomiarów:

               
  NH4 NO2 NO3 PH GH KH  
22.05.2017 0,6-0.8 0,05 8 7,4      
25.05.2017 0,6 0,1 8 7,4      
30.05.2017 0,6 0,15 8 7,5      
4.05.2017 <0,05 POZA SKALĄ ok. 30 7,6 7 5

 

               
         

 

   

P6040003.JPG

P6040006.JPG

P6040011.JPG

P6040013.JPG

P6040017.JPG

Jeżeli chodzi o pożywkę przy starcie (amoniak) to nawet nie zbliżyłem się do wartości 0,8-1

Było bardziej w granicach 0,6

We wtorek 30.05.2017 dodałem 1 ampułkę prodibio

Wiem że będę musiał podmiankę wody zrobić tylko kiedy?

Jestem chyba w podobnej sytuacji jak luck83 i bolss007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to po raz kolejny tłumaczyć młodziankom.:(

Wszyscy nowi młodziankowie i świeżynki - proszę na teście JBL NO3 zakleić taśmą papierową pierwszą od góry skalę  od razu jak kupicie ten test -może tak pomoże

Masz NO3 -20ppm  i nie wiem gdzie na tych skalach odczytałeś początkowe startowe NO3 =8ppm  bo nie ma takiej wartości - ja bym nie potrafił z taką dokładnością.

Zupełnie nie masz biologii jak koledzy  - masz swoją i zupełnie inną - na razie idzie ci NO3 do góry doskonale a u nich stoi.

czekaj spokojnie i mierz co 2-3dni tylko NO2 i NO3 -pozostałe testy na razie schowaj by cię nie korciło mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deccorativo napisał:

Nie wiem jak to po raz kolejny tłumaczyć młodziankom.:(

Wszyscy nowi młodziankowie i świeżynki - proszę na teście JBL NO3 zakleić taśmą papierową pierwszą od góry skalę  od razu jak kupicie ten test -może tak pomoże

Masz NO3 -20ppm  i nie wiem gdzie na tych skalach odczytałeś początkowe startowe NO3 =8ppm  bo nie ma takiej wartości - ja bym nie potrafił z taką dokładnością.

Zupełnie nie masz biologii jak koledzy  - masz swoją i zupełnie inną - na razie idzie ci NO3 do góry doskonale a u nich stoi.

czekaj spokojnie i mierz co 2-3dni tylko NO2 i NO3 -pozostałe testy na razie schowaj by cię nie korciło mierzyć.

NO3 30  i 8 to uśrednione między dwoma kolorami, bo ani 5 ani 10(w przypadku NO3 - 8) ani 20 a 40 (w przypadku 30) - pomiędzy. Nie patrzyłem na górną linijkę bo wiem że nasza jest środkowa, a kolorki odczytywała moją żoneczka. Przecież oko kobiety jest bardziej wrażliwe na kolory niż męskie, nawet nie wiedziała z czym to się je więc tylko porównała i uśredniła. 

Cieszy mnie fakt wzrostu PH, nic nie ingerowałem w ten wskaźnik. Dzisiaj w kranówce PH było poniżej skali 7,4-9, czyli około 6,8

Jeszcze jeden fakt mnie zastanawia, te farfocle co odklejają się od rurki wylotowej filtra zewnętrznego.

 

P5300032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zygi napisał:

Cieszy mnie fakt wzrostu PH, nic nie ingerowałem w ten wskaźnik. Dzisiaj w kranówce PH było poniżej skali 7,4-9, czyli około 6,8

OK dlatego jestem przeciwny korygowaniu pH  w surowym baniaku - biologia wiele zmienia i jak widać  dopiero po zakończeniu tak na prawdę mierzymy pH - jak jest powyżej 7,4 to jest doskonałe pH dla Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jello napisał:

Tylko martwi mnie trochę późniejsze wyjmowanie filtra do czyszczenia, jak to wszystko ponownie do wody wleci...

...jeżeli masz filtr kubełkowy to zawsze  po wyłączeniu a potem włączeniu wlatują do akwa brudy z rurek itp. Filtr je potem wychwyci..ale jak chcesz się tego ustrzec to przed ponownym włączenie filtra załóż na wylot pończochę lub skarpetę na kilka minut i one Ci nie przepuszczą tego brudu do akwa.

Edytowane przez AndrzejWalb
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.